Antalya Müzesi Nerede?

Antalya Müzesi, adını şehrinden alan, Türkiye ’deki en büyük müzelerden biridir. Konyaaltı ilçesinde yer alan müze her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bir yer olarak bilinir.

Antalya Müzesi paralı mı?

Ziyaret Saatleri: Antalya müzesi ziyaret saatleri 08:00 – 19:00 arasındadır ve haftanın her günü bu saat değişmez. Giriş Ücreti: Müzeye 70 TL. fiyatında bilet satın alarak giriş yapabilmektesiniz. Eğer başka müze ve tarihi antik kentleri dolaşmak niyetiniz var ise müze kart almanızda yarar var.

Antalya Müzesi hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Antalya Müzesi yakınından geçiyor: 600, CV14, KC06, KC34, LF09, MC58, VF66.

Antalya Müzesi MüzeKart geçerli mi?

* Antalya Müzesi’ne girişlerde Müzekart geçerli. 60 TL karşılığında Müzekart+ çıkarttırarak 1 yıl boyunca yakın konumda bulunan Aspendos Antik Kenti ve Phaselis Antik Kenti dahil, tüm müzeleri ücretsiz ziyaret edebiliyorsunuz.

Antalya Müzesi saat kaçta açılıyor?

Antalya Müzesi Ziyaret Saatleri

Antalya Müzesi haftanın her günü ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Müze 08:00 ile 18:00 saatleri arasında açıktır.

Müzelere giriş ücretli mi?

MÜZE FİYATLARI NE KADAR? Kültür ve Turizm Bakanlığı tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz, diğer vatandaşları için yıllık ziyaret bedelinin 60 TL olduğunu duyurdu.

Müzekart ile Antalya’da nerelere girilir?

Müze Kartın Geçtiği Yerler

ADANA ARKEOLOJİ MÜZESİ Adana
ASPENDOS ÖREN YERİ Antalya
ANTALYA ATATÜRK EVİ MÜZESİ Antalya
ELMALI MÜZESİ Antalya
ANTALYA ETNOGRAFYA MÜZESİ Antalya

Antalya Arkeoloji Müzesi hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Antalya Müzesi (Antalya Arkeoloji Muzesi) yakınından geçiyor: 600, KC06, MC58, MC68, VC53, VF66, VS18.

Antalya Müzesi kaç saatte gezilir?

perge heykelleri ve herakles’in 12 görevi animasyonu için gezilmeye değer bir müze. kafadan iki saat gezilir. bir kaç parçası hariç heykellerin neredeyse tamamının burnu ve çükü olmayan müze. gerçekten görülen eserler dünyanın herhangi bir yerinde görülemeyecek kadar güzel ve özel.

See also:  Eğitim Danışmanlık Şirketi Nasıl Kurulur?

Antalya limana hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Liman yakınından geçiyor: KA07, KF52, KL08, KM61.

Müzekart Antalya nasıl alınır?

MÜZE KART NASIL ALINIR? Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, ‘Fotoğraflı TC Kimlik kartı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi’ ibraz etmek suretiyle 40 saniye içinde Müzekartlarını alabilirler. Ayrıca ‘www.muzekart.com’ adresine istenen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabilirler.

Antalya Müzekart ne kadar?

Museum Pass Akdeniz

Museum Pass The Mediterranean ile Antalya, Mersin, Adana ve Denizli’deki 50’dan fazla müze ve ören yerini 7 gün boyunca ziyaret edebilirsiniz. Museum Pass The Mediterranean’in fiyatı 220 lira.

Müzekart kimlere ücretsiz?

– Öğrenci kimliği ibrazı şartı ile 30 lira olan Müzekart; 18 yaş altı öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenler ve 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz.

Müzeler hangi saatlerde açık?

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyerleri ziyaret saatleri Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile hafta içi 10:00 – 16:00 olacak şekilde düzenlenmiştir.

Müze ve ören yerleri açık mı?

MÜZE VE ÖRENYERLERİ İÇİN ZİYARET GÜNLERİ VE ÇALIŞMA SAATLERİNDE YAZ UYGULAMASINA GEÇİLMİŞTİR. YABANCI ZİYARETÇİLER İÇİN 29 NİSAN 17 MAYIS 2021 TARİHLERİ ARASINDA BELİRLİ MÜZELER AÇIK OLACAKTIR. MÜZE VE ÖRENYERLERİ İÇİN ZİYARET GÜNLERİ VE ÇALIŞMA SAATLERİNDE NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI!

MüzeKart ücreti ne kadar?

Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan MüzeKart’ın fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL’dir. MüzeKart’ınız ile tarihte bir yolculuğa çıkmak için MüzeKart satış noktalarına ulaşmak için tıklayınız. MüzeKart ile gezebileceğiniz T.C.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector