Izmir De Alman Konsolosluğu Nerede?

Almanya İzmir Başkonsolosluğu Korutürk Mahallesi Havuzbaşı Sokak’ta bulunmaktadır. Havalimanına yarım saat uzaklıkta bulunmaktadır. Almanya İzmir Başkonsolosluğu metrosu ile Konak durağında inerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Izmirde Almanya vizesi nereden alınır?

Almanya vizesi İzmir için İzmir’de bulunan Başkonsolosluğa başvuru yapmak gerekmektedir. Randevular için de bu şehirlerde ikamet edenler İzmir Başkonsolosluğunu seçebilmektedir.

Izmir Alman konsolosluğuna hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları izmir alman konsolosluğu yakınından geçiyor: 681, 690, 879.

Alman Konsolosluğu hangi semtte?

Almanya İstanbul Başkonsolosluğu, Beyoğlu, Gümüşsuyu semtinde yer almaktadır. Taksim meydandan AKM’nin sağ tarafından Dolmabahçe’ye giden İnönü Caddesi üzerindedir.

Alman Konsolosluğu randevusuz gidilir mi?

Konsolosluk işlemlerinde Randevulu sisteme geçilmiştir. İşlemler için Başkonsolosluğumuza gelmeden önce web sayfamızdaki randevu modülünden mutlaka randevu alınması gerekmektedir.

İzmir Almanya konsolosluğu vize kaç günde çıkar?

Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

Almanya vize randevusu nereden alınır?

Kısa süreli Almanya vizesi başvurularını Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri alırken Almanya Ulusal vize başvuruları için randevu alınması gereken yer doğrudan Türkiye’deki Almanya Konsolosluklarıdır.

Türkiyede kaç tane Alman Konsolosluğu var?

Ankara Büyükelçililiği, İstanbul ve İzmir Başkonsoloslukları ile Antalya Konsolosluğu’nun ortak sayfasına hoş geldiniz! Vize işlemlerindeki kısıtlamalar devam etmektedir.

Almanya Konsolosluğu Randevu nasıl alınır?

iDATA – Schengen Vize Randevusu ve Danışma Hattı

  1. İşaret / sembol. iDATA – Schengen Vize Randevusu ve Danışma Hattı
  2. Telefon. Danışma Hattı: 0850 4608493 (0850460VIZE) Yurt dışından aramak için: 0090-212-970 8493.
  3. Web sayfası iDATA Randevu Sistemi.

Alman Başkonsolosu kimdir?

Başkonsolos Johannes Regenbrecht

See also:  Izmir Bombası Nasıl Olur?

İstanbul Başkonsolosluğu’nun sayfasına hoş geldiniz!

Almanya vizesi nereden alınır istanbul?

Randevu Nasıl Alınır? Almanya’ya kısa süreli vize başvuruları, Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize danışma merkezleri ya da turizm acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır. Uzun süreli vize başvurularının ise şahsen yapılması gerekmektedir.

Almanya Konsolosluğu Türkiye’de nerelerde var?

Alman Başkonsolosluğu görev sahası içerisinde Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illeri bulunmaktadır. Başkonsolosluk Bursa ve Edirne’deki Fahri Konsoloslar tarafından desteklenmektedir.

Idata barkod numarası nerede?

Pasaport ve barkod numaranız başvuru kaydı sonrasında size verilmiş olan pasaport teslim fişi üzerinde yer almaktadır.

iDATA randevusuz gidilir mi?

9. iDATA’dan yapacağım başvuru için randevusuz gelebilir miyim? İstanbul Başkonsolosluğuna bağlı iDATA ofislerimizden acil bir durum olmadığı sürece randevusuz başvuru alınmamaktadır.

Randevusuz konsolosluğa gidilir mi?

sorusuna cevap kesinlikle hayır. Artık Türk Konsolosluklarında tümişlemler internet üzerinden alınan randevu ile yapılmaktadır. İnternetten Konsolosluk randevusu aldığınızdan emin olmak için, e posta adresinize randevu onay mesajı gelmesi gerekiyor. Onay mesajı almadıysanızsanız randevunuz geçersizdir.

Konsolosluğa nasıl randevu alınır?

Vize başvurusu randevu alma işlemi, ülkelerin Konsolosluk veya Başkonsolosluk bölümlerinden gerçekleşmektedir. İstenen evraklarla beraber randevu gününde hazır bulunulması gerekmektedir. Vize başvuru randevuları, resmi olarak yetkilendirilmiş kuruluşlar üzerinden de alınabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector