Bursa Kart Seri Numarası Nerede Yazar?

Eğer Bursakartınızda SARI RENKLİ NFC etiketi bulunuyorsa kartınızın arka yüzündeki 04 ile başlayan 12 haneli numara seri numarasıdır.

Bursa kart numarası kaç haneli?

Bu işlem sadece sarı renkli temassız logosu bulunan yeni Bursakart’ların arka yüzündeki sağ altta bulunan 14 haneli numara ile yapılabilir.

Bursa kartına HES kodu nasıl yüklenir?

Hes Kodu Eşleştirme

 1. TC KİMLİK NO * TC kimlik numarası ile HES kodu eşleştirmesi için kart sahibinin TC kimlik numarasını giriniz.
 2. AD * Kart Sahibinin Adı’nı Giriniz.
 3. HES KODU *(!)
 4. CEP TEL * Tüm bilgilerin doğruluğunu teyit için doğrulama kodu gönderilecektir.

Bursa Otobüs Kartı HES kodu nasıl alınır?

 1. TC KİMLİK NO * HES kodu için kart sahibinin kendi TC kimlik numarasını giriniz.
 2. AD. SOYAD * TC kimlik no doğrulama için kendi soyadınızı giriniz.
 3. DOĞUM TARİHİ * HES kodu için kart sahibinin kendi doğum tarihini giriniz. HES KODU* (!)
 4. BURSAKART NO *(!)
 5. MAİL Kendinize ait size ulaşabileceğimiz eposta adresiniz.

Bursakart HES kodu gerekli mi?

Bursakart ya da Burulaş HES kodu tanımlama işlemini gerçekleştirmeyen ulaşım kartları için açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu kartların kapatılacağını ve kullanılamayacağını duyurdu. 16 Mayıs Pazar günü kullanıma kapatılan kartlar için harekete geçen vatandaşlar, Bursakart ve Burulaş HES kodu tanımlama

Öğrenci kartı kart numarası nerede yazar?

Kart Numarası Nerede Yazar? Kart numarası 16 haneden oluşan bir numaradır. Bu numara ise, kartın ön yüzünde yer alır.

Otobüs kartı HES kodu nasıl yüklenir?

Otobüs kartınıza HES kodunuzu yüklemek için önünüze çıkan forumda HES kodu kısmına E-devlet veya Hayata Eve Sığar uygulamasından aldığınız HES kodunu giriniz. – Daha sonra T.C. kimlik veya pasaport numaranızı belirtilen alana girin. – Akabinde ise Ulaşım kartı /Bilet No. / Kredi Kartı No. giriniz.

See also:  Izmir Belediyesi Hangi Parti?

Kredi kartına HES kodu tanımlama nasıl yapılır?

HES kodu tanımlamak için TC kimlik numaranızı ve HES kodunuzu girdikten sonra yapmanız gereken tek şey, Ulaşım Kartı numarası istenen yere 16 haneli kredi kartı numaranızı yazmanız. Üç kutucuğu da doldurduktan sonra TANIMLA seçeneğine basıyorsunuz ve temassız kredi kartınıza HES kodunuzu tanımlamış oluyorsunuz.

Bursa HES kodu eşleştirme ne zaman son?

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında getirdiği ulaşım kartlarına HES kodu eşleştirmesi için verdiği süre 19 Şubat’a kadar uzatıldı.

Toplu taşıma kartına HES kodu nasıl alınır?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

Bursa HES kodu olmadan otobüse binilir mi?

TC Kimlik numarası, Bursakart nosu, Süresiz Hes kodu ve doğrulama işleminin gerçekleşmesi için geçerli bir cep telefonu bulunan vatandaşlar, işlemlerini online olarak ücretsiz ve kolay bir şekilde yapabilecek. 16 Mayıs’a kadar HES kodu tanımlamalarını yapmayan vatandaşlar, toplu ulaşım araçlarından yararlanamayacak.

HES kodu akbil nasıl yapılır?

İSTANBULKART HES KODU EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR? İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için öncelikle ‘https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul/’ adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için gerekli bilgileri doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

İstanbulkart Bursada geçer mi?

Ulaşımda her şehirde farklı kart kullanma dönemi kapanıyor. Artık tek kartla farklı şehirlerde toplu taşıma araçlarına binilecek.

Bursa kart nerelerde geçerli?

BURULAŞ’a bağlı tüm toplu taşıma araçlarındaki cihazlarda çeşitli Bursakart’lar kullanılmaktadır.

Bursakart ile;

 • Bursaray (Metro sisteminde),
 • Burtram (Tramvay sisteminde),
 • Otobüs,
 • Budo (Bursa Deniz otobüs sisteminde) seferlerinde.
 • See also:  universite sonuclari ne zaman aciklaniyor 2019?

  Bursa tek binişlik kart ne kadar?

  1 Mayıs Çarşamba’dan itibaren geçerli olacak tarife ile BursaKart kullanan yolcular ise BursaRay’da tam 2,55 TL, öğrenci 1,45 TL ve indirimli ise 2,10 TL’ye seyahat edebilecek. Şehir içi seyahat kartlarındaki kısa hatlarda geçerli kullan-at tek binişlik biletler 5 TL, 2 binişlik biletler ise 8 TL’den satılacak.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector