Bursa Çekilen Araçlar Nereye Gider?

Aracınız çekildiğinde çoğu zaman çekilen bölgenin yakınındaki boş olan otoparklara gönderilir ve orada muhafaza edilir. Eğer 6 içinde aracınızı otoparktan almazsanız farklı prosedürler uygulanır ve araç devlet hazinesine aktarılır.

Araba çekilince nereye gider?

E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra “E-Hizmetler” bölümünden “Trafik ve Ulaşım” sekmesine giriş yapılır. Sonrasında sayfada “Aracımın çekildiği otopark bilgisi sorgulama” bölümüne ulaşılır. Burada aracın plaka bilgileri ile sorgulama yapmak mümkün olur.

Aracın hangi otoparkta?

Sms ile aracınızın nereye çekildiğini sorgulayabilirsiniz

Aracınızın çekildiği yeri ve adresi, çekilen otoparkın iletişim numarasını içeren bir sms bilgisi alarak bunu sağlayabilirsiniz. Bunun için 1550 ye PARK (BOŞUK) ARAÇ PLAKASI yazarak aracınızın çekildiği yerin bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Aracım hangi otoparka çekildi Bursa?

Çekilen araçları SMS ile sorgulamak için “PARK (boşluk) ARAÇ PLAKASI” yazıp 1550’ye göndermek yeterlidir. SMS sorgulamaları sonunda çekilen araç otoparklarının yanı sıra aracın ne zaman çekildiği ve ne kadar ceza ödeneceği bilgilerine ulaşılabilir. SMS ücreti 5 TL olup, her operatör için aynıdır.

Otoparka çekilen araçlar alınmazsa ne olur?

Buluntu olması nedeniyle veya bu Kanun hükümleri gereğince trafikten men edilerek alıkonulan, ancak sahipleri tarafından altı ay içinde teslim alınmayan veya aranmayan araçlar Hazinece satılarak, bedelleri emanet hesabına alınır.

Arabamı çektiler ne yapmalıyım?

Bu konuda ‘Çekilen Araçlar Nereye Gider?’ yazımız size yardımcı olacaktır. Aracın hangi otoparkta olduğunu öğrendikten sonra ise aracınızı almaya gidebilirsiniz ancak ruhsatın arabanın içinde olduğundan ya da yanınızda olduğundan emin olun. Aracı kim çektirirse, çektirsin aracı ruhsat sahibi kimse o alabilmektedir.

Çekilen araba nasıl alınır?

Araç şirket üzerine kayıtlıysa şirket imza sirküleri bulunan kişiler araçları teslim alabiliyor. Otoparka gitmeden kullanıcıların kimlik belgeleri ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Ceza İşlemleri Büro Amirliği’ne gitmeleri gerekiyor. Oradan alınan çıkış belgesi ile otoparktan araçlar teslim alınabiliyor.

See also:  Izmir Istanbul Otoban Ne Kadar?

Araba çektirmek için neresi Aranir istanbul?

İstanbul Trafik Vakfı | www.trafikvakfi.org.tr | 0(212) 275 24 00. İstanbul Trafik Vakfı bünyesinde kurulan Taşıma ve Çekiciler İktisadi İşletmesi Mart 1996 yılında hizmete girmiştir.

AVM otoparkından araç çekilir mi?

Para alınmıyor da AVM kapandıktan sonra çekebilirler. Para alınmıyor ankaradaki avmlerden, ama kapalıda çekerler büyük ihtimalle

Aracım çekildi ne kadar öderim?

Hatalı park cezalarında çekici ücreti: Aracın çekildiği otoparka gidince, 160 TL’lik araç çekme ücreti görevli tarafından istenir. Otopark ücreti: Çekilen araç için diğer bir kalem ise aracın götürüldüğü parkta ödenecek park etme ücretidir 1 günlük ücret 20 TL’dir.

Araç çektirmek için kim aranır?

kaldırıma park eden araçları 155’e şikayet etmek.

Hacizli araç otoparktan nasıl çıkarılır?

Alacaklı alacağını tahsil ettiğini avukatına bildirir, avukatı icra dairesine talepte bulunarak dosyayı kapattırır. Alacaklı alacağını tahsil ettiğini icra dosyasına bildirir ve dosyayı kapattırır. 2-İcra borcunuzu alacaklı vekiline elden veya hesabına öderseniz.

Yediemin araç satış isteyebilir mi?

Araç sahipleri yediemin otoparkında araçlarının satış bedelinin yüzde 25’ini ödemek suretiyle alabilir. Yediemin otoparkındaki işletmeler de araçları sattırmak zorundalar. Çok uzun süre beklememeleri gerekiyor.’

Yedieminde araç bekleme süresi var midir?

Özdemir, yapılacak düzenlemenin detaylarını bilmemekle birlikte parka getirilen bir aracın 6 ay bekleme süresinin ardından satışa çıkarılıp bedelinin de bir hesapta tutularak dava sonucunda kazanan tarafa ödenebilmesi ile hem parklardaki araç yoğunluğunun azaltılacağını hem de aracın değeri üzerinden yaşanacak ekonomik

Muayenesiz araç otoparka çekilir mi?

Muayenesiz yakalanılan ilk seferde aracınız size direkt olarak teslim edilir fakat eğer hala muayene yaptırmaz ve ikinciye muayenesiz olarak trafik kontrolüne takılır veya yakalanırsanız aracınız hemen olarak çekilir ve bağlanma olayı gerçekleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector