Izmir Efes Antik Kenti Nasıl Gidilir?

 • Selçuk terminalinde indikten sonra, 3-5 dakika yürüyerek önce Efes Müzesi ‘ne gidin.
 • Müzeyi ziyaret ettikten sonra 10-15 dakika yürüyerek St Jean Kilisesi, İsabey Camii ve Ayasuluk Tepesi (Selçuk Kalesi)’ni görün (Sevebileceğiniz güzel yerlerden.
 • Buradan çıkıp Antik Kent yoluna çıkın (10 dakika yürümeniz gerekiyor).
 • İzmir merkezden Efes Antik Kentine nasıl gidilir?

  İzmir’den Efes’e nasıl gidilir sorusunun yanıtı, İzmir Şehirlerarası Otogarı’ndan (İZOTAŞ) Selçuk minibüslerine binmek ya da herhangi bir İZBAN durağından İZBAN’a binerek öcelikle Selçuk’a gitmek gerek. Aracı olmayanlar için İZBAN en pratik yol.

  Efes Antik Kent nasil gidilir?

  Efes harabelerine özel araç ile gitmiyorsanız, ulaşım için Kuşadası – Selçuk dolmuşlarına binebilirsiniz. Dolmuşlar sizi ana yolda indirir. Buradan taksiler ile ya da fayton ile Efes harabelerine ulaşabilirsiniz. Eğer araç ile gidiyorsanız, girişte araç park etmek için sabit 8 TL ödüyorsunuz.

  Efes Antik Kenti giriş ücreti ne kadar?

  Milattan önce 6000’li yıllarda kurulmuş olan Efes Antik Kenti, pek çok yerli ve yabancı turistin ülkemizde ziyaret ettiği önemli bir ören yeridir. Efes Antik Kenti örenyeri giriş ücreti 150 TL’dir. Efes Yamaç Evler giriş ücreti 65 TL’dir. Efes Antik Kenti’ne sahip olmuş olduğunuz müzekart ile giriş yapılabilir.

  Efes gezmek kaç saat sürer?

  Buraya en az 2-3 saatinizi ayırmalısınız. Kulağınıza çok gelebilir ama bir metropol gezdiğinizi unutmayın. Rehberli yürüyüş turu da 2 saat sürüyor. Eğer hem Efes Antik Kenti’ni hem de çevredeki Meryem Ana Evi, Artemis Tapınağı gibi diğer önemli noktaları da gezecekseniz tur 4-5 saati buluyor.

  İzmir merkezden Şirinceye nasıl gidilir?

  Yapmanız gereken İzban istasyonlarını kullanarak Tepeköy’e kadar gelip, Tepeköy İstasyonu’ndan Selçuk yönüne aktarma yapmak. İzmir’den Şirince’ye trenle ulaşım için Basmane Tren Garı’ndan, Denizli yönüne giden tren ile Selçuk İstasyonun da inip Selçuk merkezde bulunan dolmuşları kullanabilirsiniz.

  See also:  kurs ingilizcesi ne demek?

  Şirince den Efes’e nasıl gidilir?

  Efes Antik Kenti ve Şirince – Ulaşım

  Nasıl gidilir? – Efes Antik Kenti ve Şirince Köyü’ne gitmek için her halükarda Selçuk merkeze gelmeniz gerekiyor. Aracı olmayanlar, İzmir otogarından kalkan Selçuk minibüslerine binerek ilçeye ulaştıktan sonra, buradan tekrar minibüslerle gitmek istedikleri noktaya varabilirler.

  Selçuk A Izbanla nasıl gidilir?

  İzmir’den Selçuk’a Ulaşım

  İZBAN hattına aktarma yaparsanız, Tepeköy’de indikten sonra Tepeköy- Selçuk İZBAN hattına aktarma yapmanız gerekmektedir. İzmir şehir merkezine ortalama 75 km uzaklıkta bulunan Selçuk ilçesine otobüs ile ulaşım ortalama 1 saat sürmektedir.

  Istanbul Efes antik kent arası kaç km?

  İstanbul araç kiralama fırsatlarından yararlanarak, İzmir gezi rehberi için yola çıkmaya ne dersiniz? O-5 üzerinden 4 saat 52 dakika içerisinde 479,2 kilometre yolu tamamlayarak Efes antik kenti gezinize başlayabilirsiniz.

  Izbanla Şirince ye nasıl gidilir?

  İzmir-Şirince İZBAN; Türkiye’nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemlerinden İZBAN ile İzmir’den Selçuk’a gitmek en kolay ve en ucuz yol. Karşıyaka, Halkapınar, Alsancak veya diğer İZBAN istasyonlarından Tepeköy’e gelip, Tepeköy’den Selçuk yönüne aktarma yapılıyor. Selçuk’tan minibüsle Şirince’ye geçiliyor.

  Efes giriş kimlere ücretsiz?

  Efes Antik Kenti Giriş Ücreti 2022

 • 2022 yılı Efes antik kenti örenyeri giriş ücreti: 150 TL.
 • Efes Yamaç Evler giriş ücreti: 65 TL.
 • Efes Antik Kenti giriş ücreti öğretmen ve öğrencilere ücretsiz.
 • Efes Antik Kenti giriş ücreti Müzekart geçerli mi?

  İzmir ilinin Selçuk ilçesinde yer alan Efes; Antik Kent, Çukuriçi, Meryem Ana Evi gibi önemli bölümlerden oluşuyor. Müzekart ile ücretsiz olarak girebileceğiniz Efes’te, tüm bölümleri aynı anda rahatlıkla gezebilirsiniz.

  Öğretmen kartı Müzekart yerine geçer mi?

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve orta öğretim okulları geçerli kimlik kartını haiz öğretmenler ( Özel Öğretim Kurumlarında görev yapanlar hariç) Ülkemizde görev yapan Büyükelçi, Başkonsolos ile refakatindeki eş ve çocukları, bakanlığa bağlı müze ve örenyerlerine ücretsiz giriş yapabilirler.

  See also:  norvecte nasil universite okunur?

  Meryem Ana Evi müze kart geçerli mi?

  Öncelikle belediyeye ait bir yer olduğundan müze kart geçersiz, girişte araç için 10 tl park parası ve kişi başı 10 tl daha alıyorlar.

  Efese giriş ücretli mi?

  Giriş Ücretleri (2021)

  Efes Antik Kenti için güncel giriş ücreti 120 TL ‘dir. Ancak bu fiyat Antik kent içerisinde yer alan Yamaç Evleri için geçerli değildir. Eğer Yamaç evlerini de görmek isterseniz ekstra 45 TL daha ödemeniz gerekiyor.

  Efes Hristiyanlar için neden önemli?

  Hristiyanlar için çok özel bir anlamı var, kutsal hac noktalarından biri. Dünyada Hristiyanlığın ilk yedi kilisesinden biri. Hıristiyanlık’ın tarihinde önemli yere sahip Ekümenik Konsülü, 431 yılında Meryem Kilisesinde yapıldığından Konsiller Kilisesi olarak da isimlendiriliyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector