Antalya Otogardan Olimposa Nasıl Gidilir?

Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. Çiçek Tur, Kumluca Koop, Finike Koop, Batı Antalya Tur dolmuşlarını veya otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2019 için Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL. Çıralı Plajı Ücretli mi?
Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. Çiçek Tur, Kumluca Koop, Finike Koop, Batı Antalya Tur dolmuşlarını veya otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2019 için Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL.

Antalya otogardan Olimpos kaç saat?

Otogar/Olimpos Ulaşım

Otogardan Olimpos kavşağında otobüs ile yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Otobüsler her yarım saatte bir hareket etmektedir. Olimpos kavşağına vardıktan sonra tatil beldesine giden minibüsler mevcuttur.

Antalya Olimpos arası kaç para?

Antalya’dan Olimpos’a otobüsle ulaşım

Antalya-Olimpos otobüs bilet ücreti 15 TL.

Olimpos a nasıl gidilir 2021?

Antalyadan Olimposa nasıl gidilir 2021? Olimpos Plajı’na ulaşım, Antalya’dan Kumluca istikametine giden kara yolundan Çıralı sapağını takip ederek sağlanır. Olimpos Plajı giriş ücreti 2021 yılında da sadece antik kenti gezenlerden alınmaktadır. Antik kent bilet ücreti ise 40 liradır.

Antalya Olimpos neresi?

Antalya Körfezinin batısında, Kemer ile Kumluca ilçeleri sınırlarında bir vadide kurulmuştur. Antalya ilinin beğenilen bu tatil yerlerinden Olimpos, Kemer ilçesinden yaklaşık olarak 28 km batıda olan, bağlı olduğu Kumluca ilçesine de yaklaşık olarak 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Antalya Olimpos arası otobüsle kaç saat?

¥ Antalya – Olimpos arası 85 kilometre ve araçla 1 buçuk saat sürmektedir. ¥ Bursa – Olimpos arası 620 kilometre ve araçla 8 saat sürmektedir.

Antalya Havalimanı Olimpos arası kaç saat?

Havalimanı Olimpos transfer süresi normal hava koşullarında ortalama 1 saat 38 dakika sürmektedir. Havalimanı Olimpos arası kaç km diye merak ediyorsanız bunun cevabı 98-105 km olarak, Olympos Otelleri’ne göre değişmektedir.

See also:  Antalya Kemer Belediye Başkanı Hangi Partiden?

Olimpos Plajı Ücretli mi?

Olimpos Plajı Giriş Ücreti

Plaj antik kent içinde yer aldığından dolayı plaja girişlerde ücret alınmaktadır. Olimpos Antik Kenti giriş 2020 yılında 30 TL olarak belirlenmiştir. Müze kartı olanlar için Antik Kent girişi ücretsizdir.

Olympos Teleferik kac tl?

Yetişkin teleferik ücreti: 120 TL. 7 – 12 yaş arası : 60 TL. 0 – 6 yaş : ücretsiz.

Olimpos ne kadar?

Olimpos Giriş Ücreti 2022

2022 yılı için Olimpos Antik Kenti giriş ücreti 70 TL olarak belirlenmiş.

Olimpos nerede denize girilir?

Olimpos Plajı sağ taraf Olimos Plajı Çıralı’ya doğru uzayan kıyısı. Görünen yer Çıralı. Olimpos Plajı’na ulaşmak için Olimpos Milli Parkı’na girmeniz gerekiyor. Milli Park girişinden sonra Olimpos Antik Kenti’nin içerisinden geçen 20 dakikalık bir yürüyüşle Olimpos Sahiline varıyorsunuz.

Olimpos antik kent kaça kadar açık?

Antik kentin açılış ve kapanış saatleri şu şekildedir: Kış Dönemi (3 Ekim – 14 Nisan): Açılış: 08:00 Kapanış: 17:00. Yaz Dönemi (15 Nisan – 2 Ekim): Açılış: 08:00 Kapanış: 19:00.

Olympos da ne yapılır?

Olimpos’ta Gezilecek Yerler

 • Phaselis Antik Kenti. Phaselis Antik Kenti.
 • Olimpos Plajı Olimpos Plajı
 • Tahtalı Dağı Tahtalı Dağı
 • Ceneviz Koyu. Ceneviz Koyu.
 • Musa Dağı Musa Dağı
 • Olimpos Antik Kenti. Olimpos Antik Kenti.
 • Olimpos Ağaç Evleri. Olimpos Ağaç Evleri.
 • Yanartaş Milli Parkı (Çıralı Yanartaş) Yanartaş Milli Parkı
 • Olimpos hangi bolgede?

  Olimpos antik kenti, Antalya’nın batısında Kumluca İlçesi Tahtalı dağının 10 km kuzeyinde kalan Likya yerleşimidir.

  Antalya Olimpos nasıl?

  Olimpos’a nasıl gidilir

  Kumluca sınırlarında yer alan Olimpos, Antalya’dan Finike, Kaş yönüne uzanan sahil yolu üzerinde konumlanıyor. Antalya merkezden 85 km uzaklıkta yer alan Olimpos’a, Kemer’i geçtikten sonra 29 km sonraki yol ayrımından sola dönerek 11 km ilerledikten sonra ulaşabilirsiniz.

  See also:  Izmir Gürçeşme Nereye Bağli?

  Antalya Olimpos Nerede Kalınır?

  El değmemiş bir doğa, nefis bir hava, muhteşem bir deniz ve doğaya saygılı insanlar arayan tatilcilerin mutlaka görmesi gereken bir tatil beldesi olan Olimpos, çam ağaçlarının çevrelediği bir cennet adeta.

  Denize yakın tesisler

 • Sheriff Pansiyon.
 • Altaris Pansiyon.
 • Olympos Doğa Pansiyon.
 • Yalın Ayak Olympos.
 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector