Istanbul Ataşehir Hangi Yakada?

Ataşehir, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan bir ilçedir. İstanbul’un doğu yarısında, Kocaeli Yarımadası’nın batı kısmında yer alan ilçenin denize kıyısı yoktur. 2008 yılında Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar’dan bâzı mahallelerin içine katılmasıyla ilçe statüsü kazanarak İstanbul’un 39 ilçesinden biri olmuştur.

İstanbul ataşehir nereye yakın?

Güneyinde Maltepe, batısında Kadıköy, kuzeybatısında Üsküdar, kuzeyinde Ümraniye, kuzeydoğusunda Çekmeköy ve doğusunda Sancaktepe ilçelerine komşudur.

Ataşehir ne tarafa düşüyor?

Ataşehir, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yaklaşık 409.000 nüfuslu ilçesidir ve İstanbul’un Anadolu yakasındadır. Ataşehir ilçesi, İstanbul’un ilçelerinden kuzeybatıda Üsküdar, batıda Kadıköy, güneyde Maltepe, doğuda Sancaktepe ve kuzeyde de Ümraniye ilçeleriyle komşudur.

Ataşehir ne zaman ilçe oldu?

5747 Sayılı, Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 6 Mart 2008’de T.B.M. Meclisinde kabul edildi ve 22.03.2008 Tarih ve 26824 sayılı mükerrer Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Batı ataşehir neresi oluyor?

barbaros, yeni sahra, örnek, mustafa kemal, esatpaşa ve fetih mahallelerinden oluşan ataşehir ilçesinin batı bölümü. kozyatağı-anadolu otoyolu denen yolun batısında kalır.

Ataşehir semti nerede?

Ataşehir Marmara bölgesinde yer almakta olup, Ataşehir ilçesi İstanbul iline bağlıdır. Ataşehir yüzölçümü 25 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 941. en büyük ilçesidir. Ataşehir haritası konumu ise 40° 59′ 0.0024” Kuzey ve 29° 7′ 39.9972” Doğu gps koordinatlarıdır.

Marmaray Ataşehir’e gidiyor mu?

Marmaray ile Ataşehir’e Nasıl Gidilir? Avrupa yakasından geliyorsanız, Marmaray hattını kullanarak Üsküdar ve Ayrılık Çeşmesi duraklarında inebilir; oradan metro bağlantısını ya da otobüs ve minibüs hatlarını kullanarak Ataşehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ataşehir Semt mi?

Ataşehir, tarihi geçmişi henüz yeni bir ilçedir. 2008 yılında ilçe unvanını alan Ataşehir; Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Sancaktepe ve Çekmeköy ilçeleri ile komşudur. Toplamda 17 semti bulunan ilçe, başlangıçta Doğu ve Batı Ataşehir olmak üzere ikiye ayrılıyordu.

See also:  Işbaşı Eğitim Programı Maaşı Ne Zaman Yatar?

Istanbul Kayışdağı hangi yakada?

Kayışdağı, Ataşehir

Kayışdağı
Bölge Marmara
İl İstanbul
İlçe Ataşehir
İdare

Ataşehirde nereye gidilir?

Ataşehir’de Gezilecek Yerler

 • Eğlence ve Alışveriş Bir Arada: Watergarden.
 • Doğa ile İç İçe: Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi.
 • Ataşehir’in En Eski Çarşısı: Mozaik Çarşı
 • Kayışdağı Ormanı
 • Klasik Otomobillerin Adresi: My Museum Otomobil Müzesi.
 • Türbe Ziyareti: Ali Gazi Baba Türbesi.
 • Ataşehir nüfusu ne kadar?

  Ataşehir nüfusu 2021 yılına göre 427.217. Bu nüfus, 209.502 erkek ve 217.715 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %49,04 erkek, %50,96 kadındır.

  Ataşehir kaç km kare?

  Güneyinde Maltepe, batısında Kadıköy, kuzeybatısında Üsküdar, kuzeyinde Ümraniye, kuzeydoğusunda Çekmeköy ve doğusunda Sancaktepe ilçelerine komşudur. İlçe 25,84 kilometrekaredir, nüfusu 345.588’dir ve sınırları dahilinde toplam 17 mahalle vardır.

  Batı Ataşehir hangi otobüs gider?

  Bu Otobüs hatları Batı Ataşehir yakınından geçiyor: 13, 16M, 8A, KM46.

  İstanbul Ataşehir nasıl bir yer?

  yerleşim düzeni ve binaları bakımından ataköy’e benzer, lakin binalar daha yeni ve dolayısıyla moderndir. yine bir emlak bankası projesi olmakla birlikte,ataşehirin konsepti ataköy’den tamamen farklıdır. ataköy’ün aksine ataşehir,bariz çizilmiş sınırlarla çevresindeki yerleşim birimlerinden ayrılmıştır.

  İstanbul Palladium hangi semtte?

  Palladium Alışveriş Merkezi 40.985855 enlem ve 29.100132 boylamda yer almaktadır. Ataşehir ilçesine bağlıdır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector