Antalya Otogardan Olimpos’A Nasıl Gidilir?

Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz. Çiçek Tur, Kumluca Koop, Finike Koop, Batı Antalya Tur dolmuşlarını veya otobüslerini tercih edebilirsiniz. 2019 için Olimpos dolmuşları ulaşım fiyatı 15 TL.

Antalya otogardan Olimpos kaç saat?

Otogar/Olimpos Ulaşım

Otogardan Olimpos kavşağında otobüs ile yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Otobüsler her yarım saatte bir hareket etmektedir. Olimpos kavşağına vardıktan sonra tatil beldesine giden minibüsler mevcuttur.

Antalyadan Olimposa nasıl gidilir 2021?

Antalya otogardan Olimposa nasıl gidilir 2021? Antalya Otogarının Antalya İlçeler Terminalinden kalkan Kumluca, Finike, Kaş, Fethiye yönüne kalkan minibüslerle Olimpos’a gidebilirsiniz.

Antalya Olimpos arası kaç para?

Antalya’dan Olimpos’a otobüsle ulaşım

Antalya-Olimpos otobüs bilet ücreti 15 TL.

Olimpos plajına nasıl gidilir?

Olimpos’a özel aracınızla gelmeyi düşünüyorsanız Kemer ve Ulupınar güzergâhını takip ettikten sonra Olimpos yoluna girmelisiniz. Buradan yaklaşık 11 kilometrelik virajlı bir yol sizi bekliyor. Çavuş köyü mevkiine giden yolu takip ederseniz Olimpos’a kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Antalya Olympos Antik Kenti arası kaç km?

Antalya Olimpos arası 85 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. İstanbul Olimpos arası 806 kilometredir.

Olimpos ta nerelere gidilir?

Olimpos ve Çevresinde Gezilecek Yerler

 • Beydağları Milli Parkı Antalya Kemer ilçesi sınırları içerisinde yer alan Beydağları Milli Parkı, 1972 senesinden beri “milli park” statüsüne sahip.
 • Olimpos Antik Kenti.
 • Yanartaş
 • Tahtalı Dağı
 • Molla Deliği Mağarası
 • Likya Yolu.
 • Gelidonya Feneri.
 • Ulupınar.
 • Olimpos Plajı Ücretli mi?

  Olimpos Plajı Giriş Ücreti

  Plaj antik kent içinde yer aldığından dolayı plaja girişlerde ücret alınmaktadır. Olimpos Antik Kenti giriş 2020 yılında 30 TL olarak belirlenmiştir. Müze kartı olanlar için Antik Kent girişi ücretsizdir.

  See also:  Antalya Nerede, Hangi Bölgede?

  Antalya Olimpos Plajı Nerede?

  Olimpos Plajı Antalya Kumluca İlçesi Yazır Köyü Olimpos mevkinde yer alır. Plaja bir liman kenti olan Olympos Antik Kenti içinden dere boyunca yürüyerek ulaşılır. Varılan koyun sol tarafındaki uzun kumsal Caretta’ların yumurtlama bölgelerinden biri olan Çıralı Plajıdır.

  Antalya Olimpos neresi?

  Antalya Körfezinin batısında, Kemer ile Kumluca ilçeleri sınırlarında bir vadide kurulmuştur. Antalya ilinin beğenilen bu tatil yerlerinden Olimpos, Kemer ilçesinden yaklaşık olarak 28 km batıda olan, bağlı olduğu Kumluca ilçesine de yaklaşık olarak 40 dakika uzaklıkta yer almaktadır.

  Olimpos giriş ücreti ne kadar?

  Olimpos Giriş Ücreti 2022

  2022 yılı için Olimpos Antik Kenti giriş ücreti 70 TL olarak belirlenmiş. Olimpos’da Müzekart geçerli. Tek giriş için kişi başı 70 TL ödemek yerine Müzekart almanız en mantıklısı.

  Olimpos a nasıl gidilir otobüsle?

  Antalya Havalimanı’na gelenlerin tramvayla Otogar’a ulaşmaları, otobüsle gelenlerin ise Antalya Otogarı’ndan aktarma yapmaları şart. Antalya Otogarı’ndan Kumluca-Fethiye yönüne giden tüm otobüs ve minibüsler Olimpos’a ulaşım için kullanılabiliyor.

  Olimpos Antalya Havalimanı kaç saat?

  ¥ Antalya – Olimpos arası 85 kilometre ve araçla 1 buçuk saat sürmektedir.

  Olimpos nasıl gezilir?

  Olimpos Yapılacak Şeyler

  1. Olimpos Tekne Turları ➤ Olimpos Koylar Tekne turu Çıralı’dan kalkıyor ve sizi saat 10.30’da Olimpos Milli Parkı içinde yer alan Olimpos Plajından alıyorlar.
  2. 2. Yamaç Paraşütü
  3. 3. Kaya Tırmanış
  4. ATV Safarisi.
  5. Tüplü Dalış
  6. Tahtalı Teleferik turu.
  7. 7. Göynük Kanyonu Turu.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector