Bursa Uludağ Teleferik Nasıl Gidilir?

Bursa’yı kuşbaşı seyretmek için ideal bir mekan olan Teleferik’e şu yollarla ulaşabilirsiniz. Kent Meydanı’ ndan S/1 ya da S/2 otobüs hatlarından herhangi birini kullanarak Teleferik’e ulaşabilirsiniz. Heykel ‘den 15/A ya da 15/B otobüs hatlarından herhangi birini kullanarak Teleferik’e ulaşabilirsiniz.

Bursa Uludağ teleferik nereden kalkıyor?

Bünyesinde 4 İstasyon Barındıran Bursa Teleferik İlk İstasyon Olarak Güney Bursa’da Yer Alan Yıldırım İlçesinde Yakın Olan Teferrüç Mahallesi’ndeki Teferrüç İstasyonundan Kalkmakta Ve Uludağ’daki Oteller Bölgesine Ulaşmaktadır.

Uludağ teleferik nereye kadar gidiyor?

Bünyesinde 4 istasyon barındıran Bursa Teleferik ilk istasyon olarak Güney Bursa’da yer alan Yıldırım ilçesine yakın olan Teferrüç mahallesindeki Teferrüç istasyonundan kalkmakta ve Uludağ’daki oteller bölgesine ulaşmaktadır. 2014’te İtalyan şirket Leitner Ropeways tarafından altyapısı yenilenen teleferik hattı

Bursa Teleferik hangi metro durağı?

Teleferik Sistemi, Yenimahalle metro istasyonu ile Şentepe merkezini bağlamış olup, metrodan çıkan yolcuları beklemeden kısa sürede Şentepe’ye ulaştırmaktadır.

Bursa teleferik ücreti ne kadar?

Kişi başı 100 lira. Bursa Teleferik kişi başı 60₺. Asıl pahalılık bu değil. Zaten ilk bindiğiniz yerden en yukarıya kadar Arap ve yerli turiste hizmet veren bu doğa harikası yerde fiyatlar inanılmaz pahalı.

Bursa Uludağ dolmuşları nereden kalkıyor?

TOPHANE – ULUDAĞ minibüs / dolmuş hattının ilk durağı 1. Gelişim Oteller Bölgesi olup son durağı Uludağ Minibüsleri Durağı durağıdır. TOPHANE – ULUDAĞ (Bursa), her gün çalışıyor.

Uludağ teleferik ne kadar sürer?

20 saniyede bir gelen 8 kişilik modern kabinleri ve şehir merkezinden zirveye kadar süren 30 dakikalık yolculukta sunduğu eşsiz manzara ile yerli ve yabancı turistlerin en önemli noktalarından biri olan teleferikte, Bursalılara özel halk günü uygulaması başlatılıyor. Teferrüç İstasyonu’nda Teleferik A.Ş.

Bursa Teleferik son durak neresi?

TELEFERIK (Bursa Teleferik)

See also:  Sur Yapı Bursa Avm Ne Zaman Açılacak?

TELEFERIK hattının ilk durağı Teferrüç olup son durağı Kurbağa Kaya (Oteller) durağıdır.

Teleferik oteller bölgesine çıkıyor mu?

2014 yılındaki yeni yapılanmaya kadar son istasyon olan Sarıalan, Oteller Bölgesinin açılması ile birlikte ara istasyon konumundadır. Teleferik hattının son istasyonu olan Oteller Bölgesi İstasyonu ile birlikte Uludağ kayak merkezindeki otellere ulaşım sağlanmaktadır.

Teleferik saat kaça kadar açık?

ÇALIŞMA SAATLERİ

Tesisimiz (Pazartesi günleri hariç) her gün 12:00 – 19:00 saatleri arasında gişeden bilet satış hizmeti vermektedir. Tesis kapanış saati 20:00’dır.

Bursa Hayat Hastanesi hangi metro durağına yakın?

Hayat Hastanesi’ne hafif raylı sistemle ulaşım için Gökdere İstasyonu (600 metre – 9 dakika yürüyüş mesafesi) ya da Demirtaşpaşa İstasyonu’nda (900 metre – 11 yürüyüş mesafesi) inerek kısa yürüyüş mesafeleriyle ulaşabilirsiniz.

Bursa Özlüce hangi metro gidiyor?

Nilüfer bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Özlüce adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 • Otobüs: 6/E, 95/A, H/3, H/3-D.
 • Metro: 2.
 • Bursa Özlüce hangi metro?

  Özlüce – 29 Ekim Metro İstasyonu.

  Pierre Loti teleferik ücreti ne kadar?

  Tepeye akbil, mavikart, öğretmen ve öğrenci kartlarını kullanarak çıkabilirsiniz. Bu kartlardan hiçbirine sahip değilseniz, 2022 itibari ile 11 TL bilet ücreti ödeyerek tepeye çıkabilirsiniz. Çift yön teleferik ücreti ise 18 TL’dir.

  Uludağ teleferik bileti nasıl alınır?

  Bursa Teleferik biletleri Bilet.com’da. Biletini online olarak satın al, gişede sıra beklemeden QR kod ile turnikeden geçiş yap!

  Teleferik kaç para 2022?

  2022 yılında Babadağ Teleferik ücreti 140 TL’dir. Öğrenci Teleferik Ücreti 105 TL’dir. Bu ücretler gidiş dönüş ücretidir! Babadağ’da bulunan teleferik 1200 metre, 1700 metre ve 1900 metre kalkış pistlerine gitmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector