Bursa Mudanya Hangi Parti?

Genel Seçimler

Yıl Parti Oy Oranı
2007 AK Parti %45
2011 CHP %42
Haziran 2015 CHP %45
Kasım 2015 CHP %44

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden?

Bursa Büyükşehir Belediyesi

2.177.764 6.841
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Oy oranı
AK PARTİ %49.6
CHP %47.0

Mudanya Belediyesi nereye bağlı?

MUDANYA HAKKINDA: Bursa’nın merkez ilçesi olan Mudanya, 28-29 derece doğu boylamları ile 40-41 derece kuzey enlemleri arasında bulunmaktadır. Batıda Karacabey, güneyde Osmangazi ve Nilüfer, doğuda Gemlik ile komşudur; kuzeyde ise Gemlik Körfezi’nin güney sahilleri boyunca uzanır.

Güzelyalı hangi belediyeye bağlı?

Güzelyalı, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Marmara Denizi kıyısında bir sahil kasabasıdır.

Türkyılmaz nereli?

Başkanın Özgeçmişi – Mudanya Belediyesi. Hayri Türkyılmaz, 31 Aralık 1955 tarihinde Bursa/Mudanya’da doğdu. İlköğretimini ve Liseyi Mudanya’da okudu. Üniversiteyi 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Bölümünü bitirerek Elektrik Mühendisi oldu.

Bursa başkanı kim?

Alinur Aktaş (d. 25 Ekim 1970; İnegöl), Türk siyasetçi ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanıdır.

Kart 16 ne zaman yatacak?

Bursa Kart 16 sahibi olan kişilere ‘doğalgaz faturası desteği’ kart bakiyelerine yüklenecektir. Kart 16 doğalgaz yardımı Ocak, Şubat ve Mart ayında 200 TL olacak şekilde kartlara otomatik olarak yüklenecektir.

Bursa belediyesi hangi parti 2014?

Bursa Büyükşehir Belediyesi

1.982.143 6.792
Adaylık Sonuçlar
Kıs. Parti Oy oranı
AK Parti Adalet ve Kalkınma Partisi %49,5
CHP Cumhuriyet Halk Partisi %28,7

Büyükşehir belediye başkanının ismi nedir?

Ekrem İmamoğlu, 1970 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesi Cevizli köyünde doğdu. Trabzon Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nü bitirdi. Lisans eğitiminin ardından aynı üniversitede İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisans eğitimi aldı.

Mudanya Kasabası nerededir?

Mudanya, Marmara Denizinin güneydoğusunda yer alır. Bursa’ya bağlı bir ilçe statüsünde olan bu antik bölgenin doğusunda Gemlik, güneyinde Osmangazi ve Nilüfer, batısında Karacabey, kuzeyinde ise Gemlik Körfezi bulunur.

See also:  Izmir Limontepe Nereye Bağlı?

Bursa Mudanya nasıl bir yer?

Mudanya Marmara Denizi kıyısında Bursa ili sınırları içinde şirin bir sahil kasabası olarak, aldığı göç nedeniyle hızlı ve çok katlı yapılaşmadan nasibini alsa da yaz aylarında serinlemek ve denize girmek için İstanbul ve Bursalıların tercih ettikleri yerlerin başında gelmektedir.

Mudanya ne zaman ilçe oldu?

Birçok işgallere sahne olan Apameia kentinin ismi Montania olarak değişmiş, en son olarak Mudanya ismini almıştır. Mudanya, 1321 yılında Orhan Bey tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır. Hüdavendigar Vilayeti (Bursa) Salnamesi (yıllık) kayıtlarına göre, 1871 tarihinde ilçe olmuştur.

Güzelyalı hangi semte bağlı?

Güzelyalı, İzmir’in Konak ilçesine bağlı bir mahalledir. 2020 itibarıyla 18.360 kişilik nüfusa sahiptir.

Güzelyalı Mahallesi hangi ilçeye bağlı?

Güzelyalı, Çukurova ilçesine bağlı bir mahalledir.

Güzelyalı Mah nereye bağlı?

Güzelyalı Mahallesi Bursa ilinde yer almakta olup, Küçükkumla semtinde bulunan Güzelyalı Mahallesi Gemlik ilçesine bağlıdır. Güzelyalı Mahallesi haritası konumu ise 40° 27′ 36.3132” Kuzey ve 29° 6′ 51.6492” Doğu gps koordinatlarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector