Antalya Kemer Nerede?

Kemer, Antalya şehir merkezinin güney batısında, Antalya’ya yaklaşık 48 kilometre mesafede konumlu bir ilçedir. Kemer’in kuzeyinde Kemer’e bağlı Göynük beldesi, güneyinde Olimpos Beydağları Sahil Milli Parkı, batısında Antalya’nın Elmalı ilçesi, doğusunda ise uçsuz bucaksız uzanan Akdeniz kıyı şeridi yer almaktadır.

Antalya Kemer nereye bağli?

Antalya – Kemer, Akdeniz bölgesinin güneybatısında Antalya ilinin yaklaşık 42.000 nüfuslu bir ilçesidir. Kuzeyinde Konyaaltı, batısında da Kumluca ilçeleriyle komşudur. Doğusunda Akdeniz’e kıyısı olan ilçenin il merkezine uzaklığı ise 44 km’dir.

Antalya Otogar ile Kemer arası kaç km?

Antalya Kemer arası 48 kilometredir. Antalya ‘dan Kemer ‘e ulaşım için harcanan ortala süre otomobil ile yaklaşık 50 dakikadır.

Antalya Kemer hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Antalya – Kemer Durağı yakınından geçiyor: 104, AC03, CV47, VC59.

Kemer hangi havaalanına yakın?

Karayolu ulaşımlarında, özel araçla Türkiye’nin her yerinden seyahat yapılabilen Kemer’e birçok noktadan direkt otobüs seferleri de ulaşım sağlamaktadır. Havayolu ulaşımlarında ise Kemer’e en yakın lokasyonda bulunan Antalya Havalimanı kullanılmaktadır.

Kemere Ne zaman gidilir?

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Kemer’i ziyaret etmek için en ideal aylar ekim-kasım, nisan ve mayıs aylarıdır. Havanın da bunaltıcı olmadığı bahar aylarında Kemer’de denizin tadını çıkarabilir, tarihî ve doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Kemer kış aylarında sakinliği ile öne çıkar.

Kemer ne tarafta?

Kemer, Akdeniz kıyısında, Antalya’ya 40 kilometre uzaklıkta olan bir ilçesidir.

Antalya Kemer Neyi Meşhur?

Kemer’de sıkılmak mümkün değildir. Meşhur Ayışığı Plajı(Moonlight Beach), dünyanın her yerinde görmek için geldikleri Çıralı Yanartaş, meşhur Adrasan Plajı ve koyu yine dünyaca ünlü Olimpos Antik Kenti ve Olimpos Plajı, Phaselis Antik kenti, Göynük Kanyonu gibi saymakla bitmeyecek güzellikleri vardır.

See also:  silikon vadisi hangi Гјniversite?

Kemer kışın nasıl?

Kemer’in kıyı bölgesinde yazlar hem uzun hem de sıcaktır. Kışlar bile ılığa yakın serinlikte geçer. Yazın hiç görülmeyen yağmur, Aralık, Ocak ayları ile çok nadir olarak ilk ve sonbahar aylarında sağanak halinde yağar. Yılın ancak 40-50 günü kapalı ve yağışlıdır.

Antalya Otogar kaç dakika ücretsiz?

25 DAKİKAYA KADAR ÜCRETSİZ OLACAK

12.00-24.00 arası her saat için otobüslerden 1,49 lira, otomobillerden 0,37 liranın alınacağı otoparkta, 24 saat üstü her saat için otobüsler için 1,49 lira, otomobiller için 0,37 lira ödeme yapılacak.

Antalya Kemer ne kadar?

Antalya – Kemer arası en ucuz otobüs biletlerini bulun.

Bu otobüs güzergahı hakkında bilgi.

Günlük Otobüs Seferleri 12
En Düşük Bilet Fiyatı ₺256
Ortalama Bilet Fiyatı ₺264
En Kısa Yolculuk Süresi 1s

Kemer ve Kaş arası kaç km?

Kemer ve Kaş arasındaki mesafe karayoluyla 234 km. Bu hesaplama için karayollarının kesin uydu koordinatları kullanılmıştır.

Antalya Kemer otobüsleri nereden kalkıyor?

Antalya Otogarı’ndan ise düzenli otobüs ve minibüs seferleri ile Kemer ve tatil beldelerine ulaşım sağlanmaktadır. Her on dakikada bir Antalya Otogarı’ndan Kemer”e araç bulunabilmektedir.

Antalya Kemer Son otobüs kaçta?

Antalya’dan da 08:00’da başlayacak seferler, 19:00’da sona erecek.

Antalya Otogar Kemer kaç TL?

Kemer Otogarı Ulaşım Araçları

Kemer Sahil – Kemer Otogar arası mesafe 4.5 km, 15 dak., ücret 23 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector