Gönül Dağı Nerede Çekiliyor Selçuklu/Konya Yakınında?

Dizide görünen Gedelli köyü Gönül Dağı dizisinin çekildiği köydür. Günümüzde Niğde ilinin Ulukışla ilçesine bağlıdır. Gönül Dağı dizisinin senaryosunda geçen Gedelli köyü, aslında dizinin çekimlerinin yapıldığı Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinin kırsal bölgesidir.

Gedelli ilçesi hangi ile ait?

Gedelli, Niğde ilinin Ulukışla ilçesine bağlı bir köydür. Köy, 1927 yılından beri aynı adı taşımaktadır. Niğde iline 55 km, Ulukışla ilçesine 37 km uzaklıktadır. Gönül Dağı dizisinde Yozgat’ın Gedelli ilçesinde geçtiği izlenimi verilse de Gedelli Niğde’nin Ulukışla ilçesine bağlıdır.

Gönül Dağı nerede Sivrihisarın neresinde çekiliyor?

Gönül Dağı dizisi Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekilmektedir. Dizide görünen Gedelli köyü, günümüzde Niğde ilinin Ulukışla ilçesine bağlıdır. Senaryoda geçen Gedelli köyü, aslında dizinin çekimlerinin yapıldığı Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinin kırsal bölgesidir.

Gönül Dağı hangi ilde çekildi?

Gönül Dağı dizisinin çekimleri Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde gerçekleştirilmektedir. Dizide geçen Gedelli köyü, Niğde’nin Ulukışla ilçesine bağlı bir köydür. Senaryoda geçen Gedelli köyü, aslında dizinin çekimlerinin yapıldığı Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinin kırsal bölgesi diyebiliriz.

Gönül Dağı film seti nerede?

Gönül Dağı dizisi Eskişehir’in güzel ilçesi Sivrihisar da çekilecek. Ankara’ya yakın olan ve 20.000’i geçen nüfusu ve doğal güzellikleri ile çekim cazibesi yüksek olan Sivrihisar Gönül Dağı dizisine ev sahipliği yapacak.

Gönül Dağı diye bir dağ var mı?

Türkiye’de gerçekte Gönül Dağı şeklinde bilinen bir dağ yok. Gönül Dağı efsanesi de dizinin senaryosu gereği kurgulanmış bir efsanedir. Gönül Dağı denildiğinde Neşet Ertaş’ın aynı isimli Türküsü bilinir.

Gönül Dağı dizisi neden Yozgat’ta çekilmiyor?

Çünkü dizide araçların plakası 66 ‘dır. 66 ise Yozgat’ın plakasıdır. Haliyle dizi Yozgat’ta çekiliyor sanılmaktadır. Fakat dizi seti Eskişehir’de yer alıyor.

Gönül Dağı hangi köyde çekildi?

Gönül Dağı dizisi Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekilmektedir.

See also:  kapatilan universite ogrencileri ne olacak?

Gönül Dağı gerçekten var mı?

Hikaye gerçek mi değil mi bunu dizideki Ciritçi Abdullah’ın anlatımından anlayabiliriz. Gerçek bir hayat hikayesinden alıntılanan dizide Ciritçi Abdullah isminde de gerçek bir karakter var. Dizide Ciritçi Abdullah, çoban hikayesinin bizzat tanığı olduğunu anlatır.

Sivrihisar’da neler var?

Sivrihisar gezilecek yerler

 • Ulu Camii.
 • Alemşah Kümbeti.
 • Kılıç Minaresi.
 • Surp Yerrortutyun (Ermeni Kilisesi)
 • Saat Kulesi.
 • Zaimağa Konağı
 • Pessinus Antik Kenti.
 • Sivrihisar’da nerede yemek yenir?
 • Sadakatsiz dizi nerede çekiliyor?

  Sadakatsiz dizi çekimleri Tekirdağ’ın Süleyman Paşa ilçesinde gerçekleşiyor. Dizinin ilerleyen bölümlerinin İstanbul’da çekilmesi planlanıyor.

  Gönül Dağı Efsanesi nedir?

  Gönül Dağı bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesini konu ediniyor. Taşra ve şehir hayatına ilişkin öyküleri ile ‘Bozkırın Kalemi’ olarak tanınan yazar Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden uyarlandı.

  Gönül Dağı Dilek neden ayrıldı?

  Dizinin başrollerinden olan ve Gönül Dağı’nda Taner’in karısı Dilek rolüne hayat veren güzel oyuncu İlhan, diziden ayrıldığını duyurdu. Sivrihisar’da çekilen dizinin zorlu set şartları ve akşamları yapacak bir şeylerin olmaması ayrılık için gerekçe gösterildi.

  Gönül Dağı 66 ne demek?

  Gönül Dağı dizisi Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekilmektedir. Normalde dizi Yozgat’ta çekiliyor olarak bilinir. Çünkü dizide araçların plakası 66 ‘dır. 66 ise Yozgat’ın plakasıdır.

  Sivrihisar Dağı Nerede?

  Sivrihisar tarihine deyinmeden önce Sivrihisar’ı biraz tanıyalım; Sivrihisar Eskişehir’in en büyük ilçesidir. İlçe merkezi, Ankara, Eskişehir ve İzmir karayollarının kesişme noktası üzerindedir. Çal Dağı’nın uzantısı olan volkanik bir kaya kütlesinin eteğinde, gökyüzüne doğru yükselen sivri kayalıklarıyla dikkat çeker.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector