Antalya Müzesi Hangi Günler Açık?

Antalya Müzesi, pazartesi günleri hariç haftanın diğer günleri ziyarete açık olup, yaz ve kış dönemine göre çalışma saatleri değişiklik gösteriyor.

MüzeKart hafta sonu açık mı?

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyerleri ziyaret saatleri Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile hafta içi 10:00 – 16:00 olacak şekilde düzenlenmiştir. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı sebebiyle Türkiye’deki tüm müze ve örenyerleri hafta sonları ziyarete kapalıdır.

Müzeler hangi gün açık?

Bu müzeler dışında Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm müzeler ise Pazartesi günleri hariç her gün ziyarete açıktır. Ayrıca, müze ve örenyerleri dini bayramların birinci günü saat 13.00’a kadar kapalıdır.

Antalya Müzesi kaç lira?

Ziyaret Saatleri: Antalya müzesi ziyaret saatleri 08:00 – 19:00 arasındadır ve haftanın her günü bu saat değişmez. Giriş Ücreti: Müzeye 70 TL. fiyatında bilet satın alarak giriş yapabilmektesiniz.

Müze girişleri kimlere ücretsiz?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz olduğunu duyurdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz, diğer vatandaşları için de yıllık ziyaret bedelinin 60 TL olduğunu duyurdu.

Müzeler haftanın hangi günü kapalı olurlar?

MÜZELERİN ZİYARET SAATLERİ

Bu müzeler hâricinde Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm müzeler de Pazartesi günleri dışında her gün ziyarete açıktır. Bunun yanında, müze ve örenyerleri dini bayramların birinci günü saat 13.00’a kadar kapalıdır.

Müze ve ören yerleri açık mı?

MÜZE VE ÖRENYERLERİ İÇİN ZİYARET GÜNLERİ VE ÇALIŞMA SAATLERİNDE YAZ UYGULAMASINA GEÇİLMİŞTİR. YABANCI ZİYARETÇİLER İÇİN 29 NİSAN 17 MAYIS 2021 TARİHLERİ ARASINDA BELİRLİ MÜZELER AÇIK OLACAKTIR. MÜZE VE ÖRENYERLERİ İÇİN ZİYARET GÜNLERİ VE ÇALIŞMA SAATLERİNDE NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI!

See also:  Taşımalı Eğitim Ne Demek?

Müzenin giriş ücreti kaç liradır?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz, diğer vatandaşları için yıllık ziyaret bedelinin 60 TL olduğunu duyurdu.

1 Ocakta müzeler Açık mı?

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ve yabancı ziyaretçi yoğunluğunun olduğu aşağıda belirtilen müze ve örenyerlerinin 1, 2 ve 3 Ocak 2021 tarihlerinde ziyarete açık olacağı bilgisini paylaşmak isteriz.

Müzeler haftasi ucretsiz mi?

İşte listesi Müzelerin değeri ve anlamını bir kez daha hatırlatmak amacıyla kutlanan ‘Müzeler haftası’, her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşiyor. Bu haftaya özel olarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müzelerden giriş ücreti alınmayacak.

Antalya Müzekart ne kadar?

Museum Pass Akdeniz

Museum Pass The Mediterranean ile Antalya, Mersin, Adana ve Denizli’deki 50’dan fazla müze ve ören yerini 7 gün boyunca ziyaret edebilirsiniz. Museum Pass The Mediterranean’in fiyatı 220 lira.

Müzekart ile Antalya’da nerelere girilir?

Müze Kartın Geçtiği Yerler

ADANA ARKEOLOJİ MÜZESİ Adana
ASPENDOS ÖREN YERİ Antalya
ANTALYA ATATÜRK EVİ MÜZESİ Antalya
ELMALI MÜZESİ Antalya
ANTALYA ETNOGRAFYA MÜZESİ Antalya

Mevlana Müzesi giriş ücretli mi?

Mevlana Müzesi Giriş Ücreti

‘ çağrısına uygun olarak müze girişi ücretsiz yapılmış.

Müzeler kimlere ücretsiz 2022?

Müze Kart Kimlere Ücretsiz?

 • 17 yaş altı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları
 • 65 yaş üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları
 • Şehit, gazi ve gazilerin aileleri.
 • Engelli vatandaşlar ile bir refakatçıları
 • Er ve erbaşlar.
 • UNESCO, ICOMOS ve ICOM kartına sahip olan kişiler.
 • Basın kimliği bulunan kişiler.
 • Müze girişleri öğrencilere ücretsiz mi?

  Öğrenci ve öğretmenleri sevindirecek bir haber, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan geldi: Eğer 18 yaş altı veya 65 yaş üstü iseniz veya öğretmenseniz tüm müzelere ücretsiz olarak giriş yapabileceksiniz. Müzekartın diğer vatandaşlar için yıllık ziyaret bedeli ise 60 TL olarak belirtiliyor.

  See also:  Bursa Bahar Hastanesi Ne Oldu?

  Müzekart 18 yaş altına ücretsiz mi?

  Kültür ve Turizm Bakanlığı: Tüm müzelerimiz öğretmenler ile 18 yaş altı ve 65 yaş üstüne ücretsiz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector