Antalya Hipodrom Ne Zaman Açılacak?

ANTALYA’nın Döşemealtı ilçesinde 2017 yılında yapımına başlanan Antalya Hipodrom, 2022’nin Ocak ayında hizmete açılıyor. Türkiye’nin sentetik ve yarı sentetik iki pistine sahip tek hipodromu olan Antalya Hipodrom, 1104 ahır kapasitesine sahip. Hipodromda sezon kasım ayında başlayacak, nisan ayında sona erecek.

Antalya Hipodromu ne zaman aciliyor?

Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Antalya Hipodromu, 19 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilecek açılış töreniyle kapılarını açıyor.

Antalya Hipodromu hangi günler açık?

Koşular, ocak, şubat, mart, nisan, kasım, aralık ayları olmak üzere 6 ay boyunca, her çarşamba ve cuma günü koşulacak. Açılışın hemen ardından bugün 5i İngiliz, 2si ise Arap safkanlarına mahsus 7 yarış gerçekleştirildi.

Antalya At yarışları ne zaman başlayacak?

19 Ocak 2022 Çarşamba günü başlayacak olan Antalya Sezonu öncesinde Antalya Hipodromundaki ahırlarına yerleşen safkanlar bugün ilk idmanlarına çıktılar.

Antalya Hipodromu nereye açıldı?

Antalya’nın Döşemealtı İlçesi Yağca Mahallesi’ndeki 810 dönümlük araziye kurulan ve bu özelliğiyle Türkiye’nin en büyük 3’üncü hipodromu olma unvanını taşıyan Antalya Hipodromu törenle açıldı.

Antalya at yarışı hangi günler?

Diyarbakır ve Ankara’dan sonraki en büyük 3. hipodrom olan Antalya’da 2 pistte çarşamba ve cuma günleri yarışlar koşulacak.

Antalya At yarışları ne oldu?

Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Antalya Hipodromu’nda ilk yarış yapıldı. Döşemealtı ilçesi Yağca Mahallesi’ndeki 810 dönümlük araziye kurulan ve bu özelliğiyle Türkiye’nin en büyük 3. hipodromu olma unvanını taşıyan Antalya Hipodromu törenle açıldı.

Antalya Hipodromu kumu sentetik mi?

İstanbul’un ardından ikinci sentetik pistin 1930 metre uzunluğunda olduğunu belirten Antalya Hipodrom Genel Müdürü Murat İşçen, yarı sentetik ikinci pistin ise 1860 metre uzunluğunda, kum ve elyaf karışımı özel bir yapıya sahip olacağını kaydetti.

Antalya Hipodromu sentetik mi?

Antalya Hipodromu sentetik pisti tamamlanmış olup, 14 Mart 2022 (dahil) tarihinden itibaren idmanlara açılacaktır. Ayrıca, 18 Mart 2022 (dahil) tarihinden itibaren, Antalya Hipodromunda yarışlar hem sentetik pistte, hem de kum pistte koşulacaktır.

See also:  Izmir Havaalanından Foça'Ya Nasıl Gidilir?

Bugün at yarışları saat kaçta başlıyor?

İzmir gündüz ve gece ile İstanbul gece yarışlarının 6’lı Ganyan başlama saatlerinde değişiklik olmayıp, İstanbul ve İzmir gündüz yarışlarında saat 15.30’da, bu illerdeki gece yarışlarında saat 17.30 olarak başlamaya devam edecektir.

Hipodrom nereye bağlı?

Türkiye Jokey Kulübü

Türkiye Jokey Kulübü logosu
Kısaltma TJK
Kuruluş tarihi 23 Ekim 1950
Konum Türkiye Jokey Kulübü Veliefendi Hipodromu 34144 Bakırköy/ İstanbul
Resmî internet sitesi

Ankara hipodromu Ne Zaman Açılacak 2022?

Orhan Meker Serbest Handikapı 13 Nisan 2022
Uluslararası Yarış Festivali 3 ve 4 Eylül 2022
Ankara Koşusu 24 Eylül 2022
TJK Koşusu 25 Eylül 2022
Çaldıran Koşusu 23 Ekim 2022

Kaç ilde hipodrom var?

HİPODROMLAR

Türkiye’de 8 ayrı ilde toplam 8 adet hipodrom bulunmaktadır. Bu hipodromlar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Şanlıurfa, Elazığ ve Diyarbakır illerindeki yarış pistleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector