Bursa Uludağ Teleferik Ücretleri Ne Kadar?

 • Aynı Gün Gidiş Dönüş Yetişkin. 90,00 TL.
 • Tek Yön. Yetişkin. 80,00 TL.
 • Teleferik kaç para 2022?

  2022 yılında Babadağ Teleferik ücreti 140 TL’dir. Öğrenci Teleferik Ücreti 105 TL’dir. Bu ücretler gidiş dönüş ücretidir! Babadağ’da bulunan teleferik 1200 metre, 1700 metre ve 1900 metre kalkış pistlerine gitmektedir.

  Uludağ teleferik kaç kişilik?

  Teleferik kabinleri 8 kişi kapasitelidir.

  Uludağ teleferik nereye kadar gidiyor?

  Bünyesinde 4 istasyon barındıran Bursa Teleferik ilk istasyon olarak Güney Bursa’da yer alan Yıldırım ilçesine yakın olan Teferrüç mahallesindeki Teferrüç istasyonundan kalkmakta ve Uludağ’daki oteller bölgesine ulaşmaktadır. 2014’te İtalyan şirket Leitner Ropeways tarafından altyapısı yenilenen teleferik hattı

  Bursa Teleferik hangi günler açık?

  TELEFERIK hattı, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri 10:00’da başlar.

  Pierre Loti teleferik ücreti ne kadar?

  Eyüp Piyer Loti teleferik hattında;

  Öğretmen kartı ile yolculuk yapmak 1.85 lira, Öğrenci kartı ile 1.25 lira, Sosyal kart ile 1.85 lira, Tam kart ile 2.60 lira.

  Pierre Loti teleferik kaç kişilik?

  İki istasyonu bulunan 0,42 km uzunluğundaki Eyüp-Piyer Loti Teleferik Hattı’nın sefer süresi 2 buçuk dakika. Her biri 8 yolcu kapasiteli 4 vagonu bulunan hatta İstanbulkart ile seyahat ediliyor. Her gün 200 sefer düzenleyen Eyüp-Piyer Loti Teleferik Hattı günde ortalama 4 bin yolcu taşıyor.

  Bursa Teleferik güvenli mi?

  Çeşitli kayak merkezlerinde 40 yıllık telesiyejlerle çalışılıp gerekli önlemler alınmamaktadır. Telesiyejde olan problemler teleferikte olmuş gibi gösterilmiş. Bu dünyanın en uzun teleferik hattı. Hala Uludağ’a en güvenli çıkış aracı teleferiktir’ dedi.

  Bursa Teleferik zirve kaç dakika?

  144 kabinle saatte 1500 kişilik yolcu kapasitesine sahip teleferik, sekizer kişilik kabinleriyle kışın beyaz örtüyle kaplanan doğa, yazın ise yeşilin her tonuna sahip ormanların sunduğu eşsiz manzara eşliğinde 22 dakika süren yolculukla vatandaşları Uludağ’a ulaştırıyor.

  See also:  Izmir Hangi Maden Çıkarılır?

  Bursa Teleferik ne kadar sürer?

  20 saniyede bir gelen 8 kişilik modern kabinleri ve şehir merkezinden zirveye kadar süren 30 dakikalık yolculukta sunduğu eşsiz manzara ile yerli ve yabancı turistlerin en önemli noktalarından biri olan teleferikte, Bursalılara özel halk günü uygulaması başlatılıyor. Teferrüç İstasyonu’nda Teleferik A.Ş.

  Bursa Teleferik nereden kalkar?

  Sarıalan istasyonu deniz seviyesinden 1635 metre yüksektedir. Karayolu ile 36 kilometrelik ve 300’ü aşkın virajı katederek ulaşabileceğiniz Sarıalan teleferik ile sadece 12 dakikadır.

  Ankara teleferik kaç dakika sürüyor?

  Sistemde toplam 4 istasyon bulunmaktadır. Toplam uzunluğu tek yönde 3,257 metredir. Bu mesafe ortalama 13,5 dakikada alınmaktadır.

  Teleferik cumartesi açık mı?

  Tesisimiz (Pazartesi günleri hariç) her gün 11:00 – 18:00 saatleri arasında gişeden bilet satış hizmeti vermektedir. Tesis kapanış saati 19:00’dur.

  Bugün teleferik çalışıyor mu?

  Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Yenimahalle-Şentepe Teleferik Hattı, 08 Nisan 2022 Cuma gününden itibaren hizmete açılmış olup, 06.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Toplu taşıma amaçlı teleferik Türkiye’de ilk defa Ankara’da yapılmıştır.

  Teleferik bayramda açık mı?

  Balçova Teleferik, Kurban ve Ramazan Bayramı günleri çalışmaktadır. Balçova Teleferik arife günü açıktır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector