Bursa Saitabat Köyü Nasıl Gidilir?

Saitabat köyü içinde yer alan şelaleye gitmeniz için farklı alternatifleriniz bulunuyor. Dolmuş: Bursa Cumalıkızık ’tan öncelikle 20-25 dakikada bir sefer yapan dolmuşlar ile 6-7 dakika sürecek bir yolcukla ana yola çıkmanız gerekiyor. Ardından Kestel-Saitabat dolmuşları ile köye ve şelaleye gidebilirsiniz.

Bursa Saitabat Şelalesi’ne nasıl gidilir?

Cumalıkızık ile arasında 15 kilometre bulunan Saitabat Şelalesi özel araçla da gidilmeye uygun bir yerdir. Toplu taşımayla gitmek isteyen kişiler D19 no’lu belediye otobüsüyle veya D20 no’lu belediye otobüs hatlarıyla gidebilirler.

Saitabat minibüsleri nereden kalkıyor?

Ulaşım için ise eğer özel arabanız yoksa minibüs ile gidebilirsiniz. Minibüsler şelaleye giderken ve şelaleden dönerken ilk duraklarında saatbaşı kalkmaktadır.

Saitabat Şelalesi ne giden minibüsler?

Toplu Taşıma ile gelecekseniz, Eski Doğu Garajından Kestel Minibüsleri kalkmaktadır. (Yeşil Tabela ile Saitabat Şelalesi yazana bineceksiniz) Kestel Minibüslerine binerek rahatlıkla gelebilirsiniz.

Saitabat Şelalesi nasıl bir yer?

Saitabat Şelalesi, şehir merkezine ortalama olarak 12 km uzaklıkta yer alıyor. Bu şelale, çınar ağaçlarıyla ve yemyeşil çimenlerle çevrili bir alandır. Gerek muhteşem atmosferi gerekse temiz havası ve doğal güzelliği ile dere kenarında yer alan restoranlarıyla gezilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Bursada kac tane selale var?

Bursa’da muhteşem güzellikteki şelaleleri gökyüzünden görüntülendi. Uludağ’dan akan 82 metre uzunluğundaki Küreklidere, kampçıların gözdesi Uludağ’daki Softaboğan, 15 metrelik Aras, Saitabat ve Mustafakemalpaşa’daki Suuçtu şelaleleri, eriyen kar suları ile ziyaretçilerini büyülüyor.

19 D nereye gider?

19/D (Burulaş)

19/D otobüs hattının ilk durağı Çekirge Devlet Hastanesi / 1a, 19d, 2e, 96, B33 Yönü olup son durağı Çekirge Devlet Hastanesi / 1a, 19d, 2e, 96, B33 Yönü durağıdır. 19/D (Çekirge Devlet Hastanesi – Etibank Caddesi / Ring), her gün çalışıyor.

See also:  Istanbul Izmir Otoyolu Ne Kadar?

Küreklidere şelalesi hangi Otobüs gider?

Otobüsle gelecekler, Derekızık ve Saitabat ana hatları üzerinde yer alan D/19 ve D/20 numaralı belediye otobüsleriyle de şelaleye yakın bir yere gelebilirsiniz. Kent ormanı içerisinden araç sonrasında 2 km yürüme mesafesi, Derekızık – Saitabat köyleri arasından geldiğinizde 400 metre yürüyüş mesafesi vardır.

Kestel minibüsleri kaça kadar çalışıyor?

Merk. Minibüs Peronu durağına gidene kadar 17 duraklartan geçiyor. KESTEL AKTARMA MERKEZI – YENIŞEHIR minibüs / dolmuş hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 06:00’da çalışmaya başlıyor ve 23:00’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

Suuçtu Şelalesi otobüsle nasıl gidilir?

Osmaniye Güzergahına giden otobüsleri kullanarak, Suuçtu şelalesine sorunsuz bir şekilde gelmeniz mümkündür. Suuçtu şelalesi yolculuğunuzu gerçekleştirirken ilk olarak Mustafa Kemal Paşa ilçesine ulaşmanız gerekmektedir. Bursa’dan Mustafa Kemal Paşa ilçesi 80 km mesafe de yer almaktadır.

Saitabat gölü nerede?

Kestel ilçesinin Saitabat mahallesindedir. Ayrıca, Piknik yapmak isteyen ziyaretçiler piknik alanı içerisinde yer alan piknik masaları ile wc imkânından yararlanabilmektedirler.

Bursa Cumalıkızık köyü nasıl gidilir?

Bursa şehir merkezinden, Şehreküstü metro istasyonundan kalkan M/2 Hatlı BursaRay metrosuna binerek Cumalıkızık (Değirmenönü) durağında inmeniz gerekiyor. Ardından doğrudan köyün içine gitmek için Cumalıkızık dolmuşlarına binebilirsiniz.

Saitabatta ne yenir?

 • KAHVALTIMIZ.
 • SAHANDA YUMURTA. Menu 1.
 • KUYMAK. Menu 2.
 • SİLOR. Menu 2.
 • CEVİZLİ LOKUM. Menu 4.
 • EV MANTI. Menu 1, Menu 4.
 • EV MANTISI. Menu 2, Menu 3.
 • EV MANTISI. Menu 3, Menu 4.
 • Bursa Kestel in neyi meşhur?

  Kestel, Bursa iline bağlı bir ilçedir. Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım, Gürsu ile beraber Bursa merkezi oluşturur. İlçede Bursa Çimento Fabrikası ile çok sayıda tekstil ve otomotiv fabrikası bulunur. Aynı zamanda ilçede tarım çok önemli bir gelir kaynağıdır.

  See also:  Hacettepe Eğitim Fakültesi Hangi Kampüste?

  Tortu Şelalesi Nerede?

  Tortum Şelalesi, Erzurum/Tortum Tortum Çayı’nın üzerinde oluşan Tortum Gölü’nün sonunda bulunan bir şelaledir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector