Bursa Yenişehir Havaalanı Uçuşlar Ne Zaman Açılacak?

Pandemi sürecinde yaklaşık bir yıldır kapalı olan Uluslararası Bursa Yenişehir Havaalanı’nda 8 Mayıs’ta başlayacak olan iç hat seferleri tam kapanma nedeniyle 23 Mayıs tarihine ertelendi. 23 Mayıs tarihinde başlaması planlanan iç hat seferleri çerçevesinde ilk olarak Erzurum, Trabzon ve Muş illerine uçuşlar başlayacak.

Bursa Yenişehir Havaalanından hangi şehirlere uçuş var?

Bursa’yı İstanbul, Ankara, Adana, Diyarbakır, Samsun, Trabzon, Sivas, Van, Erzurum, Kayseri ve Gaziantep’e hava ulaşımı ile bağlamak için kolları sıvayan Borajet, Samsun seferiyle Yenişehir Havaalanı’ndan 11 il yapılacak uçuşların ilkini başlattı.

Bursa Yenişehir Havaalanı açıldı mı?

Bursa Yenişehir Havalimanı (IATA:YEI, ICAO:LTBR), 1944’te bir askeri üs olarak kurulan tesis, askeri havaalanına yapılan ilave tesislerle birlikte sivil hava ulaşımına hazır hale getirilerek Bursa Havaalanı adıyla, 3 Kasım 2000 tarihinde hizmete girdi.

Bursa havaalanı ne zaman açılacak 2021?

Yapılan görüşmelerin ardından Bursa Yenişehir Havalimanı’nda iç hat seferlerin Ramazan bayramı öncesinde yeniden açılacağı açıklanmıştı. Verilen müjdeli haberin ardından Yenişehir Havalimanı 2021 uçuş programı belirlendi. İlk seferler, 8 Mayıs 2021 Cumartesi gününden itibaren Trabzon, Erzurum, Muş ile başlayacak.

Bursa Yenişehir Havalimanı ne zaman açıldı?

Bursa Yunuseli Havalimanı ya da Yunuseli Meydanı (IATA:BTZ, ICAO:LTBE), Bursa şehir merkezinde bulunan bir havalimanı/iniş şerididir. 2001’e kadar sivil havacılığa açık olan havalimanı 2001-2017 yılları arası Askeri hizmette kullanılmıştır. 1 Şubat 2017’de tekrar sivil havacılığa açılmıştır.

Bursaya nereden uçuş var?

AnadoluJet, Uludağ’ın yamaçlarında kurulu, Osmanlı’ya başkentlik yapmış kadim şehirlerden olan Bursa’dan; Ankara, Erzurum, Trabzon, Muş ve Diyarbakır’a direkt karşılıklı uçuşlar yapmaya devam ediyor.

Bursa Yenişehir Hava Alanı çalışıyor mu?

Havaalanı 7/24 açık ve kargo uçuşları, eğitim uçuşları devam ediyor.

Bursa havaalanı neden kullanılmıyor?

Cevabı haberimizde Bursa Yenişehir Uluslararası Havalimanı’nda tarifeli seferler durdu. İnovasyon Havalimanı seçilen Yenişehir Havalimanı’ndan Anadolu Jet ve diğer firmaların sefer koymaması sebebiyle havalimanı atıl halde bekliyor.

See also:  Istanbul Izmir Otoyolu Ücreti Nasıl Ödenir?

Bursa’da havalimanı yok mu?

Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden olan Bursa, ulaşımında da alternatifler sunan bir şehir. Kentte Yenişehir Havalimanı hizmet verir.

Yenişehir Havalimanı nereye bağlı?

Bursa Yenişehir Havalimanı Rehberi

Lokasyon: Bursa Havalimanı, şehrin merkezine yaklaşık 50 km mesafede yer alıyor.

Bursada kaç tane havaalanı var?

Bursa şehrine yakın havalimanları

Yakınlarda 2 havalimanı daha var.

Bursa Gaziantep uçak seferleri ne zaman başlayacak?

Değerli Yolcularımız; Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan Gaziantep Havalimanı’na uçuşlarımız 13 Mart’ta başlıyor. Hat açılışına özel biletler 71 TL’den* başlayan ücretlerle satışa sunulmuştur.

Balıkesirden nereye uçak var?

Balıkesir Kalkışlı Popüler Uçak Seferleri

 • Balıkesir – Ankara. Uçak Bileti 926,98 TL.
 • Balıkesir – İstanbul. Uçak Bileti 546,98 TL.
 • Balıkesir – Adana. Uçak Bileti 970,97 TL.
 • Balıkesir – Van. Uçak Bileti 1.288,80 TL.
 • Balıkesir – Trabzon. Uçak Bileti 1.188,80 TL.
 • Balıkesir – Antalya.
 • Balıkesir – Samsun.
 • Balıkesir – Erzurum.
 • Yunuseli havaalanında ne var?

  2001’e kadar sivil havacılığa açık olan havalimanı 2001-2017 yılları arası Askeri hizmette kullanılmıştır. 1 Şubat 2017’de tekrar sivil havacılığa açılmıştır. Ayrıca Türkiye’nin ilk iniş şerididir. Öte yandan, bu havaalanı yılın belirli zamanalarında sosyal, kültürel ve sportif etkinlik de evsahipliği yapmaktadır.

  Bursa merkezden Yenişehir Havaalanına nasıl gidilir?

  Bursa Yenişehir Havalimanı – Şehir Merkezi 80 numaralı otobüs bilet ücreti: Tek binişlik tam bilet 7₺, indirimli 6₺ ve öğrenci 3₺’dir. Bursa şehir merkezinden havalimanına gitmek için ise Kent Meydanı’ndan kalkan aynı hat olan 80 numaralı otobüslere binerek gidebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector