Bursa Da Denize Nerede Girilir?

Bursa’da Denize Girilecek En İyi 10 Yer

 • 1- Büyükkumla (Küçükkumla) Halk Plajları
 • 2- Altınkum Halk Plajı
 • 3- Mesudiye (Ayazma) Halk Plajları
 • 4- Malkara – Yeniköy Halk Plajı
 • 5- Kurşunlu Halk Plajı
 • 6- Trilye Sahili.
 • 7- Güzelyalı Burgaz Halk Plajı
 • 8- Eğerce Plajı
 • Bursada deniz hangi semtte?

  Her ne kadar kış turizmi kadar öne çıkmasa da Bursa’nın bazı ilçeleri yaz turizmi açısından da gelişme göstermektedir. Mudanya, Gemlik, Karacabey ve İznik ilçelerinde yer alan birbirinden güzel plajlar hem günübirlik geziler sırasında hem de konaklamalı tatillerde Marmara Denizi’nin tadını doyasıya çıkarmayı sağlar.

  Bursa’nın en güzel sahili neresi?

  Bursa Sahilleri – Bursa

  Marmara Denizi’nin güneyinde yaklaşık 135 kilometre uzunluğunda kıyısı bulunan Bursa’da; Karacabey, Mudanya ve Gemlik ilçelerinde geniş doğal kumsallar ile İznik ve Uluabat (Apolyont) gölleri kıyılarında güzel plajlar bulunmaktadır.

  Bursa denize girilir mi?

  Bursa ülkemizde deniz tatili ile çok fazla öne çıkmasa da Mudanya, Gemlik, Karacabey ve İznik bölgesindeki plajlar hem yöre halkı tarafından hem de turistler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

  Bursa sahil nerede?

  Bursa’ya en yakın denizler Karacabey ve Mudanya ilçelerinde bulunmaktadır. Bunun yanında Gemlik ilçesinde de çok doğal göller bulunmaktadır. Bursa’ya yakın plajlar arasında ise Eğerce ve Esence plajları ilk sıralarda gelmektedir. Bunun yanında Mesudiye, Kurşunlu ve Yeniköy plajları da bulunmaktadır.

  Trilyenin denizi nasıl?

  Tirilye Sahili fazla genişlik ve uzunlukta olmayan bir sahile sahip. Denizi berrak olmasına karşın taşlı, dalgalı ve derindir. Bu nedenle çocuklar ve yüzmeyi yeni öğrenenler için pek ideal olduğu söylenemez. Sahilde WC, duş, soyunma kabini gibi olanaklar bulunmuyor.

  Mudanyada hangi deniz var?

  Mudanya, Bursa’ya bağlı, Marmara Denizi’ne kıyısı olan bir sahil ilçesi. Cumalıkızık’a 41 kilometre ve yaklaşık 55 dakika, Gölyazı’ya 40 kilometre ve yaklaşık 50 dakika, Tirilye’ye 11 kilometre 15 dakika mesafede bulunuyor.

  See also:  Temel Eğitim Okulları Ne Demek?

  Eşkel plajı ücretli mi?

  Eşkel Sahili’ne Giriş ÜCRETSİZDİR.

  Kumlada denize girilir mi?

  Sahil genişliği 50, sahil uzunluğu 300 metre olan Kumsaz Halk Plajı ilçenin en gelişmiş ve en iyi hizmet sunan plajları arasında yer almaktadır. Plajda, şemsiye, şezlong, duş, soyunma kabini, tuvalet ve kafe bulunmaktadır. Engelli erişimi de bulunan halk plajına giriş ücretsizdir.

  Bursa Kurşunlu denizi temiz mi?

  Bursalıların özellikle hafta sonu tatillerini değerlendirdikleri Gemlik sahilindeki Kurşunlu Köyaltı Halk Plajı, Mudanya sahilindeki Yeniköy Halk Plajı ve İznik Gölü sahilindeki Darka Tatil Köyü’nün mililitrede tespit edilen 3-4 koli basili miktarıyla, Bursa’nın en temiz plajları olduğu belirlendi.

  Bursa ilinin hangi denize sınırı vardır?

  Türkiye’de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr ‘dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

  Gemsaz Sahil nerede bulunur?

  Gemlik bölgesinde bulunan Gemsaz Sahil konumundan ilk Otobüs saat kaçta geçer? 132, Gemlik bölgesinde bulunan Gemsaz Sahil konumundan geçen ilk Otobüs aracıdır. 07:17 civarında geçer.

  Bursa yaşamak için nasıl bir şehir?

  Bursa ili okadar geniş iş imkanlarına sahiptir ki bu şehirde çalışmayan insan ayıplanır Büyük küçük her türlü her çeşit iş bulabilirsiniz Mahalle aralarındakiler hariç,25tane Organize Sanayi Bölgesine sahiptir. Ülkemizin ilk Sanayii Bölgesidir ve En büyüklerden bitanesidir

  Bursa sahil nasıl gidilir?

  Plaja hususi aracıyla gidecekler, Bursa merkezden E881 ve Mudanya Yenikaraağaç Yolu üzerinden veya çevre yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden kalkan toplu taşıma için minibüsleri ve otobüsleri kullanabilirsiniz.

  Bursa Mudanya denizi nasıl?

  Plajı ve deniz içyapısı çakıl olan bir bölgedir. Herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Denize girmek için sakin bir alan arayan kişilerin tercih ettikleri bu Eğerce’ye gelirken yanınızda tüm ihtiyaçlarınızı getirmeniz gerekmektedir. Mudanya ilçe merkezinden uzak olan bölge Bursa şehir merkezine de 60 km uzaklıktadır.

  See also:  Izmir Havaalanından Eski Foça Ya Nasıl Gidilir?

  Mudanya deniz temiz mi?

  Bursa’nın Mudanya, Karacabey ve Gemlik ilçelerinin Marmara Denizi’ne olan kıyıları ile İznik Gölü kıyısında yapılan ölçümlerde su kalitesinin, genelde referans değerler aralığında bulunduğu, ancak Mudanya’daki 2 halk plajında suyun ”kötü kalitede” olduğu belirlendi.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector