Destek Eğitim Odası Ne Zaman Açılır?

MADDE 25 – (1) Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kademesinde eğitim veren okullarda tam zamanlı kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerini sürdüren öğrenciler için il veya ilçe özel eğitim hizmetleri kurulunun teklifi doğrultusunda il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince destek eğitim odası açılır.

Destek eğitim Odası ne zaman açılacak?

2021 Yılı 2. Dönemi İçin Destek Eğitim Odası Açıldı

Destek eğitim Odası kaç saate kadar açılabilir?

Okul yöneticileri aylık karşılığı girmek durumunda oldukları ders görevlerini tamamladıktan sonra, hafta- da 6 saate kadar destek eğitim odalarında görev alabilirler.

Destek eğitim Odası açmak için kaç öğrenci ile açılır?

Sanırız il/ilçe mili eğitim müdürlüğü yetkilileri; Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinin ‘Destek eğitim odası’ başlıklı 25. maddesi (ç) bendindeki hükümlere göre 3 öğrenci ile açılan destek eğim odalarına izin veriyorum demektedir.

Destek eğitimi Odası Nasıl Açılır?

Okullarda Destek Eğitim Odası Nasıl Açılır? Destek eğitim odası, il/ilçe özel eğitim hizmetleri kurulunun önerisi doğrultusunda il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından açılır. yetenek alanları göz önünde bulundurularak ayrı destek eğitim odaları açılabilir.

Destek eğitim Odası 30 saate dahil mi?

Arkadaşlar sınıf öğretmeni iseniz 30 saatin üzerine 8 saat daha destek eğitim odasında görev alabilirsiniz. Branş öğretmenleri ise normal dersleri + destek eğitim odası toplam 30 saat alabilir.

Destek eğitim Odası 40 saate dahil mi?

Öğrencinin Destek Eğitim Odasında alacağı haftalık ders saati, öğrencinin haftalık toplam ders saatinin %40’ını aşmayacak şekilde planlanır. İlkokul öğrencileri için bu süre haftada 12 saate denk gelmektedir. Öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda ve azami ölçüde bu eğitimden yararlanması sağlanır.

Destek eğitim Odası hangi saatlerde verilir?

Sınıf öğretmenleri maaş ve ek ders karşılığı görevlerini tamamladıktan sonra haftada 8 saate kadar destek eğitim odalarında görev alabilirler. Sınıf öğretmenlerine haftalık 30 saat olan ders görevlerinin yanında haftada 8 saat daha Destek Eğitim Odasında ders verilebilir.

See also:  Izmir Selçuk Nerede?

Destek eğitim Odası ikinci dönem açılabilir mi?

Her zaman açılabilir. rapor olmadan açılmaz hocam. öğrenciinin özür durumu raporu olmalı. Açılır ama mutlaka ek ders onayı alınması gerekmektedir.

30 saat derse giren öğretmen destek eğitim verebilir mi?

12 saat okutan bir branş öğretmeni 18 saat destek eğitim odasında görev alabilir. 30 saat okutan bir branş öğretmeni destek eğitim odasında görev alamaz. Özel eğitim öğretmeni 30 saate ek 8 saat destek eğitim odasında görev alabilir.

Destek Odası ücreti ne kadar?

2021 Yılı Ocak Ayı Kadrolu Öğretmen Net Ek Ders Saat Ücreti (%15 Vergi Dilimli Hesaplama)

KADROLU ÖĞRTEMEN EK DERS ÜCRET TİPİ NET EK DERS SAAT ÜCRETİ
Özel Eğitim (% 25 Fazla Ek Ders Ücreti) 24,44 TL
Destek Eğitim Odası (% 25 Fazla Ek Ders) 24,44 TL
Gece / Hafta Sonu Ek Ders 20,95 TL
Takviye Kursu Gündüz 39,11 TL

Destek eğitim Odası hazırlık planlamaya dahil mi?

Destek Eğitim Odasındaki dersler Hazırlık ve Planlamaya dahildir. Tüm dersler dahil olmak üzere haftalık 3 saati geçemez.

Destek eğitim odasında dersler ne zaman verilir?

Destek eğitim odasında verilen destek eğitim hizmetleri okulun veya kurumun ders saatleri içinde yapılır. Destek eğitim odasında öncelikli olarak öğrencinin kayıtlı olduğu sınıfta o ders saatinde okutulan derse ilişkin eğitim verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector