Bursa Görükle Hangi Ilçeye Bağlı?

Görükle, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir semttir.

Görükle nereye yakın?

Görükle Bursa ilinde yer almakta olup, Görükle Nilüfer ilçesine bağlıdır. Görükle haritası konumu ise 40° 14′ 39.7428” Kuzey ve 28° 51′ 29.8440” Doğu gps koordinatlarıdır. Görükle bağlı olduğu Nilüfer ilçe merkezine 18 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Görükleye hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları bursa görükle yakınından geçiyor: 35/S, 35/SE, 43/H, H/3.

Görükle nüfusu ne kadar?

GÖRÜKLE mahallesinin Nüfusu Toplam 33.321 tır. Bu nüfusun 14.408’si Erkek, 18.913’si Kadındır. BURSA ili NİLÜFER ilçesi ( beldesine) bağlı GÖRÜKLE mahallesinin bağlı olduğu belediyenin niteliği BÜYÜKŞEHİR İLÇE’dir.

Görükle ismi nereden gelmiştir?

Adını Rumcadaki Koubouklia veya Kouvoukleia’dan aldığı sanılan Görükle’nin anlamı Yorgos’tan duyduğuma göre “korunaklı” demek. Orhan Gazi Bursa’yı fethederken civardaki köylüler bir araya toplanıp tepede kalesi olan ve korunaklı bir yer olarak gördükleri Görükle’ye sığınmışlar.

Görükleden ev alınır mı?

İnşaat maliyetleri düşük olduğu için daire fiyatları da ona göre uygun. Görükle bölgesi yatırımcıya kazandırmaya devam ediyor. Yatırım yapmak isteyenler için şu anki fiyatların kaçırılmaması gerekiyor. Görükle’de 175 bin lira ile 350 bin lira arasında değişen daireler var.

Bursa Görükle Neyi Meşhur?

görükle

 • şebnem ferah’ın yaklaşık 10.000 kişiye konser verdiği meydanın bulunduğu yer.
 • yasayan insanlarin %99 u ogrenci olan. dunyada tatil yeri olmayip da en cok bar ve diskoya sahip olan. 7/24 insanlarin eglendigi.
 • uludağ üniversitesini barındırır.
 • Uludağ Üniversitesi hangi Otobüs gider?

  Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’ne ’93’ ve ’43H’ numaralı otobüsler gitmektedir. ’93’ 30 dakikada bir, ’43H’ ise 50 dakikada bir kalkmaktadır. Not: Güzargahı itibariyle ’93’ daha kısa zamanda gelmektedir.

  Bursa merkezden Uludağ Üniversitesine nasıl gidilir?

  Bursa Otogarı’na yaklaşık 160 metre yakınlıkta bulunan Ovaakça otobüs duraklarına geçiş yapın ve bu duraktan 101 Gemlik otobüslerine binin. Hisar Mahallesi 2 durağında inip yaklaşık 15 dakika yürüyerek Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampüsü’ne ulaşabilirsiniz.

  See also:  Kağıthane Milli Eğitim Müdürlüğü Nerede?

  B24 nereye gider?

  B/24 otobüs hattı (Uludağ Üniversitesi), Recep Tayyip Erdoğan Blv. durağından başlayıp U.Ü. Öğrenci Yurdu / Son Durak Yönü durağına gidene kadar 77 duraklartan geçiyor. B/24 otobüs hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 06:08’da çalışmaya başlıyor ve 22:00’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

  Bursa’nın en büyük ilçesi hangisi?

  İlçelerin arasında en kalabalık olan ilçe Osmangazi ilçesidir. Nüfus olarak en az kalabalık ilçesi ise Harmancık ilçesidir. Bursa İlçelerin Ortalama Nüfusu Nedir?

  Bursa Nilüfer in nüfusu ne kadar?

  NİLÜFER NÜFUSU;

  Türkiye İstatistik Kurumu Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre; 2019 yılında toplam 465 bin 956 kişi olan İlçemiz nüfusu, 2020 yılında 18 bin 876 kişi artarak 484 bin 832 kişi olarak açıklanmıştır.

  Bursa nüfusu kaç 2022?

  Bursa 2022 nüfusu, tahmini verilere göre 3.186.291. Bu nüfus verisi, eski yıllarıdaki nüfus artış hızlarına göre tahmini hesaplanmıştır.

  Bursa’nın eski adı nedir?

  1887 yılında Yenişehir Bilecik’e bağlandı. Gemlik’e bağlı bir bucak olan Pazarköy/Orhangazi de, 1893 yılında yeniden kaza (ilçe) oldu. 1918 yılından sonra ise Hudavendigar adı, Bursa Vilayeti olarak değiştirilmiştir.

  Bursaya neden Bursa adı verilmiştir?

  Osmanlıların ele geçirmesiyle önce Brusa’ya daha sonra Bursa’ya dönüşür. İlk şehit padişah I. Murad’ın ölümünden sonra ise şehir Hüdavendigar Vilayeti olarak anılmaya başlar. Diğer kayda değer görüş ise; Bursa’nın ismi hisar anlamındaki “Pura” ile kent anlamındaki “issa” sözcüklerinden geliyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector