Foça’Dan Izmir Havaalanına Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile Foça arası mesafe 80 kilometredir ve Foça’ya gitmek için 2 toplu taşıma seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan biri İZBAN treni diğeri de otobüstür. Aynı zamanda HAVAŞ ile Çeşme’ye kadar da gidebilirsiniz. Bunlara ek olarak havalimanından araç kiralayabilir ya da taksi tutabilirsiniz.

Foçaya uçakla nasıl gidilir?

Foça’ya Havayolu ile Ulaşım

Foça’ya havayolu ile doğrudan ulaşım seçeneği bulunmamaktadır. İzmir’e havayolu ile ulaşım sağladıktan sonra araç kiralayarak ya da Foça otobüslerini kullanarak gidebilirsiniz.

İzmir Foça nereye yakın?

Foçaİzmir’in kuzeyinde yer alan bir sahil ilçesidir. Foça’ya bağlı bir bucak (Yeni Foça) ve 6 adet köy vardır. Foça’nın batısında İzmir Körfezi, kuzeyinde Çandarlı Körfezi, doğusunda ve güneyinde ise Menemen ilçesi bulunmaktadır.

Izmirden Foça Nasıl Gidilir?

Foça’ya İzmir’den ulaşım için en hızlı ve en kolay yöntemlerden biri banliyö treni İZBAN. İzmir kent merkezinden İZBAN trenine binerek Hatundere İstasyonu’nda indikten sonra tren seferleri ile koordineli bir şekilde çalışan 744 numaralı Foça-Hatundere Aktarma ESHOT otobüslerini kullanarak Foça’ya gidebilirsiniz.

Çeşmeye gitmek için hangi havaalanı?

İzmir merkezinden 87 km uzaklıkta (1 saat sürüş mesafesinde) yer alan Çeşme’ye ulaşmak için öncelikle İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gitmeniz gerekiyor. Adnan Menderes Havalimanı’ndan İzban ve Eshot otobüsleriyle Fahrettin Altay’a ulaştıktan sonra Çeşme otobüslerine binebilirsiniz.

Vapurla Foça’ya Nasıl Gidilir?

Konak – Karşıyaka üzerinden Foça’ya vapurla gidebilirsiniz. Bu seferler sadece yazın yapılıyor. Akşam Foça’dan 19:30’da kalkan vapur, 21:25’te Karşıyaka ve Konak’a varıyor.

İzmir eski foça hangi ilçeye bağlı?

Foça, Türkiye’nin batısında yer alan Ege bölgesinde bulunan İzmir ilinin yaklaşık 30.000 nüfuslu bir ilçesidir. Foça ilçesi, doğusunda İzmir’in Aliağa ve Menemen ilçeleriyle komşudur.

İzmir yeni foça hangi ilçeye bağlı?

Yenifoça ya da Yeni Foça, (eski adıyla Nea Phocaea) İzmir’in Foça ilçesinde bir yerleşim yeridir. Yenifoça, İzmir şehir merkezinin 80 km. kuzey-kuzeybatısında, Foça ilçe merkezinden 20 km. uzaktadır.

See also:  Mesleki Eğitim Kursları Ne Zaman Başlıyor?

Eski Foça nereye gidilir?

Foça’da Gezilecek Yerler

 • Sazlıca Koyu. Sazlıca Koyu Manzarası
 • Kozbeyli Köyü Kozbeyli Köyü Sokakları
 • Siren Kayalıkları Siren Kayalıkları Foça.
 • Phokaia Antik Kenti. Phokaia Antik Kent Kalıntıları
 • Beş Kapılar Kalesi. Tarihi Beş Kapılar Kalesi.
 • Foça Yeryüzü Pazarı Foça Yeryüzü Pazarı Esnafı
 • Foça Adaları
 • Foça Frigya Tepesi.
 • Izmir Foça otobüsleri nereden kalkıyor?

  Araçlarımız İzmir Otogarından 101 ve 102 nolu perondan hareket etmektedir.

  Izmir otogar Foça’ya Nasıl Gidilir?

  İZMİR OTOGARDAN FOÇA’YA NASIL GİDİLİR? İzmir Otogarından Foça dolmuşları var. Havalimanından ESHOT’un 204 numaralı Havalimanı-Bornova Metro otobüsüne binip oradan otogara geçip Foça dolmuşlarına binin. Alternatif olarak İZBAN Turan durağında inip yolun karşısından geçen Foça dolmuşlarına binebilirsiniz.

  Foça’ya nasıl?

  İzmir’den özel aracı ile gelecekler Aliağa yönüne doğru yol alıp Foça (Phokaia) tabelasını gördüklerinde Novada Alışveriş Merkezinin tam karşısındaki yere dönerek 20 dakika içerisinde Foça’ya ulaşacaklardır. İzmir içerisinde İZBAN kullanmak ise toplu taşıma ile gelecekler için rahat bir ulaşım aracıdır.

  İzmir Çeşme Havaş kaç TL?

  Adnan Menderes Havalimanı’ndan Havaş Firmasıyla 52 TL’ye Çeşme Otogara bırakmaktadır, İzmir Havaalanından Alaçatı Merkeze ise Havaş ücreti 52 TL’dir.

  Havaş Çeşme kaç lira?

  Çeşme Havaş Fiyatları

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Havaş Firmasıyla 80 TL’ye Çeşme – Alaçatı Otogara gidebilirsiniz. ( 2022 güncel fiyattır.)

  Çeşmeden havaalanına nasıl gidilir?

  ÇEŞME ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı arasında Havaş Otobüsleri HİZMET VERMEKTEDİR. Havaş otobüsleri Çeşme de Otogardan hareket etmektedir. Uçuş trafiğine göre havaş sefer saatlerini belirlenmiştir. HAVAŞ yaklaşık olarak günün her saatinde çeşmeden izmir havalimanına servis düzenlemektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector