Izmir Balıklıova Nereye Bağlı?

İzmir’in Urla ilçesine bağlı olan Balıklıova, Urla’nın merkezineyse 30 kilometre mesafede.

Urla Balıklıova denizi nasıl?

Denizi her daim sakin ve temiz. Suyu berrak ancak denizi kumluk değil. Yine de bölgede denize girmek için öncelikli tercih etmeniz gereken bir yer.

Balıklıova nerenin ilçesi?

Balıklıova, İzmir ilinin Urla içesinde bulunan bir mahalle.

Balıklıova Urla merkez arası kaç km?

Balıklıova Köyü bağlı olduğu Urla ilçe merkezine 19 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Urla Gülbahçe denizi nasıl?

İzmirlilerin yazlık olarak rağbet gösterdiği bir yerdir Gülbahçe. Aynı isimle anılan birde köyü mevcuttur. Denizi çakıllıdır fakat çok temizdir. Urla merkeze yarım saat mesafededir.

Urla Çeşmealtı denizi nasıl?

Muhteşem bir manzaranın, temiz, masmavi sularla buluştuğu bu plaja giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Suyu, Ilıca Denizi’ne göre biraz daha soğuk olsa da Urla’nın diğer koylarına göre sıcak bir suya sahiptir.

Urla denizi soğuk mu?

Yaklaşık 40 km uzunluğundaki sahiliyle ilgi odağı olan Urla, aileler için de oldukça uygundur. Sığ ve soğuk denizi ile bilinen Urla’nın birbirinden güzel plajları, her yıl birçok yerli ve yabancı turisti ağırlayan turizm cennetine dönüşmektedir.

İzmir’in en güzel plajı hangisi?

Karaburun Akvaryum Plajı Çeşme Ilıca Plajı Seferihisar Akkum Plajı Urla Demircili Köyü Melengeç Plajı

İzmir’in en güzel sahili neresi?

Favorilerimiz Altınkum, Pırlanta, Ilıca, Güvercinlik Koyu, Paşalimanı, Delikli Koy. Altınkum ve Pırlanta Plajları, Çiftlikköy mevkinde bulunuyor. Altınkum’un denizi çok soğuk olsa da çok güzel. Pırlanta, çok rüzgar alsa da, denizi tabii ki muhteşemmm.

Izmirde ücretsiz deniz var mı?

İzmir plajları sakin ve huzurlu bir deniz tatili yapmak isteyenlere de doyasıya eğlenmek isteyenlere de açık. Kuzeyde Dikili, Aliağa, Foça; Yarımada Bölgesi’nde Çeşme, Urla, Karaburun, Seferihisar; güneyde ise Selçuk plajları ücretli, ücretsiz ve bakir alanlar olarak tamamen zevkinize uygun seçenek sunuyor.

See also:  Özel Eğitim Merkezinde Psikolog Ne Yapar?

Balıklıova dolmuşları nereden kalkıyor?

Dolmuşla Balıklıova’ya Gitmek

İzmir Balıklıova arası dolmuş ve minibüs seferleri yapılmaktadır. Üçkuyular Semt Garajı’ndan kalkan Balıklıova & Karaburun dolmuşları yarım saatte bir hareket eder ve yaklaşık 1 – 1,5 saat sürmektedir.

Urla ilçesi hangi ile bağlıdır?

Urla, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun ve Ege Denizi, kuzeyinde İzmir Körfezi ve güneyinde Ege Denizi bulunmaktadır.

Gülbahçe nasıl bir yer?

trabzon’un bir semti. yaprak döneri meşhurdur. izmirden cesmeye giderken karaburuna doğru sapinca varilan, urla ilçesine bagli sirin köy. sonbahar mevsiminde gidildiğinde sakinliğiyle insanı sarmalayan yer.

Güzelbahçede nerede denize girilir?

Güzelbahçe seyahatinizde denize girmek için tercih edebileceğiniz plajlar arasında; Siteler Plajı, 2. Liman Halk Plajı ve Maltepe Sahili’nde yer alan halk plajı yer almaktadır. Dilerseniz, ilçe merkezine 25 km uzaklıkta bulunan Akarca Plajı’ndan da denize girebilirsiniz.

Urlada hangi plaja gidilir?

Urla’da Denize Girilebilecek Yerler

 • Demircili Plajı Demircili Plajı, Urla’nın belki de en güzel koylarından birine ev sahipliği yapmaktadır.
 • Melengeç Plajı
 • Balıklıova.
 • Çeşmealtı Sahil.
 • Kalabak Sahili.
 • Altınköy Plajı
 • Urla Kum Denizi Plajı
 • Gelinkaya.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector