Eylül Ayında Antalya Nasıl Olur?

Eylül ayında Antalya nasıl olur? Eylül ayında Antalya ‘da yağmura yakalanma riskiniz yaz aylarına göre çok daha yüksek. Bu ay da en yüksek sıcaklık 31 derece iken en düşük sıcaklık ise 19 derecedir. Ancak yaz mevsimine göre güneşlenme süresi de düşer.
Eylül ayında Antalya’da yağmura yakalanma riskiniz yaz aylarına göre çok daha yüksek. Bu ay da en yüksek sıcaklık 31 derece iken en düşük sıcaklık ise 19 derecedir. Ancak yaz mevsimine göre güneşlenme süresi de düşer. Ortalama güneşlenme süreci yaklaşık 9 saattir.

Antalyada Eylül ayında denize girilir mi?

Eylül ayı, Antalya’da tatil yapmak ve denize girmek için oldukça ideal bir sıcaklığa sahip. Antalya’nın antik kentiyle meşhur tatil beldesi Side’de, denizin en güzel olduğu mevsim ise sonbahar… Burada ekim ayı ortasına kadar denize girebilir ve Akdeniz’in keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Eylülde Antalyada tatil yapılır mı?

Eylül’de Antalya

Antalya’da yaz, Temmuz ve Ağustos aylarında 35 derece civarında geçiyor. Sıcaklıklar Eylül ayından itibaren düşüşe geçtiğinden, Antalya ve çevresinin de en güzel zamanı Eylül diyebiliriz. Sıcaktan ve nemden bunalmadan bir tatil geçirmek istiyorsanız, Eylül’de Antalya’yı mutlaka bir düşünün!

Antalya ne zaman serinler?

Serin mevsim 3,9 ay uzunluğundadır ve 28 Kasım tarihinde başlayıp 25 Mart tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 19°C altındadır. Antalya bölgesindeki en soğuk ay Ocak ayıdır; bu ayda ortalama düşük sıcaklık 6°C iken yüksek sıcaklık 15°C düzeyindedir.

Ekim ayında Antalya’da tatil nasıl olur?

Antalya’daki sezonluk otellerin, restoranların ve plaj kulüplerinin çoğu bu ay sonunda kapanır. Genellikle ekim ayının gündüzleri oldukça ılık geçer, geceleri ise serindir. Bu aya en uygun kıyafetler kot pantolon, hafif bir kazak ve bir ceket olarak sınıflayabiliriz.

See also:  Almanyaya Eğitim Için Nasıl Gidilir?

Eylül ayında hangi deniz sıcak olur?

Fethiye. Fethiye’nin bence en güzel zamanı Eylül. Kızgın sıcaklar ve nem azalırken denizin suyu hala girilebilecek derecede oluyor. Hem doğal hem tarihi güzellikleriyle dünyanın ilgisini çeken Fethiye’deki Ölüdeniz ve Belcekız Plajı’na ana karadan ulaşabilirsin.

Eylül ayında tatil yapılır mı?

Hava Sıcaklıklarının Tatil İçin Daha Uygun Olması

Temmuz ve ağustos aylarının insanı kendinden geçiren sıcaklarının yerini serin bir meltem, eskisi kadar yakıcı olmayan bir güneş ve ara sıra hafifçe çiseleyen yağmur alıyor. İşte bu yüzden eylül ayı tatil yapmak için belki de en ideal aylardan.

Eylül ayında nerede tatil yapılır?

Eylül Ayı İçin Yurt İçi Balayı Rotaları

 1. Antalya’da Balayı Tabii ki Türkiye’de balayı tatili için gidilebilecek yerler düşünüldüğünde Akdeniz’in incisi Antalya ilk sırada yer alıyor.
 2. Marmaris’te Balayı
 3. 3. Bozcaada’da Balayı
 4. Kuşadası’nda Balayı
 5. 5. Fethiye’de Balayı

Eylül ayında Türkiye’de nereye tatile gidilir?

Eylül’de Gidilmesi Gereken 20 Destinasyon

 1. BOZCAADA. NASIL GİDİLİR: İstanbul-Bozcaada arası 382 kilometre.
 2. 2. FETHİYE. NASIL GİDİLİR: Dalaman’a uçakla gidip karayoluyla Fethiye’ye ulaşabilirsiniz.
 3. 3. KAPADOKYA.
 4. KAZ DAĞI.
 5. MANAVGAT.
 6. 6. NEMRUT DAĞI.
 7. 7. ŞİRİNCE.
 8. 8. YEDİGÖLLLER-ABANT.

Eylül ekim aylarında nereye gidilir?

Ekim’de Bir Başka Güzel Olan 13 Sonbahar Rotası

 • 1 – Şile. İstanbul’un gizemli dünyasına kısa bir yolculuk için Şile mükemmel bir rota.
 • 2 – İğneada. Kuzeyin yeşil çocuğu İğneada, sonbaharda en sık ayak basılan rotalardan biri.
 • 3 – Gökçeada.
 • 4 – Bergama.
 • 5 – Şirince.
 • 6 – Datça.
 • 7 – Köyceğiz.
 • 8 – Adrasan.
 • Antalyada en soğuk hava kaç derece?

  Antalya’da etkili olan soğuk hava 3 Şubat 1950 tarihinde eksi 4.5 derece ile kırılan soğuk rekorunu geçti. 26 Ocak gecesi Aksu’da toprak sıcaklığı eksi 5’i görerek yeni bir rekora imza attı. Meteoroloji ayrıca 26 Ocak gecesi Kemer’in de eksi 3’ü gördüğünü, bunun da bir rekor olduğunu bildirdi.

  See also:  Özel Okul Devlet Teşviki Nasıl Alınır?

  Antalya en sıcak kaç derece oldu?

  1929 yılından itibaren ölçüm yapılan Antalya’da dün yani 1 Temmuz günü hava sıcaklığı 45.4 derece olarak ölçüldü. 45,4 derece olarak ölçülen sıcaklık, 88 yıldır yapılan ölçümlerde rekor oldu.

  Ekim ayinda antalyada denize girilir mi?

  Merhaba, Antalya’da sezon uzun. Ekim ayında da su sıcaklığı girilebilir ısıda oluyor.

  Ekim ayında Antalya sıcak mı?

  Sayın gezgin, Antalya ekim ayı ortalama sıcaklığı gündüz 26- gece 15 derece olup, deniz suyu ortalaması da 25-26 derecedir.

  Ekim ayı nerede denize girilir?

  Ekim ayı boyunca plajlarında yaz sezonunun son demlerini yaşayabileceğin ilçede mutlaka görmen gereken yerlerin başında Çıralı Yanartaş, Beldibi Mağarası, Phaselis Antik Kenti, Ayışığı Plajı, Çamyuva sahili ve Çıralı Plajı geliyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector