gardiyan olmak icin hangi universite?

İnfaz ve Koruma Memuru yani gardiyan olmak isteyenler için alanla alakalı bir lisans bölümünden mezun olma şartı yoktur. Lisede adalet bölümünden mezun olmuş olmak başvuru için yeterlidir. Ancak başvuru yapacak olan her adayın Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan 70 ve üstünde puan almış olması beklenir.

Gardiyanlık kaç yıl okunur?

Ülkemizde gardiyan yani infaz koruma memuru alımları 2 sene de bir yapılmaktadır. Bu da KPSS puanıyla yapılan bir atamadır. KPSS ile infaz koruma memuru olmak isteyenler sınav sonrasında istenilen puan türünde başarı göstermeleri halinde başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Kadın infaz koruma memuru nasıl olunur?

İnfaz ve koruma memuru olmak istiyorsanız, özel olarak herhangi bir bölümden mezun olmanıza gerek yoktur. Lise veya dengi bir okuldan mezun olmanız yeterlidir. KPSS’den en az 70 puan alan herkes, bu kadroya başvuru yapabilmektedir. Bunun haricinde kurumlar arası geçişle de infaz ve koruma memuru olabilirsiniz.

Gardiyan kaç gün çalışır?

Güvenlik ve gözetim servisimizde; 7 İnfaz ve Koruma Başmemuru ile 180 İnfaz ve Koruma Memurumuz sabit vardiya ve 4’lü vardiya şeklinde görev yapmaktadır. Sabit vardiya haftaiçi 08.00 – 17.00 saatleri arasında, 4’lü vardiya ise 24 saat usulünde 08.00’de başlayıp ertesi gün 08.00 saatleri arasında görev almaktadır.

İnfaz koruma memuru nasıl bir meslek?

İnfaz ve koruma memurları, ceza infaz kurumları ve çocuk eğitim evlerinde barındırılan tutuklu ve hükümlülerin topluma kazandırılmasında rol oynayan meslek elemanlarıdır. Onların güvenlik, barınma, sağlık, eğitim gibi ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlülerdir.

Gardiyanlar kaç lira maaş alıyor?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
İnfaz ve Koruma Memuru 4.630 6.930

Gardiyan eğitimi kaç ay?

İnfaz ve koruma memuru olmak için gerekli başvuru şartlarını taşıyanlar, Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezi’nde mesleğe hazırlayacak 5 aylık bir eğitime dahil oluyorlar.

See also:  Izmir Balıklıova Nereye Bağlı?

Gardiyan nasıl olunur boy kilo?

c) Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak, d) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

Gardiyanlık hangi bölümden alıyor?

Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri (2 Yıllık) sıralama.2022 TYT AYT (YKS) Taban Puanları, Kontenjanları ve Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibidir. Bu puanlar 2021 ve 2020 yılına ait önlisans ( iki yıllık )üniversite yerleştirme puanlarıdır.

Gardiyan tayinleri nasıl yapılır?

Atamalar havuz sisteminde bilgisayar ortamında gerçekleştirilmektedir. İnfaz Koruma Memurlarının Mazeret Atamaları ise sağlık durumu, aile birliği ve can güvenliğinin tehlikede olması vs. gibi sebeplerde; mazeretlerin belgelendirilmesi durumunda yapılır. Bu atamalarda hizmet süresi şartı aranmamaktadır.

Ikm ayda kaç saat çalışır?

İNFAZ VE KORUMA MEMURU ÇALIŞMA SAATLERİ

Vardiyalı sistemde ise kişi sabah 8 akşam 8 olmak üzere 12 saat gündüz çalışır 24 saat istirahat eder ve diğer akşam 8 de iş başı yaptığında 12 saat gece çalışmasından sonra 48 saat istirahat eder.

Infaz koruma memuru Yıllık izin kaç gün?

Madde 102-(Değişik:31/07/1970-1327/46 md.) Devlet memurlarının yıllık izin süresi, hizmeti 1 yıldan on yıla kadar (on yıl dahil) olanlar için yirmi gün, hizmeti on yıldan fazla olanlar için 30 gündür. Zorunlu hallerde bu sürelere gidiş ve dönüş için en çok ikişer gün eklenebilir.

Gardiyan sakal bırakabilir mi?

g) İnfaz ve koruma başmemurları ve memurları ile infaz ve koruma memurluğu öğrencilerinin sakal ve bıyık bırakması yasaktır. Her gün sakal ve bıyık tıraşı olunması zorunlu olup, saçlar kep giyildiğinde dışarı taşmayacak uzunlukta kesilir. Favoriler kulak deliği hizasını geçemez.

See also:  Izmir Deprem Nerede Oldu?

İnfaz koruma memuru silah taşır mı?

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan Ceza İnfaz Kurumu ve Denetimli Serbestlik Müdürlüklerindeki bazı kadroda görevli personele Resmi Gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliği ile silah taşıma hakkı verildi.

İnfaz koruma memuru yükselebilir mi?

Evet var. CTE hemen hemen her yıl Görevde yükselme (GYS) sınavları düzenlemektedir bu sınavlara girebilmek için bazı şartların olması gerekmektedir bu koşullara aşığıda değineceğiz.infaz ve koruma memurları GYS ile İnfaz ve Koruma Başmemurluğuna, Şef, Sayman, ya da İdare Memuru olabiliyor.

Gardiyanlıktan Polis Olunur mu?

hayır yokmalesef. eski ikm olarak yazıyorum. ama kpss ye girer iyi puan alarak farklı memurluklara geçiş yapabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector