Antalya Müzesi Nasıl Gidilir?

Antalya Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir? Tramvay: Şehir merkezinden yarım saatte bir sefer yapan tramvayla Antalya Müzesi’ne ulaşabilirsiniz. Otobüs-dolmuş: Müzeye gitmek için otobüs ve dolmuşları kullanabilirsiniz.

Antalya Müzesi ücretli mi?

Ziyaret Saatleri: Antalya müzesi ziyaret saatleri 08:00 – 19:00 arasındadır ve haftanın her günü bu saat değişmez. Giriş Ücreti: Müzeye 70 TL. fiyatında bilet satın alarak giriş yapabilmektesiniz.

Antalya Arkeoloji Müzesi hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Antalya Müzesi (Antalya Arkeoloji Muzesi) yakınından geçiyor: 600, KC06, MC58, MC68, VC53, VF66, VS18.

Antalya Müzesine nasıl girilir?

* Antalya Müzesi’ne girişlerde Müzekart geçerli. 60 TL karşılığında Müzekart+ çıkarttırarak 1 yıl boyunca yakın konumda bulunan Aspendos Antik Kenti ve Phaselis Antik Kenti dahil, tüm müzeleri ücretsiz ziyaret edebiliyorsunuz.

Antalya Müzesi kaç saatte gezilir?

perge heykelleri ve herakles’in 12 görevi animasyonu için gezilmeye değer bir müze. kafadan iki saat gezilir. bir kaç parçası hariç heykellerin neredeyse tamamının burnu ve çükü olmayan müze. gerçekten görülen eserler dünyanın herhangi bir yerinde görülemeyecek kadar güzel ve özel.

Müze girişleri kimlere ücretsiz?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz olduğunu duyurdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz, diğer vatandaşları için de yıllık ziyaret bedelinin 60 TL olduğunu duyurdu.

Müzekart kimlere ücretsiz?

MÜZEKART GNS KİMLERE VERİLİR? Ücretsiz müzekart 18-25 yaş arasındaki tüm gençlere verilecek.

Kepez ilçe nüfus müdürlüğü hangi otobüs gider?

Hangi Otobüs hatları Nüfus Müdürlüğü yakınından geçiyor? Bu Otobüs hatları Nüfus Müdürlüğü yakınından geçiyor: CV14, DC15, KC33, LC07A, MC58, MD25, VC56, VS18.

See also:  Izmir Kemalpaşa Ya Nasıl Gidilir?

Antalya nasıl bir yer?

Antalya, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan, ülkemizin turistik açıdan önemli şehirlerinden bir tanesidir. Yaklaşık nüfusu 1,8 milyon civarındadır. Antalya 630 km kıyı şeridiyle Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. İki ova üzerine kurulu şehrin merkezi, Akdeniz sahili boyunca uzanan ova üzerinde bulunur.

Müzekart ile Antalya’da nerelere girilir?

Müze Kartın Geçtiği Yerler

ADANA ARKEOLOJİ MÜZESİ Adana
ASPENDOS ÖREN YERİ Antalya
ANTALYA ATATÜRK EVİ MÜZESİ Antalya
ELMALI MÜZESİ Antalya
ANTALYA ETNOGRAFYA MÜZESİ Antalya

Müzekart Antalya nasıl alınır?

MÜZE KART NASIL ALINIR? Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, ‘Fotoğraflı TC Kimlik kartı, Pasaport ya da Sürücü Belgesi’ ibraz etmek suretiyle 40 saniye içinde Müzekartlarını alabilirler. Ayrıca ‘www.muzekart.com’ adresine istenen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabilirler.

Müze giriş fiyatları ne kadar?

GİRİŞ ÜCRETLERİ

ADANA ADANA ANAVARZA ÖRENYERİ ÜCRETSİZ
İSTANBUL İSTANBUL HAVALİMANI MÜZESİ 10 EURO
İSTANBUL İSTANBUL BÜYÜK SARAY MOZAİKLERİ MÜZESİ 45.00
İSTANBUL İSTANBUL FETHİYE MÜZESİ 15.00
İSTANBUL GALATA KULESİ 120.00

Müze Kart öğrenci ne kadar?

Akademik öğretim üyeleri ve 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için geçerli olan Müze Kart İndirimli’nin fiyatı Türk vatandaşları için 30 TL’dir.

Antalyada kaç tane müze var?

Antalya Şehir Merkezi

Müze Yeri / Bulunduğu bina
Antalya Müzesi Antalya Müzesi/Konyaaltı Cad. No:88-07050 – Antalya
Kaleiçi Müzesi Barbaros Mahallesi Kocatepe Sokak No:25 Kaleiçi, 07100 – Antalya
Antalya Atatürk Müzesi Antalya Atatürk Evi ve Müzesi/Işıklar Caddesi – Antalya
Antalya Kent Müzesi Karaalioğlu Parkı – Antalya

Müze kartla nereleri gezebilirim?

Müzekart, bakanlığa bağlı bütün büyük müzelerin (Ayasofya, Topkapı Sarayı, Efes Antik Kenti, Göreme Açıkhava Müzesi, Pamukkale Hierapolis, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi vb.) gişelerinden çıkartılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector