Antalya Kepez Nereye Bağlı?

Kepez Akdeniz bölgesinde yer almakta olup, Antalya iline bağlıdır. Kepez bağlı olduğu Antalya iline 80 kilometre mesafe uzaklıktadır. Kepez haritası konumu 36.9136 enlem ve 31.6161 boylam olarak haritada gösterilmektedir.

Kepez
Ülke Türkiye
İl Antalya
Coğrafi bölge Akdeniz Bölgesi
İdare

Kepez Antalya hangi ilçeye bağlı?

Kepez, Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesinde bulunan Antalya ilinin yaklaşık 471.000 nüfuslu bir ilçesidir. Kepez ilçesi, Antalya’nın ilçelerinden kuzeyinde ve batısında Döşemealtı, doğusunda Aksu, güneyinde Muratpaşa ve güneybatısında da Konyaaltı ilçeleriyle komşudur.

Antalya Kepez mahallesi neresi?

Kepez Nerede ve Nereye Bağlı? Kepez Akdeniz bölgesinde yer almakta olup, Kepez ilçesi Antalya iline bağlıdır. Kepez yüzölçümü 292 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 741. en büyük ilçesidir. Kepez haritası konumu ise 36° 53′ 48.8148” Kuzey ve 30° 42′ 47.9664” Doğu gps koordinatlarıdır.

Kepez Antalya arası kaç kilometredir?

Antalya ile Kepez arası kaç km yaklaşık olarak toplam 10 Kilometre mesafededir. Antalya Kepez arası kaç saat sürer sorusunun yanıtı ise; yolculuk süresi arabanız ile yaklaşık 22 dakika sürecektir.

Antalya Kepez nasıl bir yer?

Kepez’in Coğrafyası

°20′-32°35′ doğu boylamları ile 36°07′-37°29′ kuzey enlemleri arasında yer alan bir ilçedir. Güneyinde Akdeniz bulunan ilçenin, kuzeyinde Toros dağları yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliğinin ortalama 20-39 metre arasında olduğu bilinmektedir.

Kepez Antalya’nın ilçesi mi?

Antalya ilinin ilçeleri; Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez’dir.

Kepez bir ilçe mi?

Kepez İlçesi ise Kütükçü Mahallesi, Duacılar Mahallesi, Sütçüler Mahallesi ve Göçerler Mahallesinin birleşmesi ile oluşan 2009 yılında 5747 sayılı yasa kapsamında Varsak ile birleştirilerek Kepez İlçesi Kurulmuş ve merkez ilçe olarak yerini almıştır.

See also:  universite icin hangi sinavlara giriliyor?

Antalya Kepez ilçesinde kaç mahalle var?

Kepez ilçesinde toplam 66 mahalle bulundu.

Kepez kaç mahalle?

Kepez Belediye Meclisi aldığı kararla 40 bine yakın nüfusuyla birçok ilden büyük olan Varsak Karşıyaka Mahallesi’ni, hizmetlerin daha hızlı yapılabilmesi amacıyla 3 mahalleye böldü. Böylece Kepez’in 66 olan mahalle sayısı 68’e çıkmış oldu.

Antalya nerede yaşanır?

O zaman size yaşamanızı tavsiye edeceğimiz Antalya ilçelerinin başında Alanya ilçesi gelmektedir. Şehir merkezi sahilde kurulu olan bu ilçe, turistlerin, plajların, lüks otellerin, eğlence mekanlarının şehrin içerisinde yer aldığı bir ilçedir.

Antalya Alanya arası kaç kilometredir?

Antalya ile Alanya arası karadan 135 km sürmektedir. Bu zaman dilimi kara taşıtları ile 2 ile 2 buçuk saat arası sürmektedir.

Antalya Kemer arası kaç kilometredir?

Yüz ölçümü 471 km olan Kemer, Antalya merkeze yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunuyor.

Antalya Kepez in neyi meşhur?

Kepez Gezilecek Yerler | En İyi Yerlerin Listesi!

 • Kepez.
 • Antalya Kepez.
 • antalya düden şelalesi.
 • düden şelalesi.
 • Düden Parkı
 • Antalya Hayvanat Bahçesi.
 • Antalya Müzesi.
 • Antalya Müzesi.
 • Antalya’nın en güzel ilçesi hangisi?

  Kumluca, Antalya şehir merkezine 95 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçedir. Akdeniz’e kıyısı olan Kumluca, plajları ve doğal güzellikleriyle ünlüdür.

  Antalya’nın hangi ilçesinde yaşanır?

  Antalya’nın Muratpaşa ilçesi A derecesiyle Türkiye’nin en yaşanabilir ilk 25 ilçesi arasına 22’nci sıradan girmeyi başardı. A- derecesi ile Antalya’nın en yaşanabilir ikinci ilçesi olan Kaş ise Türkiye genelinde 64’üncü oldu.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector