Antalya Ya Giderken Hangi Şehirlerden Geçilir?

Özel araçla İstanbul’dan yola çıkıp Antalya’ya ulaşmak isteyen ziyaretçilerin, seyahatlerine Anadolu Otoyolu üzerinden çıkmaları gerekmektedir. Gebze’yi geçtikten sonra sırasıyla; Bursa, Bozüyük, Kütahya, Afyonkarahisar, Burdur ve Antalya tabelaları izlenmelidir.

Hangi şehirlerden Antalya’ya gitmek istiyoruz?

Yarin Antalya’ya bir yolculugumuz var. 3 farkli guzergah gorunuyor. 1. Kutahya-Burdur-Antalya 2. Eskisehir-Isparta-Antalya

Antalya, Türkiye’nin batısında yer alan bir şehirdir.?

Türkiye’nin güneyinde, Akdeniz sahili boyunca uzanan şehir, batıdan doğuya farklı karakteristik özellikleri olan ilçeleriyle yılın her dönemi etkileyici manzaralara sahip. Akdeniz Bölgesi’nin batısında bulunan Antalya, 630 kilometre uzunluğundaki kıyı şeridiyle yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın da en önemli turizm merkezlerinden biri.

Antalya’nın tarihi ve kültürel güzellikleri nelerdir?

Antalya, görkemli antik kentleri, doğa harikası milli parkları, etkileyici şelaleleri, mağaraları ve 630 km’yi aşan nefis sahilleriyle ‘Yeryüzü cenneti’, ‘Akdeniz’in incisi’ ve Türk Rivierası olarak tanınıyor.

Antalya’ya giderken hangi şehirlerden geçiyoruz?

İstanbul’dan Antalya’ya ulaşım için Gebze, Bursa, Bozüyük, Afyonkarahisar, Burdur güzergahı kullanılıyor. 698 km uzunluğundaki bu rota özel araçla 8,5 saat sürüyor.

İstanbul’dan Antalya’ya giderken hangi illerden geçiliyor?

İstanbul ile Antalya arası uzaklık yaklaşık olarak 696 kilometredir. Yolculuğa başladıktan sonra Gebze, Yalova, Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta yol güzergahını takip etmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise Isparta’dan Burdur’a geçiş yapılarak, oradan Antalya ‘nın Aksu ilçesine giriş yapılır.

Ankara Antalya giderken hangi şehirlerden geçilir?

Gidiş güzergahını tamamen düzeltmişler sadece Ankaraya dönüite bozuk bi bölüm kalmış, çalışmalar da hala devam ediyor. Ankara-Antalya ya da tam tersi güzergahta gideceklere tavsiyem, Ankara-Afyon-Keçiborlu-Burdur-Antalya güzergahını tercih etmeleri.

Izmirden antalyaya giderken hangi şehirlerden geçilir?

İzmir ile Antalya arasındaki mesafe, otoyollarda 453 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 81 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 5 saat ve 22 dakika zaman alır ve Aydın, Gaziemir, Germencik, Köşk, Sultanhisar, Atça ve Nazilli üzerinden geçer.

See also:  Izmir Fatih Koleji Kimin?

Alanyaya hangi yoldan gidilir?

Antalya il merkezinden başlayacak olan seyahatinizde, Aspendos Bulvarı üzerinden havalimanı yolunu doğu yönüne takip etmeniz gerekmektedir. Havalimanı sağ tarafınızda kalacak şekilde ilerlerken sırasıyla, Aksu, Serik, Gündoğdu, Manavgat tabelalarını takip ederek Alanya’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Antalya’ya nereden gidiliyor?

Havayolu ile Antalya’ya Ulaşım

Antalya’ya ulaşımda en popüler seçeneklerden birisi havayoludur. Antalya’da en çok tercih edilen seçenekler, Antalya il merkezine yakın konumda yer alan Antalya Havalimanı ve Gazipaşa ilçesi ile Alanya ilçesi arasında bir konuma sahip olan Gazipaşa Havalimanı’dır.

Istanbul Antalya paralı yol ne kadar?

Yol yaklaşık olarak 7 saat ve 57 dakika zaman alır ve Kütahya, Burdur, Koşuyolu, Büyükbakkal, Sultanbeyli, Atatürk ve Dilovası üzerinden geçer. Rota üzerinde paralı yollar var.

İstanbul ile Antalya arasındaki mesafe.

Hava yoluyla en kısa mesafe 481 km ✈️
Yakıt miktarı 55,3 L
Yakıt fiyatı 355,8 TRY

Antalya istanbul arası nerelere gidilir?

GeriSeyahat Yoldan çıkaran duraklar: İstanbul Antalya!

 • Keramet Kaplıcası / İznik Gölü
 • Rıfat Minare / BURSA.
 • Gemlik tipi sele zeytin ve taş baskı zeytinyağı /BURSA.
 • Besler İnegöl Köftecisi / BURSA.
 • Ankaraya giderken hangi şehirlerden geçilir?

  İstanbul-Ankara güzergahında arabayla yolculuk yapanların en çok kullandığı rota Anadolu Otoyolu. Türkiye’nin en eski ve en işlek otoyollarından biri olan bu yol Gebze, Sapanca, Hendek, Düzce, Bolu üzerinden Ankara’ya kesintisiz bağlantı sağlıyor. 449 km’lik yol 4 saat 55 dakika sürüyor.

  Ankara Antalya kaç km yol haritası?

  Ankara – Antalya Arası

  Araba Mesafesi 476 km
  Yaklaşık Mesafe 476 km
  Araba Süresi 6 sa. 10 dk.
  Otobüs Süresi 7 sa. 56 dk.
  Yürüme Mesafesi 94 sa.

  Ankara Antalya Afyon üzerinden kaç km?

  2:22. D260 7 km, 05 dk. 2:28. D260 D650 208 km, 2 s 36 dk.

  See also:  Işkur Mesleki Eğitim Kursları Hangi Meslekler?

  Ankara ile Antalya arasındaki mesafe.

  Hava yoluyla en kısa mesafe 385 km ✈️
  Sürüş süresi 6 s 36 dk.
  Yakıt miktarı 43,3 L
  Yakıt fiyatı 278,7 TRY

  Izmir Antalya arası kaç şehir var?

  İzmir Antalya arası; arabayla E 87 üzerinden 5 saat 41 dakika (457 km), D585 üzerinden 5 saat 53 dakika (455 km), otobüsle 6 saat (460 km), uçakla 1 saat 5 dakika (358 km) ve yürüyerek 91 saat (438 km) sürmektedir.

  İzmir – Antalya Arası

  Araba Mesafesi 457 km
  Otobüs Sefer Sayısı 57

  Izmir Antalya yolu ne zaman açılacak?

  Bilgilendirme toplantısı ve otoyolun çalışma alanları ziyaretlerinde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları 2. Bölge Müdürü İnşaat Mühendisi Murat Gönenli, otoyolun 2023 yılında tamamlanacağı müjdesini vererek yapılan tüm çalışmaları anlattı.

  Izmir Antalya arası otobüsle kaç saat sürer?

  İzmir – Antalya arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 7 saat 34 dakika sürmektedir. İzmir – Antalya arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector