Istanbul Ticaret Odası Bursu Ne Kadar?

İstanbul Ticaret Odası, 2021-2022 akademik yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni tercih edip kayıt yaptıran öğrencilere güçlü bir destek paketi sunuyor. TİCARET’i ilk 5 tercihine yazıp kazananlara yüzde 20 destek var. Ayrıca birinci tercih olarak TİCARET’i seçenlere aylık 600 TL nakit burs verilecek.

Ito kaç ay burs veriyor?

İstanbul Ticaret Odası Bursu Ne Kadardır? Ne Zaman Verilir? İstanbul Ticaret Odası (İTO) bursu aşağı yukarı güncel KYK burs ücreti kadardır. Aktif eğitim süresince burs almaya devam edilir (Ekim-Haziran, arasındaki aylar dahil 9 ay).

Ito lisans bursu kaç TL?

ÜNİVERSİTEMİZ BURS YÖNERGESİ – BURSLAR

BURS İÇERİĞİ BURS BELGESİ
Üniversiteye Giriş Başarı Bursu: %100, %50, %25
Nakit Tercih Bursu: İlk Tercih 1000 TL
Başarı Sıralama Bursu: İlk 5.000 – 2500 TL İlk 5.001 ve 10.000 arasında 1500 TL Aylık
Spor İndirimi: Başarı Derecesine göre %100, %75, %50

Ito bursu kimlere verilir?

İstanbul Ticaret Odası, İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencileri ile vakıf üniversitelerine ÖSYM tarafından %100 burslu olarak yerleştirilen veya %100 şehit bursu ile öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencilerine karşılıksız burs verecektir.

Istanbul Ticaret Odası Bursu ne zaman yatacak?

Mart ayından itibaren burs ödemeleri, her ayın yalnızca 1’inci, 10’uncu ve 20’nci günlerinde yapılacak olup, bu günlerin hafta tatiline denk gelmesi halinde, ödemeler takip eden Pazartesi günü yapılacaktır.

Istanbul Ticaret Üniversitesi hangi durumlarda burs kesilir?

1 – Burs almaya hak kazandıran durumun devam etmemesi, 2 – Öğrencinin normal öğrenim süresinde öğrenimini başarı ile tamamlayamaması, 3 – Bir dönem uzaklaştırma ve daha ağır disiplin cezası almış olması, 4 – Tercih Bursu ve Yurt Desteği akademik yılsonunda GNO 2,00`nin altına düşmesi halinde kesilir.

See also:  Izmir Fuar Lunapark Ne Zaman Açılıyor?

Ilk 5 tercih bursu ne demek?

MEB bursu, Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen öğretmenlik programlarına yerleşen adaylara ilk 5 tercihlerinden birine yerleşmeleri halinde verilebilecek karşılıksız parasal yardımdır. Bakanlığın açıkladığı bilgiye göre 2020-2021 eğitim yılında 3.500 öğrenci MEB bursundan faydalanabilecek.

Tercih Bursu ne kadar geçerli?

Tercih Bursu:

boyunca, 4 yıllık normal öğrenim süresince her eğitim öğretim yılı başında Mütevelli Heyeti tarafından belirlenecek tutarda burs verilir. Zorunlu İngilizce hazırlık sınıfı normal süresi için de geçerlidir.

Tercih indirimi kaç yıl geçerli?

Tercih İndirimi

Hangi programlara hangi oranda indirim uygulanacağı her yıl Mütevelli Heyeti tarafından belirlenip Üniversitenin web sitesinden ilan edilir. 2)Verilen indirim Zorunlu İngilizce Hazırlık Programında geçirilecek süreyi de kapsayarak lisans programlarında 4+1, ön lisans programlarında 2+1 yıl geçerlidir.

Tercih indirimi ne demek?

Üniversitemiz lisans programlarının Ücretli, %25 veya %50 İndirimli programlarını ilk beş (5) tercihi arasında yapan ve ÖSYM tarafından bu tercihlerinden birine yerleştirilen öğrencilere ödemeleri gereken öğrenim ücreti üzerinden %25 oranında indirim yapılır, birinci sıradaki tercihine yerleşenlere bu oran %30 olarak

Ticaret Sicil Müdürlüğü nerede?

İletişim

İTO Çağrı Merkezi 444 0 486
Faks 0212 520 16 56 0212 513 15 65
E-Posta [email protected]
KEP Adresi [email protected]
Adres İstanbul Ticaret Odası Merkez Bina Reşadiye Cad. 34112 Eminönü / İstanbul

Istanbul Ticaret Borsası burs başvurusu ne zaman?

Burs başvuruları ne zaman başlıyor? Yönetim Kurulu tarafından burs verilmesi uygun görüldüğü takdirde Eylül ayından itibaren burs başvuruları başlamaktadır.

ITO burs Başvurusu 2021 2022 ne zaman?

Burs Başvuruları 6 Ekim 2021 İle 22 Ekim 2021 Tarihleri Arasında Online Olarak Alınacak. Başka Bir Kurum Yada Kuruluştan Burs Alanlara (KYK Kredisi Hariç), Ücretli Çalışanlara (Yaz Dönemi Hariç) Burs Verilmez.

See also:  Izmir Balçova Nereye Bağlı?

ÖSYM bursu ne kadar geçerli?

ÖSYM Bursu: İngilizce Hazırlık Programı için 2 yıl ( Öğrenim dili İngilizce olan programlar için geçerli), lisans programları için 6 yıl, önlisans programları için 3 yıl geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector