Istanbul Cunda Adasına Nasıl Gidilir?

Cunda ‘ya arabayla nasıl gidilir: İstanbul Yenikapı’dan İDO ile yapacağınız 2 saatlik bir feribot yolculuğu sonrası, Bandırma üzerinden 3-4 saatlik bir otomobil yolculuğu ile Cunda ‘ya ulaşılabilir. Cunda Adası, karayoluyla İzmir’den 156 km uzaklıkta yer alıyor. Araçla gitmek yaklaşık 3 saat sürüyor.

Cundaya feribotla nasıl gidilir?

İstanbul’dan İDO Bandırma feribotlarına binip Bandırma’ya gelerek oradan da Cunda Adası’na gidebilirsiniz. Cunda Adası’na feribot ile ulaşabilmek için Ayvalık Limanı’ndan kalkan feribot seferleri kullanılmaktadır. Karşılıklı olarak Cunda Adası ve Ayvalık Limanı’ndan her saat başı feribot seferleri düzenlenmektedir.

Cunda adasına arabayla nasıl gidilir?

Eğer İstanbul’dan gelecekseniz ve deniz yolunu kullanmak istiyorsanız, İDO feribotları ile Bandırma’ya gelip oradan Ayvalık ve Cunda’ya ulaşabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gelecekseniz Ayvalık’a ulaştıktan sonra, yaklaşık 8 kilometre daha gidip boğaz köprüsünü kullanarak Cunda’ya ulaşabilirsiniz.

Ayvalık Cunda ya nasıl gidilir?

Ayvalık merkezden her 30 dakikada bir hareket eden Ayvalık Belediyesi’ne ait otobüsler, sabah 06.30 ile gece 01.00’a kadar Cunda ile Ayvalık arasında karşılıklı seferler düzenliyor. Aynı şekilde 07.00-01.00 saatleri arasında taksi dolmuş ve taksi seçenekleriyle de Ayvalık’tan Cunda Adası’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Cunda Adası nerede hangi şehirde?

Cunda ya da Alibey Adası (Yunanca: Μοσχονήσι Moshonisi, Grekçe: Εκατόνησα Hekatonisa), idari bakımdan Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı bir ada. Ayvalık koyundaki Ayvalık Adaları olarak adlandırılan irili ufaklı 22 adanın içerisinde yerleşime açık tek ada Alibey’dir.

Feribot ücreti ne kadar?

Eskihisar – Yalova feribotu saatleri ve tarifeleri (2022) hakkında detayları derledik. Eskihisar- Yalova ücretleri 3.50 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda minibüsler için 185 TL, kamyonlar için 260 TL ve motosikletler için de 75 TL’dir.

Istanbul Balıkesir feribot nereden kalkıyor?

İDO Bandırma İskelesi’nden tarifeye bağlı olarak gerçekleşen deniz otobüsü ve hızlı feribot seferleri ile İstanbul – Balıkesir arası yolculuk ve Ege Bölgesi’ne erişim çok daha hızlı ve keyifli bir hale geliyor. Siz de kolayca bilet alarak İDO konforu ile deniz yolculuğunun tadını çıkarabilirsiniz.

See also:  Istanbul Izmir Otoyolu Ücreti Nasıl Ödenir?

Ayvalık merkezden şeytan sofrasına nasıl gidilir?

Ayvalık’tan Şeytan Sofrası’na gitmek için ise ilçe merkezinden Sarımsaklı yönüne doğru gidilmelidir. Bu yönde tabelalar takip edilerek tepeye ulaşılabilmektedir. Yaklaşık 1 kilometrelik bir yokuş çıkılarak Şeytan Sofrası’na varılmaktadır.

Ayvalık Cunda Adası arası kaç kilometre?

Ayvalık-Cunda arası 8 kilometredir.

Cunda adasına kışın gidilir mi?

Cunda’ya her mevsim rahatlıkla gelebilirsiniz. Yaz aylarında oldukça kalabalık olan ada özellikle bahar ve kış aylarında daha sakin ve dingin.

Cunda için pasaport gerekiyor mu?

Hayır, Cunda adası 1923 yılındaki mübadele ile birlikte Türklerin kontrolü altında bulunan bir Türk adasıdır. Dolayısıyla giriş yapmanız için herhangi bir vize veya prosedüre gerek yoktur.

Cunda adası ne zaman gidilir?

Cunda Adası yılın her dönemi ziyaret edilebilir ancak adanın en güzel olduğu zaman dilimi bahar dönemi. Eylül ayında deniz mahsülleri bol olduğu gibi Nisan ayında adaya sessiz, sakin, huzurlu bir atmosfer hakim oluyor. Yaz döneminde kalabalık olan Cunda Adası, özellikle haftasonları oldukça hareketleniyor.

Ayvalık istanbul arası feribotla kaç saat?

İstanbul – Bandırma Üzerinden Ayvalık’a feribotla (35 TL) gidebilirsiniz.İstanbul Anadolu yakasından 5.5 saat, Avrupa yakasından 5 saat sürüyor.

Balıkesir Cunda Adası nerede?

Cunda adası konumu gereği Türkiye ülkesinin Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı bir adadır. Ayvalık koyunda ise Ayvalık adaları içinde irili ufaklı tam 22 ada yer almaktadır. Cunda adası bu adalar içinde yerini almış ve yerleşime açık tek ada olarak bilinmektedir.

Cunda ismi nereden geliyor?

Cunda ismi tahmin edilenin aksine Yunanca değildir. Adanın Yunancadaki adı -kokulu ada anlamına gelen- MOSHONISI’dir. Ada Piri Reis’in haritasında Yund Adaları olarak geçer. Yund adının ise zamanla -yelkenli gemilerin yatay sereni için kullanılan- Cunda ile değiştiğini görürüz.

See also:  Izmir Depremi Yıkılan Binalar Nerede?

Cunda da nerede kalınır?

Cunda Otelleri

 • Despot Evi.
 • Ortunç Hotel.
 • Mola Cunda Hotel.
 • Sukha Cunda Otel.
 • Cunda Fora Otel.
 • Kapya Cunda.
 • Cunda Pür Beyaz Otel.
 • Elia Otel by Ortunc.
 • Edremit Havaalanından cundaya nasıl gidilir?

  Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan servis, minibüs veya taksi kullanarak Cunda’ya gidebilirsiniz. Havaalanı sonrası kara ulaşımı için havalimanı ile iletişime geçin.

  Ayvalık Cunda Adası arası kaç kilometre?

  Ayvalık-Cunda arası 8 kilometredir.

  Ayvalık istanbul arası feribotla kaç saat?

  İstanbul – Bandırma Üzerinden Ayvalık’a feribotla (35 TL) gidebilirsiniz.İstanbul Anadolu yakasından 5.5 saat, Avrupa yakasından 5 saat sürüyor.

  Istanbul Cunda Adası otobüsle kaç saat?

  İstanbul – Ayvalık arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 6 saat 59 dakika sürmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector