Bursa Otogardan Cumalıkızık Nasıl Gidilir?

Bursa Hacivat Metro istasyonu durağından D-10 numaralı otobüslere binerek yaklaşık 15 dakika süren yolculuk sonrası Cumalıkızık’a varabilirsiniz. Otobüs haftanın her günü her 36 geçe kalkıyor. Cumalıkızık Köyünden Bursa’ya geri dönmek için yine D-10 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor.
Bursa Otogarı’ndan Kestel’e giden otobüslere binerek Kestel’e vardıktan sonra binerek M/2 Hatlı BursaRay metrosuna binerek Cumalıkızık (Değirmenönü) durağında inebilirsiniz.

Cumalıkızık Bursa arası kaç km?

Bursa Cumalıkızık arası 12 kilometre doğuda ve ortalama 20 dakika, İstanbul Cumalıkızık arası 168 kilometre ve aşağı yukarı 2 saat 20 dakika mesafede.

Cumalıkızık köyü hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Bursa Cumalıkızık Köyü yakınından geçiyor: 14/F, 14/L, 17/D, 18/İ, 2/E, 25, 6/F-D.

Cumali Kaziga nasil gidilir?

Güzelyalı şehir merkezine 30 km uzaklıktadır. Güzelyalı iskelesine ulaştıktan sonra 1 GY Burulaş otobüslerine binerek şehir merkezine gidilebilir. Buradan Cumalıkızık minibüslerine binilerek köye ulaşılabilir. Feribottan inip taksiye bilindiği taktirde 45 dakikada köye gidilebilir.

Bursa Cumalıkızık köyü nereye bağlı?

Cumalıkızık, Türkiye’nin Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalledir. Bursa şehir merkezine 11 kilometredir. Ortalama 20 dakikada ulaşım sağlanır. Uludağ’ın kuzey eteklerinde kurulmuş ve hâlen yaşayan beş Kızık köyünden biridir.

Bursa Cumalıkızık Neyi Meşhur?

Köy kestane, böğürtlen ve ahududusu ile meşhur. Turisti bol bir yer olduğu için köyde çoğu evin önünde ev yapımı ürünlerin ve hediyeliklerin bulunduğu tezgahlar görebilirsiniz.

D10 nereden kalkıyor?

D/10 Hattı

D/10 otobüs (Hamamlıkızık – Atatürk Caddesi / Ring) hattı, Hamamlıkızık Merkez durağından kalkan 85 duraklı RİNG çalışan bir hattır.

Bursa Trilye ye nasıl gidilir?

Bursa’dan Trilye’ye ulaşım: Bursa merkeze 18 km olan ve araçla yaklaşık 20 dakika süren Mudanya’dan toplu taşıma ile Tirilye’ye gelmeyi düşünüyorsanız, Bursa Organize Sanayi Bölgesi Metro İstasyonu’ndan her 10 dakikada bir Mudanya’ya minibüs seferleri düzenleniyor.

See also:  Evidea Izmir Şubesi Nerede?

Bursa Gölyazı ya nasıl gidilir?

Otobüs ile: Bursa’nın ulaşım firması olan Burulaş’ın sitesinden 5-G hattının seferlerine bakabilir, sizin için hangi saatlerin uygun olduğunu karar verdikten sonra Bursa merkezde bulunan Küçük Sanayii istasyonuna gelip buradan da 5-G hattı ile 1 saatlik bir yolculuk ile Gölyazı merkeze kadar ulaşabilirsiniz.

Cumali Kizikta hangi diziler var?

20 yılda milyonlarca turist konağı ziyaret etti. Bursa’nın Yıldırım ilçesinde bulunan Cumalıkızık köyünde 2002 yılında Kınalı Kar isimli dizi çekildi. Dizinin çekildiği köydeki konak büyük şöhrete kavuştu.

Cumalıkızık da ne yenir?

Cumalıkızık’ta Ne Yenir? Serpme köy kahvaltısı yapmadan ve tabii ki elde açılmış yufkadan sıcacık, peynirli, patatesli, kıymalı, ıspanaklı, odun ateşinde yapılmış gözlemelerden yemeden Cumalıkızık’tan ayrılmamalısınız. Sac kavurma, mantı, mücver, tarhana çorbası, erişte pilavı tadılması gereken diğer lezzetlerdir.

Mudanyaya otobüsle nasıl gidilir?

Şehirlerarası otobüs ile Mudanya ilçesine gitmek isteyen yolcular Mudanya Otogarı’nı değil; Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni de tercih edebilirler. Bursa Terminali’nde indikten sonra Mudanya ilçe merkezine F/1 hat numaralı otobüs ile gidebilirsiniz. Yolculuğunuz 45 dakikada sonlanacaktır.

Cumalıkızık evleri kaç yıllık?

Uludağ’ın eteklerinde daracık sokakları, orijinal dokusunu yitirmemiş otantik evleri ve köy havasını koruyan atmosferiyle Cumalıkızık Bursa’nın anlatılmaz yaşanır efsanelerinden biri. 700 yıllık gizemli tarihi, Osmanlı’dan kalma binaları, doğal kaynakları, şenlikleri ve yaşanmışlıklarıyla kentin hem tarihi hem de doğal

Cumalıkızık kaç yaşında?

Osmanlı Devleti’nin günümüze ulaşan köylerinden biri olan Cumalıkızık Köyü, 700 yıllık özelliğini koruyarak binlerce ziyaretçiyi kendine çekiyor.

Cumalıkızık kaç ev var?

CUMALIKIZIK EVLERİ

730 nüfuslu Cumalıkızık’ta tescilli yapı sayısı 133’dür. Bunlardan ikisi anıtsal yapı (cami ve hamam), 128’i de sivil mimarlık örneği yapıdır. Ayrıca köy meydanında tescili yapılmış iki anıtsal çınar ve caminin doğusunda çeşme vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector