Antalya Şelaleleri Nerede?

Şelale, Antalya bölgesine 70 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Şelaleler Gebiz beldesine bağlı olan Akçapınar köyünde yer aldığından dolayı Serik yolunu takip etmeli ve bu yol üzerinden Abdulrahmanlar-Gebiz sapağına sapılmalıdır.

Antalya’da hangi şelaleler var?

Antalya’daki Şelaleler Listesi

 • Aşağı Düden Şelalesi. Aşağı Düden Şelalesi.
 • Yukarı Düden Şelalesi. Yukarı Düden Şelalesi.
 • 3. Kurşunlu Şelalesi. Kurşunlu Şelalesi – Antalya’da Görülmesi Gereken Şelaleler.
 • Manavgat Şelalesi. Manavgat Şelalesi.
 • Sapadere Şelalesi.
 • Değirmendere – Gizli Cennet Şelalesi.
 • Uçansu Şelalesi.
 • Antalyada kaç tane şelale var?

  Antalya’da sıcak havadan bunalıp, serin bir ortam arayanlar için Yukarı Düden, Aşağı Düden, Kurşunlu, Manavgat, Serik Gebiz’de Uçansu 1 ve Uçansu 2, Gündoğmuş Uçansu, Gömbe Uçarsu, Gizli Cennet (Değirmendere) ve Sapadere şelaleleri olmak üzere doğa harikası 10 şelale bulunuyor.

  Antalya’da şelale var mıdır?

  Aşağı Düden Şelalesi, Lara yakınlarında şehir merkezine 8 km. uzaklıktadır. Bu bölümü yaklaşık 40 metrelik falezlerden denize dökülmektedir. Çok yakınında Gençlik Parkı ve Karpuzkaldıran Askeri Tesisleri bulunur. Düden Suyu’nun Antalya’nın 15 km kadar kuzeyinde Düdenbaşı Şelalesi denilen diğer bir çağlayanı vardır.

  Alanya Şelalesi Nerede?

  Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan şelale, ilçe merkezine 3 km, Antalya il merkezine de yaklaşık 72 km uzaklıktadır. Adını ilçe merkezinden alan Manavgat Şelalesi, 3 – 4 metre yükseklikten dökülmektedir.

  Antalya Düden Şelalesi hangi mahallede?

  Gezilecek Yerler

  Kepez İlçe sınırları içerisinde, Varsak Mahallesi’nde bulunmaktadır. Düden Şelalesi çeşitli kaynaklarda, İskender Şelalesi ve Yukarı Düden Şelalesi olarak da geçmektedir. Aynı zamanda halk arasında Düdenbaşı Şelalesi diyenler de vardır.

  Kaç tane Düden Şelalesi var?

  Antalya’da şelale deyince akla ilk gelenlerdendir Düden. Fakat Düden Şelalesi tek bir şelale değildir. Yukarı Düden ve Aşağı Düden olarak iki farklı şelale vardır.

  See also:  Ilk Okul Diploması Nasıl Alınır?

  Alanyada şelale var mı?

  Alanya bölgesinde, şelaleler için en iyi yerler şunlar: Dimçay. Dim Çayı Alanya Benlidere Selalesi.

  Düden Şelalesi ne kadar?

  Düden Şelalesi giriş ücreti yetişkinler için 2020 fiyatı 5 TL. Öğrenciler için ise 3 TL. Hiçbir şelalede geçmediği gibi burada da müze kart geçmiyor. Engelli, şehit yakını, gaziler ile 65 yaş üstü için girişler ücretsiz.

  Hangi Düden Şelalesi güzel?

  Antalya’da gezilecek yerler söz konusu olduğunda ilk sıralarda yer alan Düden Şelalesi, şehrin merkezine yaklaşık 10 km mesafede yer alıyor. Aşağı Düden Şelalesi (Karpuzkaldıran Şelalesi) ve Yukarı Düden Şelalesi (İskender Şelalesi) olarak ikiye ayrılan Düden Şelaleleri’nin güzelliği mutlaka görülmeli.

  Antalya Düden Şelalesi suya girilir mi?

  Düden Şelalesi suya girilir mi? Düden Şelalesi’nde yüzmek, suya girmek yasak olup tehlikelidir.

  Şelale nasıl bir yer?

  Şelale, çavlan ya da çağlayan, akarsu yatağının, dike yakın bir biçimde âniden düştüğü, suların yüksekten dökülerek aktığı kısmına şelale denir. Çağlayan terimi daha çok küçük akarsuyun yüksek olayan yerden dökülmesiyle oluşur, küçük şelale de denilir.

  Şelale hangi illerde var?

  DOĞA HARİKASI 10 ŞELALE

 • Doğa Harikası 10 Şelale.
 • Düden Şelalesi – Antalya.
 • Güzeldere Şelalesi – Düzce.
 • Ilıca Şelalesi – Kastamonu.
 • Kapuzbaşı Şelaleleri – Kayseri.
 • Yerköprü Şelalesi – Konya.
 • Kurşunlu Şelalesi – Antalya.
 • Muradiye Şelalesi – Van.
 • Alanya Manavgat Şelalesi arası kaç kilometre?

  Kendi Aracınız ile Manavgat Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir? Antalya Alanya yolu 70 km. si Manavgat kavşağından sola dönerek önce Manavgat beldesine geliyorsunuz.

  Çündüre Şelalesi Nerede?

  Çündüre Şelalesi, Antalya ilinin Gündoğmuş ilçesi sınırları içerisinde Kayabükü ve Eskibağ köylerinin sınırında bulunmaktadır.

  Kurşunlu Şelalesi giriş ücreti ne kadar?

  Giriş Ücretleri (2021)

  See also:  Ekim Okul Tatili Ne Zaman?

  Haftanın 7 günü ziyarete açık olan Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkına girişler ücretlidir. Yetişkinler için giriş ücretleri 10 TL iken öğrenci ve indirimliler için 5 TL’dir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector