Eğitim Fakültesinde Hangi Bölümler Var?

EĞİTİM FAKÜLTESİ

 • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğrt.Prog.
 • Eğitim Bilimleri Bölümü
 • Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü
 • Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü
 • Özel Eğitim Bölümü
 • Temel Eğitim Bölümü
 • Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü
 • Yabancı Diller Eğitimi Bölümü
 • Eğitim fakülteleri ne demek?

  eğitim fakültesi ne demek? Öğretmen yetiştirmek için kurulmuş yükseköğretim kurumu.

  Temel eğitim Bölümü Nedir?

  Temel Eğitim Bölümünün işlevi, okul öncesi eğitim kurumları ve ilkokullara lisans düzeyinde; toplumsal ve evrensel değerleri benimsemiş, yapıcı, yaratıcı, yeniliklere açık, üretken, problem çözebilen, esnek düşünen ve çağın gereklerine cevap verecek nitelikte birikimli ve donanımlı öğretmenler yetiştirmektir.

  Eğitim fakültesi kaç yıl?

  artık çoğu bölümleri 5 yıl olup mezunlarına tezsiz yüksek lisans diploması veren fakültelerdir.

  Eğitim Bilimleri bölümü ne demek?

  Eğitim Bilimleri Bölümünde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı bulunmaktadır. Eğitim bilimleri alanı okul yönetimi, eğitim programlarının geliştirilmesi, eğitimde ölçme ve değerlendirme yapılması gibi alanlarda öğrenci yetiştiren bir bölümdür.

  Eğitim Fakültesi mezunu ne iş yapar?

  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet ve özel eğitim kurumlarındaki ortaokullarda matematik öğretmeni olarak çalışabilirler. Ayrıca üniversitelerin ilgili bölümlerinde yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlayarak öğretim üyesi olarak akademik kariyer yapabilmektedirler.

  Kaç tane eğitim fakültesi var?

  Türkiye’de eğitim fakültesi sayısı 93’e, Eğitim Bilimleri Enstitüsü sayısı da 44’ü aktif olmak üzere 50’ye ulaştı. Her 10 üniversite öğrencisinden 1’i öğretmen yetiştiren fakültelerde eğitim görürken eğitim fakültelerindeki mevcut lisans öğrencisi sayısı azalan kontenjanlara karşın 221 bin 530 oldu.

  Temel Eğitim Anabilim Dalı nedir?

  Toplumsal sorumluluklarının farkında olan, meslek etiğine sahip, demokratik, sosyal ve kurumsal yapılarla işbirliği içinde çalışarak nitelikli eğitim-öğretim yapan, gelişen ve değişen bilgiyi takip eden, eleştirel düşünen öğretmenler ve alan uzmanları yetiştirmek.

  See also:  Pilot Okul Ne Demektir?

  Temel Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Başvurularınızı 08-14 Şubat tarihleri arasında, ‘e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi’ üzerinden yapabilirsiniz. Temel Eğitim Başvurusu için E-Devlet üzerinden Spor Bilgi Sistemi’ni seçerek, Spor Elemanı, Temel Eğitim Başvuru sekmesini seçerek ilerlemeniz gerekmektedir.

  Okul öncesi Temel Eğitim mi?

  Eğitim sistemimizin “Temel Eğitim” basamağını; okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar ve ortaokullar oluşturur. Temel Eğitim Kurumları; öğrencilerine, Türk Milli Eğitim Temel Kanununda ifade edilen amaç ve ilkeler doğrultusunda eğitim vermekle sorumludurlar.

  Eğitim fakülteleri ne zaman 4 yıl oldu?

  23.5.1989 tarihinde, Yüksek Öğretim Kurulu kararıyla iki yıllık Eğitim Yüksek Okullarının öğrenim süresi 1989-90 öğretim yılından itibaren 4 yıla çıkarılmış ve daha sonra da 3.7.1992 tarihinde Eğitim Fakültelerinin Sınıf Öğretmenliği Bölümü haline getirilmişlerdir.

  Öğretmenlik Bölümleri kaç yıl?

  Şu an her üniversite 4. sınıf öğrencilerine formasyon veriyor ve o fakülteler 4 yılda formasyonlu bir biçimde mezun veriyor. Yani bizler öğretmen olabilmek için Eğitim Fakültesi’nde 5 yıl okurken, amacı öğretmen yetiştirmek olmayan fakültelerin öğrencileri 4 yılda öğretmen olarak mezun oluyor.

  1 yılda kaç öğretmen mezun oluyor?

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen atamalarına sayının artırılması taleplerine ilişkin, ‘Her yıl 40 bin kişi mezun oluyor, ortalama 15 bin kişi emekli oluyor. Bunun bir döngüsü var.

  Eğitim bilimleri sınavına kimler girecek?

  Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan ve mezun olabilecek durumda olan adaylar bu sınava girebilir. Adayların, KPSS’den almış oldukları puan ile öğretmen kadroları için Millî Eğitim Bakanlığına başvurdukları tarihte mezun durumda olmaları şarttır.

  Eğitim bilimleri Enstitüsü hangi bölümleri kapsar?

  EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

 • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı
 • Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı
 • Eğitimde Drama Anabilim Dalı
 • Eğitimde Teknoloji Entegrasyonu Anabilim Dalı
 • Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı
 • Karakter ve Değer Eğitimi Anabilim Dalı
 • Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Anabilim Dalı
 • See also:  universite kaydi nasil silinir?

  PDR eğitim bilimleri Bölümü mü?

  Eğitim Bilimleri Bölümü; Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı ve Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı olmak üzere dört anabilim dalı içermektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector