Gölyazı’Ya Nasıl Gidilir Bursa?

Gölyazı’ya Nasıl Gidilir? Bursa – İzmir Karayolu üzerinde bulunan Gölyazı’ya aracınızla kolayca ulaşabileceğiniz gibi, Nilüfer ilçesinin merkezinden buraya hareket eden minibüslerle de köye varabilirsiniz. Gölyazı’ya zeytin ağaçları nın yanından geçerek yaklaşık bir saatlik yolculuğun sonunda ulaşabilirsiniz.

Hangi bir yerde bir Gölyazı köyü var?

Hatta Bursa’nın belirli kesimleri bile bu yerin Bursa ‘da olduğunu bile bilmiyor. Bursa’da olan buralarda bulunan yazarlarımız ile fikir alış-verişi yaparak size bu köyü daha yakından tanıtmak istedik. Gölyazı’na gitmeden önce bu güzel görüntüleri izlemeyi unutmayın. 🙂 Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun.

Kimdir Gölyazı Kilisesi?

Yüzyıllar içinde gittikçe yan yatan ağacın gövdesinin bir bölümünden zamanla doğal kaynak suyunun yüzeye çıktığı bir oluk oluşması, o oluktan akan suyun da ağacın altında minik bir havuz oluşturması bu ağaca ağlayan çınar denmesine neden olmuştur. 1903 yılında yapımı tamamlanan yaklaşık 115 yıllık kilise Gölyazı’nın tarihi yapılarından birisidir.

. . Gölyazı köyleri nelerdir?

Bursa’da olan buralarda bulunan yazarlarımız ile fikir alış-verişi yaparak size bu köyü daha yakından tanıtmak istedik. Gölyazı’na gitmeden önce bu güzel görüntüleri izlemeyi unutmayın. 🙂 Daha çok video gelmesi için lütfen Youtube Kanalımıza Abone olun. If playback doesn’t begin shortly, try restarting your device.

Gölyazı otobüsleri nereden kalkıyor?

Metroyla önce Uludağ Üniversitesine gidip Üniversite İstasyonu durağından 5G otobüsüne binin. Daha önce Küçük Sanayi İstasyonu otobüs durağından Gölyazı otobüsü kalkıyordu. BURULAŞ sayfasında gördüğüm kadarıyla artık Uludağ Üniversitesinden kalkıyor. Otobüsü tek biniş 3,80TL, indirimli 3,30TL, öğrenci ise 1,85TL.

Bursa Gölyazıya otobüsle nasıl gidilir?

Otobüs ile: Bursa’nın ulaşım firması olan Burulaş’ın sitesinden 5-G hattının seferlerine bakabilir, sizin için hangi saatlerin uygun olduğunu karar verdikten sonra Bursa merkezde bulunan Küçük Sanayii istasyonuna gelip buradan da 5-G hattı ile 1 saatlik bir yolculuk ile Gölyazı merkeze kadar ulaşabilirsiniz.

See also:  Izmir Efes Antik Kent Ne Amaçla Yapılmıştır?

Gölyazıya Ne zaman gidilir?

Gölyazı’nın sakin halini görmek istiyorsanız hafta içi gelmelisiniz. Pazar günü veya bayramlarda gelirseniz bir an önce kaçmak isteyebilirsiniz. Gölyazı’ya gelirken büyük beklentileriniz olmasın. kendi halinde, salaş bir yer burası. Sonradan hayal kırıklığına uğramayın.

Gölyazı’da nereye gidilir?

Gölyazı’da Gezilecek Yerler

 • Apollon Tapınağı Apollon Tapınağı
 • Ağlayan Çınar. Ağlayan Çınar.
 • Aziz Panteleimon Kilisesi. Aziz Panteleimon Kilisesi.
 • Uluabat Gölü Uluabat Gölü
 • Zambak Tepe. Zambak Tepe.
 • Ulu Cami. Ulu Camii.
 • Uludağ Milli Parkı Uludağ Milli Parkı
 • Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi. Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi.
 • Bursa 5g nereden kalkıyor?

  5/G (Burulaş)

  5/G otobüs hattının ilk durağı Gölyazi 1 / 5g İlk Durak Yönü olup son durağı Üniversite Dış Peronlar İndirme Durağı durağıdır. 5/G (Üniversite İstasyonu), her gün çalışıyor. Ek bilgi: 5/G hattında 19 duraklar bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 39 dakika.

  Gölyazı’da Nerede Kalınır?

  Gölyazı Otelleri

 • Gol Goren Pansiyon. Şehir merkezine 0,4 kilometre.
 • Alpaş Yaşam. Şehir merkezine 14,9 kilometre.
 • Axis Homes Suit. Şehir merkezine 14,7 kilometre.
 • Kavala Hotel. Şehir merkezine 15,2 kilometre.
 • Gorukle Oruc Hotel & SPA. 4 yıldızlı
 • Trio Suites Hotel Görükle. Şehir merkezine 15,4 kilometre.
 • Bursa Koza Hotel.
 • Rıdvan Otel.
 • Bursa Misi köyü hangi Otobüs gidiyor?

  Bu Otobüs hatları Misi Köyü yakınından geçiyor: 1/K, 23, 23/A, 28/A, 98, S/1.

  Gölyazı deniz mi?

  Gölyazı, Uluabat Gölü üzerinde yüzermiş gibi duran minik bir adacık!! Aslına bakarsanız incecik bir köprü ile ana karaya bağlı bir yarımada.

  Bursa Gölyazı hangi ilçeye bağlı?

  Gölyazı, (eski ismi Apolyont Rumca: Απολλωνιάδα), Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bursa-İzmir karayolunun 35. kilometresinden güneye sapıldığında 7 km içeride bulunan Gölyazı, Uluabat Gölü kıyısındaki iki alçak tepeden oluşan küçük bir yarımada üzerine kurulmuştur.

  See also:  Izmir Iktisat Kongresi Hangi Ilkeyle Ilgilidir?

  Gölyazı nın nüfusu ne kadar?

  GÖLYAZI mahallesi nüfusu ( beldesine) bağlı NİLÜFER, BURSA. GÖLYAZI mahallesinin Nüfusu Toplam 1.295 tır. Bu nüfusun 647’si Erkek, 648’si Kadındır.

  Gölyazı güzel mi?

  Küçük güzel ve şirin bir köy. Köy girişindeki otoparkta aracımızı park edip özel tekne kiralayarak gölyazına gittik. Tekne size Gölyazı etrafında gezdirip girişinde indiriyor fiyatı 50 TL. Günübirlik gezilmesi yeterli bence kalmaya gerek yok.

  Gölyazı Ağlayan Çınar nerede?

  Bursa’ya 35 kilometre uzaklıkta bulunan Uluabat gölü kenarında surlara kurulu Gölyazı Mahallesinin girişinde bulunan tarihi çınar tam 700 yıldır ziyarete gelenleri karşılıyor.

  Gölyazında ne yenir?

  Buranın kahvaltısı da meşhur, gözlemesi de, bir de balığı. Bölgede balık evi adı altında restoranları da görebilirsiniz, aklınızda bulunsun. Tarihi köyde, yemeğinizi paylaşabileceğiniz çok sayıda kedi köpek bulunuyor. Gölyazı’da balıkçılık önemli bir yer tutuyor.

  Gölyazı hangi gölde?

  Uluabat Gölü’nün kuzeyinde iki yarımada, içinde de yedi ada bulunuyor. Gölyazı, bu gölün ortasındaki adaya köprü ile bağlı. Kurtuluş Savaşı’na kadar Rumlar’ın yaşadığı köyde, günümüzde Selanik’ten mübadele yolu ile gelmiş Türkler yaşıyor.

  Bursa Gölyazı arası kaç km?

  Eğer Bursa’ya gelecekseniz insan bu güzel yerin Bursa’ya ne kadar mesafede olduğunu da merak ediyor tabi. Bursa Gölyazı Köyü arası kaç km? 38 km. 40 dk bir mesafede bulunuyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector