Bursa Otogardan Uludağ’A Nasıl Gidilir?

Pek çok şehirden Bursa’ya uçuş düzenlenmektedir. Yenişehir Havalimanı ’ndan Uludağ’a gitmek için ise, araç kiralamak en pratik yöntemdir. 4-4.5 saat süren bir yolculuk sonunda Uludağ’a varabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise, havalimanından şehir merkezine geçerek, otogardan otobüsle Uludağ’a gitmektir.
Bursa’dan Uludağ Kayak Merkezine teleferik vasıtasıyla yaklaşık 30 dakikada içerisinde ulaşabilirsiniz. Teleferik’in Bursa istasyonuna kendi aracınız veya toplu taşıma ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Bursa Otobüs Terminalinden 94 numaralı otobüs hattını kullanarak Bursa Teleferik Merkez İstasyonuna ulaşılmaktadır.

Bursa Uludağ’a Nasıl gidilir?

Bursa Uludağ’a Nasıl Gidilir? Bursa Uludağ ’a çeşitli yollarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Uludağ Bursa’ya yaklaşık olarak 40 km uzaklıktadır. Bursa’nın İstanbul’a 240, İzmir’e 330, Ankara’ya 380 km uzaklıkta olduğunu hatırlatalım

Neredeyse Uludağ’a gidebilirsiniz?

Özel araç ile ulaşım: Özel aracınızla gitmek için, şehrin doğu bölgesinden Bursa’ya doğru geliyorsanız Heykel yakınların da bulunan Pınarbaşı bölgesi tarafından Uludağ yoluna girebilirsiniz. Şehrin batı tarafından gelecek olanlar ziyaretçiler için Heykel semtinin batı kısmında kalan Çekirge tarafından Uludağ’a gidebilirsiniz.

Hangi kayak merkezlerinden Bursa Uludağ’a gidilir?

En çok ziyarete edilen kayak merkezlerimizden Bursa Uludağ ’a nasıl gidilir sorusunun yanıtı aşağıdaki gibidir, ayrıca konaklama imkânları ve fiyatları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir çeşitli görseller ile bilgi sahibi olabilirsiniz. Bursa Uludağ’a Nasıl Gidilir?

Bursa Uludağ dolmuşları nereden kalkıyor?

TOPHANE – ULUDAĞ minibüs / dolmuş hattının ilk durağı 1. Gelişim Oteller Bölgesi olup son durağı Uludağ Minibüsleri Durağı durağıdır. TOPHANE – ULUDAĞ (Bursa), her gün çalışıyor.

Uludağ’a teleferikle çıkmak ne kadar?

Park ücreti ilk 1 saat 7 lira ama biz mahalle arasında gölgeye park etmeyi tercih ettik. En tepeye çıkmak isterseniz ortalama 1 buçuk saat sürüyor.

Bursa merkezden Uludağ Üniversitesine nasıl gidilir?

Bursa Otogarı’na yaklaşık 160 metre yakınlıkta bulunan Ovaakça otobüs duraklarına geçiş yapın ve bu duraktan 101 Gemlik otobüslerine binin. Hisar Mahallesi 2 durağında inip yaklaşık 15 dakika yürüyerek Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü’ne ulaşabilirsiniz.

See also:  Ay Ne Zaman Doğacak Izmir?

Uludağ kayak yapmak ne kadar?

1 saatlik kayak ücreti 85 TL. 3 saatlik kayak ücreti 120 TL. 1 günlük kayak ücreti online: 200 TL, satış noktası: 250 TL. 1,5 günlük kayak ücreti online: – TL, satış noktası: 350 TL.

Uludağ minibüs kaç TL?

Uludağ Milli Parkı Kayak Merkezi 2021 Giriş Ücretleri

Motorsiklet 16 TL. Otomobil 21-4 TL. Minibüs 72 TL. Midibüs 120 TL.

Bursa Teleferik Halk günü ne kadar?

Uygulama sayesinde; halen 75 TL olan tam bilet fiyatı ‘cuma günleri kampanya kapsamında’ 37,5 TL, 45 TL olan öğrenci bilet fiyatı da 22,5 TL bedel ile satın alınabilecek.

Bursa teleferik kabinleri kaç kişilik?

Kabinler kaç kişilik ve kaç tane kabin var? 8 kişilik 140 kabin aktif halde bulunmaktadır.

Bursa teleferik fiyatları ne kadar?

Kişi başı 100 lira. Bursa Teleferik kişi başı 60₺. Asıl pahalılık bu değil.

Uludağ Üniversitesi hangi Otobüs gider?

Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’ne ’93’ ve ’43H’ numaralı otobüsler gitmektedir. ’93’ 30 dakikada bir, ’43H’ ise 50 dakikada bir kalkmaktadır. Not: Güzargahı itibariyle ’93’ daha kısa zamanda gelmektedir.

Bursa Üniversiteye nasıl gidilir?

Bilecik,Eskişehir,Ankara tarafındaki ilçelere ise Doğu Garajından gidilmektedir. Küçüksanayi’ye şehir içinden 48,48A, E-12 ile gidilebilir + Bursaray(metro) da kullanilabilir. Doğu Garajı için Bursaray(metro) kullanilabilir ya da 94 numaralı otobüs kullanılabilir.

Görükleye metro ne zaman gelecek?

Üniversite – Görükle Hattı 2023’te

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, raylı sistemin yapımına 1998 yalında başladığını ve 2002 yılında Organize Sanayi – Şehreküstü, Küçük Sanayi – Şehreküstü hatları ile hizmete açıldığını hatırlattı.

Uludağda kıyafet kiralama ne kadar?

2021 yılında ortalama olarak kayak takımı kiralama 80 – 120 TL, baton 25 TL, kayak pantolonu ve montu parça başı 40 – 50 TL, kask ve kayak gözlüğü gibi kayak aksesuarları 30 – 40 TL, eldiven 15 – 20 TL, kayak-snowboard ayakkabısı 30 – 35 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

See also:  Işkur Işbaşı Eğitim Programı Maaşı Nasıl Alınır?

Uludağ kayak merkezi ücretli mi?

Uludağ Kayak Merkezi 2021 Skipass Ücretleri

Uludağ Kayak Merkezi’nde 2020-2021 sezonu kayak ücretleri şöyle: 4 saatlik kayak ücreti 120 TL iken, 1 günlük ücret 195 TL. *4 günlük ve üzeri biletler esnek kullanım hakkına sahip. Arka arkaya veya farklı günlerde değerlendirilebiliyor.

Uludağ tatili ne kadara mal olur 2021?

Uludağ’da bir haftalık kayak tatili yapmak istediğinizde en az 10.000 TL’yi gözden çıkarmalısınız. Yalnızca hafta sonu konaklama tercih edecekseniz de en az 5.000 TL gibi bir rakamla buraya gelmenizi tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector