Antalya Hobi Bahçesi Nasıl Kiralanır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kent yaşamının stresinden uzaklaşarak toprakla ilgilenmek isteyen emeklilere özel hobi bahçeleri kiralamaları için müracaatlar başladı. Başvurular 28 Eylül 2021 tarihine kadar www.antalya.bel.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

Hobi Bahçesi kirası ne kadar?

ÜCRET: 2022 yılı için bir yıllık tahsis bedeli 36 m2 lik parseller için 4.150 TL/yıl, 54 m2 lik parseller için ise 6.200 TL/yıldır. Dönem başlangıcı 1 Nisandır. Yıllık geçişler ise Mart ayında yapılmaktadır.

Antalya hobi bahçesi kaç metrekare?

Antalya Hobi Bahçesi ne zaman açılacak Haberi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Antalyalıların şehir hayatının yoğun stresini toprakla atmaları için Konyaaltı İlçesi Bahtılı mevkiinde 160 dönümlük alan içerisinde projelendirdiği Hobi Bahçesi Projesi’nde hummalı çalışma sürüyor.

Hobi bahçesi ne anlama gelir?

Hobi bahçesi ya da organik bahçe; üzerinde sebze ve meyve yetiştiriciliğinin yapılabildiği alanlara ya da arazilere denir. Son yıllarda hayli popüler olmaya başlayan hobi bahçeleri, şehir hayatı içerisinde doğal bir ortam sunar.

Antalya Büyükşehir mi?

Antalya Belediyesi 2 Eylül 1993’te büyükşehir konumuna yükseltildi ve o tarihte Antalya Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi unvanını aldı.

Konya hobi bahçesi nasıl kiralanır?

Şehrin yoğunluğundan ve stresinden uzaklaşarak yeşil içinde vakit geçirmek isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği Konya Büyükşehir Belediyesi Kayacık Huzur Bahçelerinde boş olan 304 adet bahçenin dönemsel olarak kiralanması için kayıtlar www.konya.bel.tr adresi üzerinden alınıyor. 304 bahçeden 100’ü şehit ve gazi aileleri

Kayseri hobi bahçesi nasıl kiralanır?

Hobi Bahçesi talebi olanlar, yeni tahsis dönemlerinde Büyükşehir Belediyesi veznesine idarece belirlenen bedeli yatırarak makbuz ile başvuru yapar. (Ara müracaatlarda bu bedel istenmez) Tahsisi yapılamayan kişilerin başvuru bedeli geri iade edilmez.

Hobi Bahçeleri ne olacak 2020?

Yıllık kiraya verenler var. Fakat, 4 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7255 Sayılı Torba Yasa ile belediyelerin ve özel idarelerin kendi sınırları içerisinde tarım arazisine kurulan hobi bahçelerini yıkmaları emrediliyor.

See also:  Lgs Okul Seçimi Ne Zaman 2022?

Hobi bahçelerinde neler olur?

Hobi bahçelerinde neler yapılabilir? Keyifli bahçe

 • İstenildiği oranda sebze ve meyve ekimi yapılabilmektedir.
 • Yetiştirilen sebze ve meyvelerden afiyetle tüketilebilmektedir.
 • Haftanın her günü rahatlıkla zaman geçirilebilmektedir.
 • Sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.
 • Hobi bahçelerine ev yapmak yasak mı?

  4- Yasalara göre bazı küçük istisnalar dışında tarım arazisine konut, inşaat yapımı yasak. Bu nedenle hobi bahçelerinin çok büyük bölümü yasadışı, kaçak yapılar. Tarım alanlarına yapı izni verilmediği için çıkarılan imar barışından yararlanmaları da aslında yasal değil.

  Bahçenin verimli olması için ne yapmalı?

  Toprağı verimli tutmak için, tohumlamadan veya fide nakli yapmadan yaklaşık bir hafta önce gübrelenmiş organik maddelerle besleyin. Tohum çok küçük olduğu için iyi işlenmiş bir tohum yatağı çok önemlidir. Taşlar ve büyük kir parçaları çimlenmeyi önler. Toprağın çalışabildiği anda doğrudan ekim önerilir.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi hangi bankayla anlaştı?

  Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde işçi olarak çalışan personele ödenecek banka promosyonu ihalesi sonuçlandı. Maaş ve promosyon ödemesini kapsayan ihaleyi Vakıfbank kazandı. 8 bin 142 işçiye tek seferde ödenecek 3150 TL’lik promosyona ilişkin protokol, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile Vakıfbank 100.

  Antalya nasıl bir yer?

  Antalya, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan, ülkemizin turistik açıdan önemli şehirlerinden bir tanesidir. Yaklaşık nüfusu 1,8 milyon civarındadır. Antalya 630 km kıyı şeridiyle Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. İki ova üzerine kurulu şehrin merkezi, Akdeniz sahili boyunca uzanan ova üzerinde bulunur.

  Antalya hangi parti yönetiyor?

  Antalya Büyükşehir Belediyesi

  Antalya
  AK Parti’nin kazandığı ilçeler CHP’nin kazandığı ilçeler MHP’nin kazandığı ilçeler İYİ Parti’nin kazandığı ilçeler DSP’nin kazandığı ilçeler
  Seçmen Sayısı 1.708.975
  Sandık Sayısı 5.437
  CHP 9 / 20

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector