Hes Kodu Otobüs Kartına Nasıl Yüklenir Antalya?

Otobüs kartınıza HES kodunuzu yüklemek için önünüze çıkan forumda HES kodu kısmına E-devlet veya Hayata Eve Sığar uygulamasından aldığınız HES kodunu giriniz. Daha sonra T.C. kimlik veya pasaport numaranızı belirtilen alana girin. – Akabinde ise Ulaşım kartı /Bilet No. / Kredi Kartı No. giriniz.
TOPLU TAŞIMADA HES DÖNEMİ BAŞLIYOR. Toplu taşıma kullanan vatandaşların Antalyakartlarına “hes.antalyakart.com.tr” adresi üzerinden ilgili alanları eksiksiz doldurarak tanımlama yapmaları gerekiyor.

HES kodu karta yükleme nasıl yapılır?

İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için öncelikle ‘https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul/’ adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için gerekli bilgileri doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

HES kodunu otobüs kartına yükleme nasıl yapılır?

Otobüs kartınıza HES kodunuzu yüklemek için önünüze çıkan forumda HES kodu kısmına E-devlet veya Hayata Eve Sığar uygulamasından aldığınız HES kodunu giriniz. – Daha sonra T.C. kimlik veya pasaport numaranızı belirtilen alana girin. – Akabinde ise Ulaşım kartı /Bilet No. / Kredi Kartı No. giriniz.

Antalyakart HES kodu kaldırıldı mı?

Yeni dönemde HES uygulaması kaldırıldı. Hiçbir kurum ya da kuruluşa girişte HES kodu kontrolü yapılmayacak. Hastalık belirtisi olmayan kişilerden test istenmeyecek.

Antalyakart HES kodu nasıl yenilenir?

Antalya Kart’a HES kodu tanımlamasını hala yapmamış vatandaşlar için de gerekli işlemler şu şekilde:

 • Antalyakart uygulamasını indirin.
 • Bu kısımdan kayıt olarak sisteme giriş yapın.
 • Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra SMS kodu doğrulaması yaparak çıkan ekrana kartınızın üzerindeki numarayı yazın.
 • Bir HES kodu kaç karta yüklenir?

  HES Kodu Uygulaması

  Her bir kart için sadece bir HES Kodu kaydedilebilir. Aynı HES Kodu ile farklı kartlar kaydedilemez.

  HES kodu banka kartına nasıl yüklenir?

  HES kodu tanımlamak için TC kimlik numaranızı ve HES kodunuzu girdikten sonra yapmanız gereken tek şey, Ulaşım Kartı numarası istenen yere 16 haneli kredi kartı numaranızı yazmanız. Üç kutucuğu da doldurduktan sonra TANIMLA seçeneğine basıyorsunuz ve temassız kredi kartınıza HES kodunuzu tanımlamış oluyorsunuz.

  See also:  Bursa Otogardan Istanbul Havalimanına Nasıl Gidilir?

  Otobüs kartında HES kodu var mı nasıl öğrenebilirim?

  OTOBÜS KARTINA HES KODU YÜKLEME *

  HES Kodu 2023’e SMS atarak alınabilmektedir. HES TC Kimlik No ve Seri No’nun son dört hanesini ve kaç günlük HES kodu istediğinizi yazıp aralara boşluk bırakarak 2023’e SMS atmanız halinde HES kodunuz SMS olarak gelecektir.

  Otobüs kartına HES kodu yükleme kalktı mı?

  Pandemiyle birlikte yürürlüğe giren İstanbulkartlarına HES kodu yükleme, mevcut kartları kod olmadan kullanılamaz hale getirmişti. Yeni karara göre HES kodu uygulaması kaldırıldı. Böylelikle HES kodu toplu ulaşım araçları kullanılırken istenmeyecek. Bir kart ile birden fazla basım yapılabildiği de belirtiliyor.

  HES kodu nasıl tanımlanıyor?

  HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

  Antalya Kart HES kodu devam ediyor mu?

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarında HES kodlu binişler için çalışmalarına devam ediyor. Sağlık Bakanlığınca salgın dönemi için hazırlanan HES kodu uygulaması Antalya’da toplu taşıma hizmetinde kullanılan Antalyakart’a entegre ediliyor.

  Antalya Kart HES kodu var mı?

  Sağlık Bakanlığı’nca salgın dönemi için hazırlanan HES kodu uygulaması Antalyakart’a ve Antalya’da toplu taşıma hizmetinde kullanılan temassız kredi kartlarına entegre ediliyor. Sağlık Bakanlığı onayı ile birlikte HES sorgusu ile kartlara HES kodu tanımlaması yapılıyor ve toplu taşıma araçlarına binilmesi sağlanıyor.

  HES kodu zorunlulugu kalktı mı?

  Yeni dönemde HES kodu uygulaması kaldırıldı. Hiçbir kurum ya da kuruluşa girişte HES kodu istenmeyecek’ dedi.

  Süresi dolan HES kodu nasıl yenilenir?

  Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde HES kodunun geçerlilik süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmıyor. Mevcut olan HES kodunuzun geçerlilik süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üzerinden, yeniden kod temin edebilirsiniz.

  See also:  Izmir Nasıl Bir Şehirdir?

  Antalyakart HES kodu nasıl iptal edilir?

  Eski telefon numaranızda bulunan mobil antalyakart iptal işlemleri için 0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

  Antalya kart vize yenileme nereden yapılır?

  KART MERKEZLERİ

  # MERKEZ ADRES
  1 DOĞU GARAJI KART MERKEZİ Çaybaşı Mh. Ali Çetinkaya Cad. No:122/B Muratpaşa/ANTALYA
  2 ÇALLI KART MERKEZİ Çallı Yeraltı Tramvay Durağı

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector