Izmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Başvuru Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi süt kuzusu başvuruları bağlı bulunulan mahalle muhtarlığı üzerinden yapılabilmektedir. Süt kuzusu başvuru dilekçesini doldurup muhtarlığa teslim ederek başvuru yapabilirsiniz. Ancak muhtarlık üzerinden yapılan süt kuzusu başvuru süreci bazen uzayabiliyor.
İzmir süt kuzusu başvurusu nereye yapılır sorusuna cevap vermek gerekirse başvuru için Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bizzat başvuruda bulunabileceğiniz gibi 293 45 97 numarasını arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca bizzat Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü giderek süt kuzusu başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Süt Kuzusu kaç aylıkken verilir?

Her gün İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yola çıkan 62 ekip kent genelinde dağıtım yapıyor. Resmi nikâh olmadığı durumlarda; Nüfus Müdürlüğünden alınacak nüfus kayıt örneği (Çocuk Tanıma ibaresinin yer aldığı belge.) Süt kuzusu projesinden 1-5 yaş arası çocuklar faydalanmaktadır.

Izmir Süt Kuzusu başvuru nereye yapılır?

Süt kuzusu başvurusu yapmak için sizden istenen belgelerle birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Süt Kuzusu Birimi’ne gidip, belgelerinizi teslim etmeniz gerekiyor.

Çocuklar için süt başvurusu nereye yapılır?

İstanbul il sınırlarında ikamet eden, 3-6 yaş aralığında en az bir çocuğu olan muhtaç ve dar gelirli aileler; başvurularını İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ya da belediyeye bağlı olan sosyal hizmetler müdürlüklerine giderek, gerçekleştirebiliyorlar.

Izmir Belediyesi Süt Kuzusu neden gelmiyor?

31.12.2020 – 28.01.2021 tarihleri arasında, ihale süreci nedeni ile İzmir genelinde süt dağıtımına ara verilmiştir. 29 Ocak 2021 günü itibariyle dağıtımlarımız tekrar başlamış olup ocak ve şubat ayı periyotlarına ait sütler 16 lt olarak şubat ayı sonuna kadar teslim edilecektir.

Süt Kuzusu Sütüm nerede 2022?

Hangi ilçelere süt dağıtılıyor? Süt Kuzusu Projemiz kapsamında Balçova, Bayraklı, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Güzelbahçe, Karşıyaka, Karabağlar, Konak, Narlıdere ilçelerinin tamamına ve Torbalı, Menderes, Urla, Seferihisar, Kemalpaşa, Menemen, Foça, Aliağa ilçelerinin 96 merkez mahallesinde dağıtım yapılmaktadır.

See also:  Izmir Dario Moreno Sokağı Nerede?

Süt Kuzusu Projesi kaç yaşa kadar?

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin de proje anlamında destek olduğu Süt Kuzusu Projesi’nde yaş aralığının 1 – 5 yaştan, 1 – 4 yaş seviyesine çekildiği iddia edildi. Büyükşehir Belediyesi’nin bundan sonra 4 yaşın üstü çocuklara süt vermeyeceği tahmin ediliyor.

Him başvurusu nasıl yapılır?

444 40 35 numaralı telefonu arayarak, [email protected] adresine e-posta atarak ya da İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Hemşehri İletişim Merkezi’ne 7/24 dilek, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Belediye süt yardımı hangi illerde?

Ülkemizde birçok belediye; dar gelirli ve yoksul ailelerin çocuklarına süt yardımı yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi; muhtaç ailelere süt dağıtan en önemli belediyeler arasında bulunuyorlar.

Belediyeden süt yardımı nasıl alınır?

Belediye Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır; Süt yardımı yapan belediyelerden yardım almak için ikamet ettiğiniz belediyelerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma birimlerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Sizden istenen evrakları tamamlayıp, başvurunuzu yapabilirsiniz.

Halk süt kaç yaş için?

Bu program kapsamında ayni ve nakdi yardım alan ailelerin 3-6 yaş çocuklarına, 1 çocuğa haftada 2 litre olmak üzere ayda 8 litre UHT süt dağıtılarak her gün süt içmesi sağlanmaktadır.

Halk süt ne zaman gelir?

Halk süt ne zaman gelir? Halk süt başvurusu yaptıktan sonra her ay hane içerisinde bulunan 3-6 yaş aralığındaki çocuklara haftada 2 litre ayda 8 litre olarak verilmektedir.

Süt Kuzusu hangi marka?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Tire Süt Kooperatifi işbirliğinde başarıyla yürüttüğü, 1-5 yaş arasındaki 118 bin çocuğun haftada 2 litre süt içmesini sağlayan ‘Süt Kuzusu Projesi’, bir “İzmir markası” olarak patentini aldı. “Süt Kuzusu”nun kendi alanında Türkiye’de ilk marka olarak tescil edildiği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector