Antalya Merkeze En Son Ne Zaman Kar Yağdı?

Sıcak ve yaz turizmiyle özdeş Antalya’ya 23 yıl sonra kar yağdı. Kentte en son 1993’te etki gösteren kar, Kepez ve Döşemealtı ilçelerini beyaza büründürdü. Hava sıcaklığının 3 dereceye düştüğü Antalya’da şehir merkezine 8- 10 kilometre uzaklıktaki Kepez ilçesi sınırlarında kalan Kepezüstü mevkiine kar yağdı.
Antalya kent merkezine 29 yıl aradan sonra kar yağdı. Gece uyumayan Antalyalılar lapa lapa yağan karın keyfini çıkardı. Antalya’da kayıtlı zamanların en yüksek kar kalınlığı 7 Ocak 1993 tarihinde 5 santim olarak ölçülmüştü.

Antalya merkeze kar yağar mı?

Antalya yazın yapılan uzun tatillerin merkezi. Kış aylarında şehir merkezinde kar göremesek bile yüksek kesimlerdeki ilçelerin de ve yaylarında kar yağışı yaşanıyor.

Antalya’da nerede kar yağıyor?

Antalya’nın Kaş ilçesinde yüksek kesimlere kar etkili oldu.

Gömbe Mahallesi’ndeki 3 bin 24 metre yüksekliğinde Akdağ’ın zirvesi kar yağışı sonrası beyaza büründü. Mahalle sakinlerinden Yaşar Emre Kaya, sabah saatlerinde başlayan yağıştan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

En çok kar nereye yağdı?

Türkiye’nin en çok kar yağan illerinden biri olan Bitlis’te bu kış mevsimi yağan kar miktarı 9 metreyi geçti. “Karın başkenti” unvanını tescilleyen Bitlis’te mart ayında bile yoğun kar yağışı devam ediyor.

En çok ne zaman kar yağdı?

İşte, 1987 İstanbul kar yağışından fotoğraflar Küresel ısınma nedeniyle son yıllarda kar yağışından mahrum kalan İstanbullular, 1987 yılında yaşanan efsane kar yağışını hâlâ unutamıyor.

Antalya kar tutar mı?

antalya’da yükseklerde kar olağan, fakat kıyılarda olması ilgi çekici tabii. bu arada, antalya’da kar çok önemli. zira yağmurlar çok şiddetli ve yağar yağmaz denize akıyor, birikmiyor. bol bol kar yağsın ki, kentin su deposu olan dağlardan şehire usul usul can suyu versin, kuraklık yaşanmasın.

See also:  Izmir Hm Mağazaları Nerede?

2022 Antalya’da kar Yağacak mı?

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Antalya’da beklenen yağışların 24 Ocak 2022 akşam ve gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, 70 ila 100 metre ve üzeri rakımlı yerlerde kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Alanyaya kar yağar mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugünden itibaren 3 gün boyunca Alanya için karla karışık yağmur tahmininde bulundu. Yetkililer, Yeni Alanya’ya yaptıkları açıklamada, kar yağışının sahile 3-5 kilometre mesafedeki bölgelerde etkili olmasını beklediklerini, sahil kesiminde ise karla karışık yağmur görülebileceğini söyledi.

Antalyaya en yakın kar nerede?

Torosların Beydağları kısmında yer alan Bakırlıdağ kuzey yamacına kurulmuş 500 dağ evi ve kayak tesislerinden oluşan bir kayak kompleksidir. Akdeniz`e ve Ekvator`a en yakın kayak tesislerinden birisi olan Saklıkent kayak merkezinde Aralık 10 – Nisan 10 arasında yaklaşık 120 gün kaliteli kayak imkânı vardır.

2022 26 Ocak kar Yağacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 26 Ocak 2022 tarihli hava durumu tahminleri açıklandı. İstanbul’da etkili olan kar yağışı için CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, ‘Kar yağışı aralıklı olarak Perşembe öğlene kadar devam edecek.’ dedi.

Türkiye’de en çok kar nereye yağdı?

Gerçekten karın başkenti Bitlis’te bir kar afeti daha yaşanıyor’ dedi. Bu kış ilk kar yağışının 9 Aralık 2021’de başladığı Bitlis’te Mart ayı ile birlikte yağan kar miktarı 9 metreye yaklaştı. Bitlis’te kar kalınlığı son kar yağışının ardından 8 metre 37 santimetre olarak ölçüldü.

Türkiye’de hangi illere kar yağdı?

Kar Yağdı’a ait tüm site haberleri

 • Rize yaylalarına Mayıs’ta kar yağdı
 • Rize yaylalarında Mayıs’ta kar sürprizi.
 • Adilcevaz’da mayıs sonu kar yağışı
 • Ağrı’ya mayıs ayında kar yağdı
 • Ardahan’da mayıs ortasında kar sürprizi.
 • Ahlat’ta mayıs ayında kar yağdı
 • See also:  Bursa Timsah Arena Ne Zaman Bitecek?

  Şu anda nerede kar var?

  Kar yağışı altında olan 22 il şöyle: Bolu, Karabük, Ankara, Kastamonu, Kayseri, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Konya, Karaman, Bitlis, Hakkari, Gümüşhane, Düzce.

  İstanbul’a en çok ne zaman kar yağdı?

  4 Mart 1987 gecesi İstanbul’da yağmaya başlayan kar, yaklaşık bir ay boyunca etkisini sürdürdü. Balkanlardan gelen kar yüksek kesimlerde dört metreyi geçti. Hava sıcaklıkları bir gecede dokuz dereceden eksi dört dereceye kadar düştü. 2 hafta boyunca okullar kapalı kaldı ve çalışanlar iş yerlerine gidemedi.

  4 derecede kar yağar mı?

  Kar yağışı genellikle hava sıcaklığı -4 °C ilâ -20 °C arasındayken olur. Bu yağış, sıcaklık sıfırın altında birkaç derece olduğunda ağır, nemli, ebatları bir santimetreye ulaşan parçalar halinde gerçekleşir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector