Bursa Osmangazi Kentsel Dönüşüm Ne Zaman Başlayacak?

Projeyi 2023 Mart ayında tamamlamayı planlıyoruz. Toplam altı bloklu inşaatımızın 3 bloğunda zemin üstü seviyelere hızla ilerliyoruz.

Bursa Osmangazi’de kentsel dönüşüm nerede?

Osmangazi’de kentsel dönüşüm kent merkezine taşınıyor!

Yunuseli Mahallesi’nde kat karşılığında kentsel dönüşüm projesi hayata geçiren Osmangazi Belediyesi, proje dahilinde inşa edilecek daireleri, kent merkezindeki kentsel dönüşüm sahasında yer alan lojmanlar ile takas edecek.

Istanbul’da kentsel dönüşüm nerelerde var?

Bakanlığın verilerine göre, şu anda İstanbul’un 39 ilçesinin tamamında 140 bin bağımsız birimde kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Kartal, Kadıköy, Üsküdar, Beykoz, Pendik, Ataşehir, Sultanbeyli, Bağcılar, Esenler, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Beyoğlu, Güngören, Zeytinburnu ve Eyüp’te projeler bulunuyor.

Kentsel dönüşüm ücreti ne kadar?

Kentsel Dönüşüm Devlet Desteği 2021 yılı itibari ile 750 TL ile 1500 TLl arasında değişmektedir. Büyükşehirlerde İstanbul, Ankara ve İzmir’de Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı tavan fiyatlardan verilmektedir. Bir diğer yardım ise düşük faizli kredilerdir.

Istanbul’da hangi ilçelerde kentsel dönüşüm olacak?

İstanbul’da 4 ilçede 7 mahalle riskli alan ilan edildi. Buna göre Tuzla’da İçmeler Mahallesi, Üsküdar’da Burhaniye, Kartal’da Yunus, Kordonboyu ve Yukarı mahalle, Pendik’te ise Dumlupınar ve Orta mahalle yeniden dönüşecek…

Hangi alanlarda kentsel dönüşüm yapılabilir?

Evinizin bulunduğu yerdeki belediyeye veya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne başvurabilirsiniz. Ancak her belediyenin imkanları müsait olmayabilir. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri çok yoğun olduklarından kısa sürede hizmet veremeyebilir.

40 yıllık binalar yıkılacak mı?

6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kentsel Dönüşüm Kanununda yıl veya yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Ekonomik ömrünü tamamlamış eski yapıların tamamı Kentsel Dönüşüm kapsamına alınabilir.

Kentsel dönüşüm ücretli mi?

Belediyeler tarafından alınan ödemeleri tapu masrafları, döner sermaye harçları, noter ücretleri, imar kapsamında alınan tüm vergi, harç ve ücretler, kentsel dönüşüme dahil olan gayrimenkuller için alınmayacaktır.

See also:  Telafi Eğitim Ne Zaman Bitiyor?

Kentsel dönüşüm tapu harcı ne kadar?

Kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen binalar, vergi ve harçlardan muaf tutuluyor.

2021 kentsel dönüşüm kira yardımı ne kadar?

6306 sayılı Kanun’un 5. Maddesi ile Uygulama Yönetmeliği’nin 16. maddesi uyarınca riskli yapı tespiti yapılan yapıların hak sahiplerine ( malik, kiracı, ayni hak sahibi) Bakanlıkça Kira Yardımı Kılavuzu ile belirlenen şartları sağlamaları halinde 18 ay boyunca kira yardımı yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector