Antalya Otogardan Kalkana Nasıl Gidilir?

Kaş’tan sonra yaklaşık yirmi dakikalık bir yolculuk ile Kalkan’a varmış olursunuz. Eğer Antalya-Kalkan otobüsleri bakıyorsanız, Antalya Otogarı’ndan kalkan Antalya-Fethiye otobüslerini kullanabilirsiniz, Kalkan’dan geçiyorlar. Tüm yol boyunca irili ufaklı koylar ve yemyeşil dağ manzaraları da size eşlik edecek.

Antalya Kalkan nereye yakın?

Kalkan, Antalya’nın batısında, Kaş’a bağlı turistik bir mahalledir. Günümüzden yaklaşık 3000 yıl önceki Likya Uygarlığı’nın yaşadığı ve sayısız kentler kurulmuş Antalya ile Fethiye arasındaki topraklarda bulunan Kalkan ve çevresinde bu döneme dair şehir kalıntısı veya yerleşim görülmemektedir.

Kalkan Merkez Nerede?

Kalkan, Antalya ilinin Kaş ilçesi sınırları içinde bulunan bir tatil beldesidir. Kalkan, Antalya’nın batı bölgesinde yer alır. Buranın hemen karşısında ise bir Yunanistan adası olan Meis Adası bulunmaktadır. Kalkan; Fethiye ile Antalya arasında bulunur.

Kaş Kalkan hangi havaalanına yakın?

Kalkan’a “Dalaman Havaalanı” daha yakındır (125km). Uçakla gelmek isteyen misafirlerimiz Dalaman Havaaanını tercih etmelidir. Dalaman Havaalanın’dan özel araç kiralayarak, transfer alarak ya da shuttle denilen servisleri kullanarak Kalkan’a gelebilirsiniz.

Kalkan islam arası kaç km?

İslamlar Köyü, Antalya’nın cennet tatil beldesi Kalkan’a yaklaşık 6 km mesafede bulunan bir dağ köyüdür.

Fethiye Kalkan nerede?

Antalya ile Fethiye arasında Akdeniz sahil şeridinde yer alan Kalkan, mavi tur yolculuklarının da gözde rotalarından. Yaz-kış beldede yaşayan entelektüel, varlıklı nüfusuyla zengin bir kültür sanat yaşamına sahip olan belde, yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor.

Kalkan nereye ait?

Kalkan, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı bir beldedir.

Antalya Kalkan Neyi Meşhur?

Kalkan’ın Neyi Meşhur

Kalkan’da Patara plajı, Büyük çakıl plajı, Kaputaj plajı, Limanağızı, koyları, mağaraları, antik kenti ve karetta kartettaların yaşam alanları ile dopdolu bir tatil sizi bekliyor olacaktır. Kalkan’da düzenlenen tekne turları ile tertemiz ve berrak koylara bayılacaksınız.

See also:  Sideden Antalya Havaalanına Nasıl Gidilir?

Kalkan merkezde ne yapılır?

Tarihî antik kentleri Letoon, Xanthos, Simena gibi yerler, İslam Köyü, Bezirgân Yaylası, Saklıkent Kanyonu da bu bölgede çok dikkat çeken yerler arasındadır. Kalkan’da Kekova tekne turu yapabilir, Kaleköy ve tarihî antik batık kenti gezebilirsiniz.

Kalkan ismi nereden geliyor?

Türkler ve Rumların önceden bir arada yaşadığı alan olarak bilinirmiş. Kalkan mahallesinin önceden kullanılan adı ‘Kalamaki’ imiş, bu isim adını Rumlardan almış olup anlamı da ‘güzel bir yer’ demektir.

Kalkan nerede denize girilir?

Halk Plajı (Mavi Bayraklı)

Kalkan, limanında bulunan bu plaj çakıl kum karışımı bir plajdır. Kalkan merkeze uzaklığı 200 metre (5 dakika yürüme mesafesi) dir. Halk paljında şezlong ve şemsiye kiralayarak tüm gününüzü geçirebilirsiniz.

Kalkandan Antalya havalimanına nasıl gidilir?

Şehir iç ulaşımda en sık kullanılan ulaşım aracı olan belediye otobüsleriyle Antalya Otogarı’ndan Antalya Havalimanı’na gitmek oldukça kolay. Otogardan kalkan 600 numaralı belediye otobüsleriyle Antalya Havalimanı’na gitmek ortalama 55 – 60 dakika sürüyor.

Kaş’a en yakın havalimanı hangisi?

Kaş’a havayolu ile ulaşım için, Kaş en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı’dır. Kaş merkez ile Dalaman Havalimanı arasındaki mesafe 150 km’dir. Bu havalimanına uçuşları olan Pegasus Havayolları, Onur Air, Atlas Jet Havayolları ve Türk Hava Yolları’nın seferlerini kullanabilirsiniz.

Kalkan Dalaman Havalimanı arası kaç km?

Dalaman Havalimanı Kaş Arası Kaç Km’ dir sorunuzun cevabı, Dalaman Havalimanı Kaş Arası 155 Kilometredir. Dalaman Havalimanı – Kaş Paylaşımlı Shuttle ve Özel Transfer Servis Saatleri, Fiyat ve Ücreti için Telefon : 0242 700 70 80 – 0850 340 43 94 Hemen Ara, Yerini Ayırt, Ödemeyi Araçta Yap!

Dalamandan kaşa Havaş var mı?

Dalaman İle Kaş arası Havaş yada Belediye otobüsleri maalesef yoktur. Havalimanı ile Kaş arası ulaşımınızı Havaş yada Muttaş ile yapmak isterseniz; Havalimanı otoparkında bulunan Havaş yada Muttaş araçları ile Fethiye otogarına kadar gidebilir buradan sahilden Antalya otobüsleri ile kaşa ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector