Bursa Havaalanı Ne Zaman Açılacak?

Bursa-Yenişehir Havaalanı’nın 3 Kasım 2000 tarihinde resmi açılışı yapılmıştır. Aydınlatma ve benzeri eksiklerinin tamamlanmasını müteakiben faal olarak açılması 1 Haziran 2001 tarihinde olmuştur.

Bursa Yenişehir Havaalanından hangi şehirlere uçuş var?

Bursa’yı İstanbul, Ankara, Adana, Diyarbakır, Samsun, Trabzon, Sivas, Van, Erzurum, Kayseri ve Gaziantep’e hava ulaşımı ile bağlamak için kolları sıvayan Borajet, Samsun seferiyle Yenişehir Havaalanı’ndan 11 il yapılacak uçuşların ilkini başlattı.

Bursa Yenişehir havalimanını kim yaptı?

Bursa Yunuseli Havalimanı

Bursa Yunuseli Havalimanı Yunuseli Meydanı
Havalimanı tipi Sivil / Askeri
Sahibi/İşleticisi BURULAŞ, Bursa Büyükşehir Belediyesi
Sahibi BURULAŞ, Bursa Büyükşehir Belediyesi
İşletici BURULAŞ

Bursa Yenişehir Havalimanı ne zaman açıldı?

1944’ten beri askeri havaalani olarak kullanilan “bursa havaalani”nin gelismeye musait olmamasi gerekcesiyle 1995 yilinda yapimi gundeme gelmis hava terminali. ki, halihazirdaki hava alaninin, tamamen devrinin ihtiyaclari goz onunde bulundurularak, bir sehrin gelisebilecegi sahalari ve cazibe merkezlerini ongorerek

Yenişehir Havalimanı kapanıyor mu?

Yenişehir Havaalanından alınan bilgiye göre; havaalanında tadilat olduğu bilgisi kesinlikle yanlış. Ekim ayına kadar Anadolu jet, Erzurum, Muş ve Trabzon tarifeli seferlerini kaldırmış. Havaalanı 7/24 açık ve kargo uçuşları, eğitim uçuşları devam ediyor.

Bursaya nereden uçuş var?

AnadoluJet, Uludağ’ın yamaçlarında kurulu, Osmanlı’ya başkentlik yapmış kadim şehirlerden olan Bursa’dan; Ankara, Erzurum, Trabzon, Muş ve Diyarbakır’a direkt karşılıklı uçuşlar yapmaya devam ediyor.

Bülent Zerey kimdir?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Müdürü olarak yeni göreve başlayan Bülent ZEREY Sayın Kaymakamımız Suat SEYİTOĞLU’nu makamında ziyaret etti. Sayın Kaymakamımız Suat SEYİTOĞLU, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, DHMİ Yenişehir Havalimanı Müdürü Bülent ZEREY’e yeni görevinde başarılar diledi.

Bursa havaalanı neden kullanılmıyor?

Cevabı haberimizde Bursa Yenişehir Uluslararası Havalimanı’nda tarifeli seferler durdu. İnovasyon Havalimanı seçilen Yenişehir Havalimanı’ndan Anadolu Jet ve diğer firmaların sefer koymaması sebebiyle havalimanı atıl halde bekliyor.

See also:  5 Sınıf Hangi Okul?

Bursada kaç tane havaalanı var?

Edip TEKİN/BURSA, (DHA) – BURSA’da, Yenişehir Havaalanı’nın açılmasının ardından 2001 yılında kapatılan Yunuseli Havaalanı, 16 yıl aradan sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden hizmete açıldı.

Balıkesirden nereye uçak var?

Balıkesir Kalkışlı Popüler Uçak Seferleri

 • Balıkesir – Ankara. Uçak Bileti 746,98 TL.
 • Balıkesir – İstanbul. Uçak Bileti 648,98 TL.
 • Balıkesir – Adana. Uçak Bileti 970,97 TL.
 • Balıkesir – Van. Uçak Bileti 1.288,80 TL.
 • Balıkesir – Trabzon. Uçak Bileti 1.164,97 TL.
 • Balıkesir – Antalya.
 • Balıkesir – Samsun.
 • Balıkesir – Gaziantep.
 • Bursaya uçak var mı?

  Bursa’da hava ulaşımı Yenişehir Havalimanı’ndan yapılır. Şehre uzaktır. Ancak otobüs seferleri yapılmaktadır. Ayrıca İstanbul’da Bursa’ya, deniz uçağı seferleri de yapılır.

  Bursa merkezden Yenişehir Havaalanına nasıl gidilir?

  Bursa Yenişehir Havalimanı – Şehir Merkezi 80 numaralı otobüs bilet ücreti: Tek binişlik tam bilet 7₺, indirimli 6₺ ve öğrenci 3₺’dir. Bursa şehir merkezinden havalimanına gitmek için ise Kent Meydanı’ndan kalkan aynı hat olan 80 numaralı otobüslere binerek gidebilirsiniz.

  Bursa izmir uçak var mı?

  Bursa – İzmir rotasında uçuşu bulunan en popüler 3 havayolu şirketi: Türk Hava Yolları, Pegasus ve AnadoluJet.

  Bursa havaalanına nasıl gidilir?

  Bursa’dan İstanbul Havalimanı’na Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin BBBUS otobüsleri ile gidebilirsiniz. Bursa Büyükşehir Belediyesi, HAVAİST firması ile ortaklaşa organizasyonla, Bursa’dan İstanbul Havalimanı’na gidecek yolcuları Sabiha Gökçen aktarmalı olarak İstanbul Havalimanı’na ulaştırıyor.

  Bursa yeni şehir arası kaç km?

  Bursa Yenişehir Arası Kaç Km

  Bursa Yenişehir Kaç Km 64 Km
  Bursa Yenişehir Kaç Saat 55 Dakika
  Uçuş Mesafesi 51 Km
  Uçuş Süresi 7 Dakika

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector