Antalya Kar Ne Zaman Yağdı?

Antalya kent merkezine 29 yıl aradan sonra kar yağdı. Gece uyumayan Antalyalılar lapa lapa yağan karın keyfini çıkardı. Antalya’da kayıtlı zamanların en yüksek kar kalınlığı 7 Ocak 1993 tarihinde 5 santim olarak ölçülmüştü.

Antalya Nereye kar yağdı?

Antalya’nın Kaş ilçesinde yüksek kesimlere kar etkili oldu.

Gömbe Mahallesi’ndeki 3 bin 24 metre yüksekliğinde Akdağ’ın zirvesi kar yağışı sonrası beyaza büründü. Mahalle sakinlerinden Yaşar Emre Kaya, sabah saatlerinde başlayan yağıştan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

En çok ne zaman kar yağdı?

İşte, 1987 İstanbul kar yağışından fotoğraflar Küresel ısınma nedeniyle son yıllarda kar yağışından mahrum kalan İstanbullular, 1987 yılında yaşanan efsane kar yağışını hâlâ unutamıyor.

Antalya merkeze kar yağar mı?

Antalya yazın yapılan uzun tatillerin merkezi. Kış aylarında şehir merkezinde kar göremesek bile yüksek kesimlerdeki ilçelerin de ve yaylarında kar yağışı yaşanıyor.

Antalya’ya ne zaman kar yağacak 2022?

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘Antalya’da beklenen yağışların 24 Ocak 2022 akşam ve gece saatlerinden itibaren kıyı kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, 70 ila 100 metre ve üzeri rakımlı yerlerde kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

En çok kar nereye yağdı?

Türkiye’nin en çok kar yağan illerinden biri olan Bitlis’te bu kış mevsimi yağan kar miktarı 9 metreyi geçti. “Karın başkenti” unvanını tescilleyen Bitlis’te mart ayında bile yoğun kar yağışı devam ediyor.

Alanyaya kar yağar mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugünden itibaren 3 gün boyunca Alanya için karla karışık yağmur tahmininde bulundu. Yetkililer, Yeni Alanya’ya yaptıkları açıklamada, kar yağışının sahile 3-5 kilometre mesafedeki bölgelerde etkili olmasını beklediklerini, sahil kesiminde ise karla karışık yağmur görülebileceğini söyledi.

İstanbul’a en çok ne zaman kar yağdı?

4 Mart 1987 gecesi İstanbul’da yağmaya başlayan kar, yaklaşık bir ay boyunca etkisini sürdürdü. Balkanlardan gelen kar yüksek kesimlerde dört metreyi geçti. Hava sıcaklıkları bir gecede dokuz dereceden eksi dört dereceye kadar düştü. 2 hafta boyunca okullar kapalı kaldı ve çalışanlar iş yerlerine gidemedi.

See also:  Izmir Efes Antik Kent Nasıl Gidilir?

Türkiye’de en çok kar nereye yağdı?

Gerçekten karın başkenti Bitlis’te bir kar afeti daha yaşanıyor’ dedi. Bu kış ilk kar yağışının 9 Aralık 2021’de başladığı Bitlis’te Mart ayı ile birlikte yağan kar miktarı 9 metreye yaklaştı. Bitlis’te kar kalınlığı son kar yağışının ardından 8 metre 37 santimetre olarak ölçüldü.

Antalya ne zaman soğur?

Serin mevsim 3,9 ay uzunluğundadır ve 28 Kasım tarihinde başlayıp 25 Mart tarihine kadar sürer, günlük ortalama yüksek sıcaklık 19°C altındadır. Antalya bölgesindeki en soğuk ay Ocak ayıdır; bu ayda ortalama düşük sıcaklık 6°C iken yüksek sıcaklık 15°C düzeyindedir.

Antalya kar yağdı mı?

Turizmin başkenti Antalya’ya nisan ayında kar yağdı. Yağışla birlikte karayolları Alacabel ekipleri harekete geçerek yolda biriken karları kürüme çalışmaları başlattı. Antalya’yı Konya’ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolu Alacabel mevkisine saat 14.30 sıralarında kar yağışı başladı.

2022 26 Ocak kar Yağacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 26 Ocak 2022 tarihli hava durumu tahminleri açıklandı. İstanbul’da etkili olan kar yağışı için CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, ‘Kar yağışı aralıklı olarak Perşembe öğlene kadar devam edecek.’ dedi.

Antalya 26 Ocak kar Yağacak mı?

Kar yağışlarının 26 Ocak 2022 Çarşamba sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor’ uyarısında bulunmuştu.

Mart ayında Antalya nasıl olur?

Mart bir aslan gibi gelir ve bir kuzu gibi çıkar, bu nedenle ayın başında, öğleden sonraları güneş ışığı ile karıştırılmış yağmurlu günler olabilir. Sıcaklıklar, özellikle akşamları serin olma eğilimindedir ve deniz suyu sıcaklıkları, rahatça yüzmek için hala çok düşüktür.

Antalyada en soğuk hava kaç derece?

Antalya’da etkili olan soğuk hava 3 Şubat 1950 tarihinde eksi 4.5 derece ile kırılan soğuk rekorunu geçti. 26 Ocak gecesi Aksu’da toprak sıcaklığı eksi 5’i görerek yeni bir rekora imza attı. Meteoroloji ayrıca 26 Ocak gecesi Kemer’in de eksi 3’ü gördüğünü, bunun da bir rekor olduğunu bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector