Bursa Kumla Denizi Nasıl?

İlçe merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Kumsaz Plajı, sessiz ve sakin olması ile ön plana çıkmaktadır. Büyük bir bölümünün kumsal olduğu plaj, gençlerin sıklıkla tercih ettiği plajlardan biridir. Her yıl binlerce kişinin tercihi olan plaj, mavi bayraklı plajlar arasında yer almaktadır.

Küçük Kumla denizi temiz mi?

Küçükkumla Halk Plajı, B.B.B Kurşunlu Hanımlar plajlarında ‘iyi kalite su’ olarak tespit edilirken B.B.B. Kumsaz Halk Plajı, Karacaali Gençlik Kampı, Gemsaz Halk Plajı, Hasanağa Gençlik Kampı, Büyükkumla Halk Plajı, ‘orta kalite su’.

Küçük Kumla sahili nerede?

Gemlik bölgesinde bulunan Küçükkumla Sahili konumundan ilk Otobüs saat kaçta geçer? 136, Gemlik bölgesinde bulunan Küçükkumla Sahili konumundan geçen ilk Otobüs aracıdır. 06:30 civarında geçer.

Kumla hangi şehirde?

Kum (Farsça: قم, Q’um), İran’da Kum Eyaleti’nin yönetim ve İsnâaşeriyye mezhebinin eğitim merkezi konumunda olan şehirdir. Kum; dünyada İran İslam Devrimi’nin temellerinin atıldığı ve başladığı kent olarak ünlenmiştir ve Mollalar Şehri veya Ayetullahlar Kenti olarak da bilinir.

Bursa’nın en güzel sahili neresi?

Bursa Sahilleri – Bursa

Marmara Denizi’nin güneyinde yaklaşık 135 kilometre uzunluğunda kıyısı bulunan Bursa’da; Karacabey, Mudanya ve Gemlik ilçelerinde geniş doğal kumsallar ile İznik ve Uluabat (Apolyont) gölleri kıyılarında güzel plajlar bulunmaktadır.

Kumlada Denize girmek yasak mi?

KUMLAR KORUMA ALTINDA

Görevliler, koruma altındaki kumların dışarıya taşınmasını önlemek amacıyla ziyaretçilerin plaja havluyla girmesine izin vermiyor. Terlikle bile girilmesi yasak olan plajdan ayrılan herkes zorunlu olarak duş alıp, üzerindeki kumları akıttıktan sonra plajı terk edebiliyor.

Kumsaz Plajı denizi nasıl?

Denizi temiz ve berraktır. Suları sığ olmasından dolayı acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan son deniz ölçümünde ölçüm değerlerine göre “iyi kalite” sınıfına girmiştir. 2016 yılında Kumsaz Sosyal Tesisi belediye tarafından hizmete sokulmuştur.

See also:  Bursa Tam Kart Ne Kadar?

Gemlik Körfezinde denize girilir mi?

Büyük Kumla Halk Plajı – Küçük Kumla Orman Kampı

Gemlik ilçesinde yaz aylarında en çok ziyaretçi alan plajlar bu iki plajdır. Gemlik plajları arasında en düzenli olan plajlar da bu iki plaj olmakla birlikte, yaz aylarında özellikle hafta sonları çok kalabalık olmaktadır. Her iki plaja da giriş ücretsizdir.

Hasan Ağa kadınlar plajı nerede?

Boğazkent Sitesi 1195 metre uzaklıkta, 16 dk yürüme mesafesinde.

Kumla’da ne yapılır?

Küçük Kumla, Büyük Kumla ve Narlı’da denize girebilirsiniz.

Kumla Aşıklar tepesinde enfes manzarayı seyredebilirsiniz.

 • Kios Açık Hava Müzesini ziyaret edebilirsiniz.
 • Umurbey Köyü Beyler Mezarlığını ziyaret edebilirsiniz.
 • Kurşunlu’da yer alan hem okul hem kilise olan Hagios Abarkios Manastırını gezebilirsiniz.
 • Bursada yüzmeye nereye gidilir?

  Bursa’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer

 • 1- Büyükkumla (Küçükkumla) Halk Plajları
 • 2- Altınkum Halk Plajı
 • 3- Mesudiye (Ayazma) Halk Plajları
 • 4- Malkara – Yeniköy Halk Plajı
 • 5- Kurşunlu Halk Plajı
 • 6- Trilye Sahili.
 • 7- Güzelyalı Burgaz Halk Plajı
 • 8- Eğerce Plajı
 • Bursanın hangi ilçesinde deniz var?

  Bursa’ya en yakın denizler Karacabey ve Mudanya ilçelerinde bulunmaktadır. Bunun yanında Gemlik ilçesinde de çok doğal göller bulunmaktadır. Bursa’ya yakın plajlar arasında ise Eğerce ve Esence plajları ilk sıralarda gelmektedir. Bunun yanında Mesudiye, Kurşunlu ve Yeniköy plajları da bulunmaktadır.

  Bursada deniz hangi semtte?

  Her ne kadar kış turizmi kadar öne çıkmasa da Bursa’nın bazı ilçeleri yaz turizmi açısından da gelişme göstermektedir. Mudanya, Gemlik, Karacabey ve İznik ilçelerinde yer alan birbirinden güzel plajlar hem günübirlik geziler sırasında hem de konaklamalı tatillerde Marmara Denizi’nin tadını doyasıya çıkarmayı sağlar.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector