Antalya Eynif Nerede?

Antalya’nın İbradı ilçesinde Toroslar’ın, Akdeniz ile Anadolu’yu bıçak gibi kestiği bölgede yer alan Eynif Ovası’nda yaklaşık 50 sürü halinde yaşayan ve sayıları bini bulan yılkı atları için bölgeye her yıl dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler geliyor.
Antalya’nın İbradı ilçesi Ormana Mahallesi Eynif Ovası’nda özgürce dolaşan, doğaseverlere unutulmaz görüntüler sunan yılkı atlarının bir belgeselin konusu olacağı bildirildi. Ovada yaklaşık 50 sürü halinde yaşayan ve sayıları 800’ü bulan yılkı atları, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.

Eynif nerede?

Eynif Ovası Nerede ve Nereye Bağlı? Eynif Ovası Akdeniz bölgesinde yer almakta olup, Antalya iline bağlıdır.

Eynif Yaylası Nerede?

antalya’nın yaklaşık 100 km kuzeydoğusundaki yayla. eynif yaylası denilen yüksek ovanın batı güneybatı kenarında bir de eski kervansaray kalıntısı tol han (tolhan) var. eynif yaylasında özgürce dolaşan atlar fotoğrafçılar ve cipli turizm için güzel bir mekan.

Eynif Ovası nasıl gidilir?

Eynif Yaylası’na nasıl gidilir

Antalya’nın kent merkezine en uzak ilçelerinden biri olan İbradı’ya bağlı Eynif Yaylası, Antalya’ya 187 km, İbradı’ya 22 km, Akseki ilçesine ise 22 km uzaklıkta. Antalya Otogarı’ndan İbradı’ya her gün karşılıklı olarak 7 minibüs sefer yapıyor.

Eynif Ovası yılkı atları nerede?

Antalya’nın İbradı ilçesi Ormana Mahallesi Eynif Ovası’nda özgürce dolaşan ve orman yangınları sonrası beslenme sıkıntısı yaşamamaları için tonlarca yem ile saman bırakılan yılkı atları, doğaseverlere unutulmaz görüntüler sunuyor.

Toka yaylası nerededir?

Isparta’nın Sütçüler ilçesinde bulunan Tota Yaylası, yaklaşık 100 yılkı atına ev sahipliği yapıyor.

Ormana düğme evler nerede?

Düğmeli Evlere nasıl gidilir? Toroslarda yer alan Ormana Köyü Antalya’nın İbradı ilçesine bağlı, Antalya’ya 170 kilometre, Manavgat’a ise 60 kilometre mesafede.

Erymna antik kenti nerede?

Erymna, Antalya ilinin Ormana Köyüyle Ürünlü Köyü arasında bir tepe üzerinde bulunan antik kent. Erymna, Pamfilya ya da Pisidya’da, Akseki’nin 18 km batısındadır.

See also:  Erkek Çocuğa Cinsel Eğitim Nasıl Verilmeli?

İbradı Yaylası Nerede?

İbradı nerede

İbradı, Antalya’nın 166 km doğusunda, Akseki ilçesinin 26 km batısında yer alıyor. Denizden 1050 metre yükseklikte dağlar arasına sıkışmış İbradı, Antik Melas Irmağının (Manavgat) geçtiği vadinin 10 km kadar uzağında vadinin yamacında kurulu.

Antalya düğmeli evler nerede?

Antalya’nın ilçeleri Akseki ve İbradı’da, yöre halkının ‘düğmeli evler’ olarak adlandırdığı özgün yapılar bulunuyor. Bölgede düğmeli evlerin en iyi görülebileceği yer Ormana Köyü ve civarı.

İbradı ilçesi hangi ile bağlı?

İbradi, Antalya iline bağlı bir ilçedir.

Ormana hangi ile bağlı?

Ormana, Antalya’nın İbradi ilçesine bağlıdır.

Eynif Ovası yandı mı?

Antalya’nın İbradı İlçesi Ormana Mahallesi Eynif Ovasına sıçrayan orman yangını devam ediyor. Antalya’nın İbradı İlçesi Ormana Mahallesi Eynif Ovasına sıçrayan orman yangını devam ediyor. Gece boyunca karadan yapılan müdahaleye sabah saatlerinden itibaren havadan da başlandı.

Yılkı Atı ne anlama gelir?

Yılkı, tabiatta serbest dolaşan yabani atlar.

Eynif Ovası kaç dönüm?

Antalya’nın İbradı ve Akseki bölgesinde alternatif turizm acentesi sahibi Tolga Özgüven, Eynif Ovası’nın 90 bin dönüm bir ova olduğunu ve yılkı atları ile bilindiğini söyledi. Yılkı atlarının Osmanlı dönemine kadar dayandığını anlatan Özgüven, “Bu atlar Osmanlı’nın süvari birliklerinden gelmekte olan bir at soyudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector