Bursa Valisinin Adı Ne?

2014 yılı itibari ile Bursa valisi Münir Karaloğlu’dur.
Yakup Canbolat (d. 1969 Alaca, Çorum, Türkiye), Türk bürokrat. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında kaymakam adayı olarak göreve başladı. 1992 yılında Konya Valiliği kaymakam adayı olarak mülki idare amirliğine başladı. 1995 yılında Durağan kaymakamlığına atandı.

Bursa kaymakamın adı nedir?

1968 yılında Söke’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Söke’de tamamladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Valinin adı nedir?

Balikesir Valisi

Vali Göreve Başlama Tarihi
Hasan ŞILDAK 18 Haziran 2020

Bursa Valiliğin ismi ne?

Vali Yakup Canbolat son olarak 26 Ekim 2018 tarihli ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bursa Valiliğine atanarak 07 Kasım 2018 tarihinde göreve başlamıştır. Bursa Valisi Canbolat evli olup, iki çocuk, bir gelin ve bir torun sahibidir.

Bursa kaymakamı kimdir 2022?

1965 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olarak, aynı yıl İçişleri Bakanlığı’nın açtığı Kaymakam adaylığı sınavına katıldı ve 1989 yılında Kastamonu Kaymakam adayı olarak mesleğe intisap etti.

Bursa Kaymakami kim 2021?

1964 yılında Erzurum’da doğdu. İlköğretimini Erzurum’da, Ortaöğretimini Kayseri’de tamamladı. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesine girdi. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine yatay geçiş yaparak 1988 yılında buradan mezun oldu.

Mustafa Özsoy Kimdir?

İlkokulu Gültekin İlkokulu, Ortaokul ve Liseyi Antalya İmam Hatip Lisesinde bitirdi. Üniversite eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. 1992 yılında Adalet Bakanlığı Ceyhan Adliyesi ve Kapalı Ceza-İnfaz kurumuna kurum hekimi olarak atandı.

Vali kimden üstün?

Vali (Arapça: ولي), bir ili ya da federal devletlerde bir eyaleti devlet tüzel kişisini temsilen yöneten en üst düzey idari amirdir. Valiler, yürütme erkinin bir organı olup, devlet hiyerarşisinde devlet başkanının hemen ardından gelir.

See also:  2018 universite sonuclari ne zaman?

Vali ne demek ne demek?

Vali, illeri idare etmek için görevlendirilen kişidir. Valiler, illerin başında cumhurbaşkanlarını temsilen bulunur.

Vali hükümeti temsil eder mi?

Türkiye’de merkezi yönetimin ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaş- kanının taşradaki temsilcisi vali ve kaymakamdır. 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 9.maddesinde önce “Vali, ilde Devletin ve Hükümetin temsilcisi ve ayrı ayrı her Bakanın mümessili ve bunların idari ve si- yasi yürütme vasıtasıdır.” hükmü yer almakta iken

Serdar Cevheroğlu kimdir?

1991 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1992 yılında Bursa Kaymakam Adaylığı unvanı ile memuriyete başladı. Sırası ile Edirne – Süloğlu, Adıyaman Tut ilçesi, Kastamonu – Devrekani, Trabzon – Yomra ilçelerinde ve Malatya – Yeşilyurt ilçesi nde Kaymakam olarak görev yaptı.

Bursa valisinin eşi kimdir?

Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Eşi Ayşegül Canbolat, Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 174. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen yemekte, şehit ve gazi yakınları ile bir araya geldi.

Bursa Vali Yardımcısı Kim?

Vali Yard. Mustafa ÖZSOY

Bursa Vali Yardımcısı Göreve Başlama Tarihi
Mustafa ÖZSOY 01.10.2018

Ahmet Ali Altıntaş kaymakam kimdir?

03.03.1969 Fethiye doğumlu. İlkokulu Bekçiler köyünde, orta ve lise öğrenimini Fethiye’de tamamladıktan sonra 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.1993-1994 yılları arasında İstanbul Defterdarlığında görev yaptı.

Kaymakam maaşı ne kadar?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Kaymakam 19.000 22.920

Mehmet Naim Akgül kimdir nerelidir?

Aslen Rizeli olan Mehmet Naim Akgül, 1987 yılında doğdu. 2010 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisansa başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector