Bursa Merkez Hangi Ilçe?

Bursa’nın en kalabalık ve metropol ilçesi olarak dikkat çeken Osmangazi, Bursa’nın merkezidir. Tüm ilçeler ile bir komşuluğu bulunan Osmangazi’ye tüm ilçelerden otobüs, minibüs ve özel taksi gibi ulaşım seçenekleri ile gidilebilmektedir.

Bursa merkez de kaç ilçe var?

5 merkez ilçe ve 12 ilçesi bulunan Bursa’nın toplam 17 ilçesi bulunmaktadır. İlçelerden nüfus açısından en kalabalık olanı Osmangazi ilçesiyken en az nüfusa sahip ilçesi Harmancık ilçesidir.

Bursa merkez nereye bağli?

Osmangazi (813.000 – merkez ilçe)

Bursa Mudanya Merkez ilçe mi?

Bursa’nın merkez ilçesi olan Mudanya, 28-29 derece doğu boylamları ile 40-41 derece kuzey enlemleri arasında bulunmaktadır. Batıda Karacabey, güneyde Osmangazi ve Nilüfer, doğuda Gemlik ile komşudur; kuzeyde ise Gemlik Körfezi’nin güney sahilleri boyunca uzanır.

Bursa hangi ilçeye bağlı?

BURSA ilçeleri alfabetik sırasına göre BÜYÜKORHAN, GEMLİK, GÜRSU, HARMANCIK, İNEGÖL, İZNİK, KARACABEY, KELES, KESTEL, MUDANYA, MUSTAFAKEMALPAŞA, NİLÜFER, ORHANELİ, ORHANGAZİ, OSMANGAZİ, YENİŞEHİR, YILDIRIM, ilçeleridir.

Bursada kaç tane semt var?

2,995 milyon nüfusa sahip Bursa ilinin 17 ilçesi bulunmaktadır. İlçelerin arasında en kalabalık olan ilçe Osmangazi ilçesidir. Nüfus olarak en az kalabalık ilçesi ise Harmancık ilçesidir.

Bursa’nın kac ilçesi var?

04 Şubat 2021 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine bakıldığında 17 ilçe ve belediye bulunmaktadır. Bahsedilen belediyelerde toplamda 1060 mahalle bulunmaktadır.

Bursa Balat hangi belediyeye bağlı?

Balat Bursa ilinde yer almakta olup, Fethiye semtinde bulunan Balat Nilüfer ilçesine bağlıdır.Balat haritası konumu ise 40° 15′ 59.9976” Kuzey ve 28° 55′ 59.9952” Doğu gps koordinatlarıdır. Balat bağlı olduğu Nilüfer ilçe merkezine 14 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Bursa Yıldırım nereye bağlı?

Yıldırım, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde bulunan Bursa ilinin yaklaşık 641.000 nüfuslu bir ilçesidir. Yıldırım ilçesi, Bursa’nın ilçelerinden kuzeyinde, batısında ve güneyinde Osmangazi, kuzeydoğusunda Gürsu ve doğusunda da Kestel ilçeleriyle komşudur.

See also:  Izmir Nereye Gidilir?

Bursa Nilüfer Merkez ilçe mi?

Büyükşehir statüsüne 1987 yılında kavuşan Bursa’da, o tarihte Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım olmak üzere üç merkez ilçe kurulur.

Mudanya ne zaman ilçe oldu?

Birçok işgallere sahne olan Apameia kentinin ismi Montania olarak değişmiş, en son olarak Mudanya ismini almıştır. Mudanya, 1321 yılında Orhan Bey tarafından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır. Hüdavendigar Vilayeti (Bursa) Salnamesi (yıllık) kayıtlarına göre, 1871 tarihinde ilçe olmuştur.

Bursa merkez Mudanya arası kaç kilometre?

Bursa Mudanya Arası Kaç Km

Bursa Mudanya Kaç Km 30 Km
Bursa Mudanya Kaç Saat 26 Dakika
Uçuş Mesafesi 26 Km
Uçuş Süresi 4 Dakika

Bursa il mi ilçe mi?

Bursa (Yunanca: Προῦσα Prussa, Latince: Prusa), Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2021 itibarıyla 3.139.744 nüfusa sahiptir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya’da 28. Türkiye’de 1. sırada yer almaktadır.

Bursa Uludağ nereye bağlı?

Bursa ili sınırları içerisinde bulunan Uludağ, Marmara Denizi’nin güneyinde konumlanmıştır. Bursa’ya ve Orhaneli’ne bakan yamaçları bulunmaktadır ve Soğukpınar ilçesine bağlıdır.

Bursa ilçeler arası kaç km?

Bursa İlçeleri

İlçe İlçe Alanı Mesafe
Orhangazi 506 km2 40 km
Osmangazi 621 km2 0 km
Yenişehir 720 km2 51 km
Yıldırım 110 km2 9 km

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector