Izmir De Hava Sıcaklığı Ne Zaman Düşecek?

İzmir’de bir süredir etkisini sürdüren güneşli hava önümüzdeki günlerde de devam edecek. Hava sıcaklığı ise 5 gün içinde 8 derece düşecek. Bugün 19 derece olan hava sıcaklığı önümüzdeki Salı günü 11 dereceye kadar düşecek.

Izmir hava sıcaklığı ne zaman düşer?

İzmir Bölgesinde Ortalama Sıcaklık

Serin mevsim 3,9 ay uzunluğundadır ve 24 Kasım tarihinde başlayıp 21 Mart tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 16°C altındadır. İzmir bölgesindeki en soğuk ay Ocak ayıdır; bu ayda ortalama düşük sıcaklık 4°C iken yüksek sıcaklık 12°C düzeyindedir.

Eylülde izmir hava nasıl olur?

İzmir’de Eylül ayının ilk yarısı yüksek sıcaklıklarda geçer. Özellikle ayın 15’inden sonra sıcaklık ortalaması düşer. Bu tarihten sonra günlük en yüksek sıcaklık 23, 24 derece civarlarında olur. Eylül ayının birkaç günü yüksek yağış oranı vardır.

Ekimde izmir’de hava nasıl olur?

Ekim İçinde İzmir için seyahat ederken bekleyebilirsiniz: zaman zaman sis, Bazen Fırtına, Bazen yağmur. Demek gündüz sıcaklığı aralığı vardır 19℃ ve 26℃.

Izmir yazın kaç derece?

İl bazında yıllık ortalama sıcaklık, kıyı kesimlerde 14-18 ºC arasında değişmektedir. En sıcak aylar Temmuz (27.3 ºC ) ve Ağustos (27.6 ºC ), en soğuk aylar ise Ocak (8.6 ºC) ve Şubat (9.6 ºC)’tır. Yazın kıyı kesiminde sıcaklık, deniz melteminin (İmbat) etkisiyle iç kesimlere göre 1-2 ºC daha düşük olmaktadır.

İzmir en düşük kaç derece?

Resmi İstatistikler

IZMIR Ocak Ağustos
Aylık Toplam Yağış Miktarı Ortalaması (mm) 136.9 5.6
Ölçüm Periyodu ( 1938 – 2021)
En Yüksek Sıcaklık (°C) 22.5 43.0
En Düşük Sıcaklık (°C) -8.2 11.5

Eylül’de hava sıcak olur mu?

Yağışın yurt genelinde mevsim normalleri civarında gerçekleşeceği öngörülmektedir. Eylül: Hava sıcaklığının güneydoğu kesimlerde mevsim normallerinin 0.5 ila 1 derece üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği beklenmektedir.

See also:  Okul Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Eylülde izmirde denize girilir mi?

Eylül ayında denize girmek için uygun olan bir diğer yerse İzmir’in az bilinen şahane ilçesi Karaburun. Doğal güzelliği ile ziyaretçisini kendine hayran bırakan ilçe, oldukça küçük. Doğa kaçamağı için ideal olan bölgede Mordoğan, Bodrum Plajı ve Mimoza Koyu en sevilen denize girme noktalarından birkaçı.

Izmirde hangi aylarda yagmur cok yagar?

İklim grafiği Izmir

3 mm yağışla Temmuz yılın en kurak ayıdır. Ortalama 116 mm yağış miktarıyla en fazla yağış Aralık ayında görülmektedir.

İzmir iklimi nasıl?

Akdeniz iklim kuşağında kalan İzmir’de yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Dağların denize dik uzanması ve ovaların İçbatı Anadolu eşiğine kadar sokulması, denizel etkilerin iç kesimlere kadar yayılmasına olanak vermektedir.

Ekim ayında havalar nasıl olacak?

Sıcaklıklar artarak normallerinin üzerine çıkacak ve yağışlar çoğu yerde mola verecek. Muhtemelen yüksek basınç nedeniyle iç kesimlerde yer yer sis görülebilir ve hava kalitesinde azalma meydana gelebilir. Ekim son çeyreğinde ise sıcaklıkların doğu kesimler haricinde normaller civarında seyretmesi bekleniyor.

İzmir hava durumu kar ne zaman yağacak 2022?

Meteoroloji’nin hava durumu raporuna göre İzmir’de hafta sonu kar yağışı etkili olacak. İzmir için kar yağışının 22.01.2022 Pazar günü karla karışık, yüksek kesimlerde ise sağanak kar şeklinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Izmirde kış ne kadar sürer?

eskişehir ayazı ile karşılaştırıldığında, bahçeli deyimiyle cücük olarak kalacaktır. izmirin esas soğuğu ocak ayının özellikle 5-20 arasında olur. kısa sürer. genelde 10 gün sürer, 1 haftası baya serttir.

İzmir en fazla kaç derece oldu?

İzmir’de dün kaydedilen en yüksek sıcaklık, 42. 6 derece oldu. İzmir Meteoroloji Bölge Müdür Yardımcısı Erdoğan Erten, “Bundan önceki en yüksek değer 22 Temmuz 1956’da 41. 9 derece olarak ölçülmüştü. Böylece 9 Temmuz 2000 tarihi rekor sıcaklığa erişti” dedi.

See also:  Işitme Engellilere Nasıl Eğitim Verilir?

İzmir denizi kaç derece?

Meteoroloji Genel MüdürlüğüDeniz Suyu Sıcaklıkları

Merkez Adı Sıcaklık
TRABZON HAVALİMANI 20.2 °C
HOPA 23.9 °C
AYVALIK 22.5 °C
İZMİR BÖLGE 25.1 °C

İzmir güneşli kaç derece?

İzmir’de sıcaklık gölgede 40, güneşte 55 derece.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector