Antalya Delik Deniz Nerede?

Kral Koyu Delik Deniz Nerede Antalya’da denize girilecek en güzel koylardan biri olan Kral Koyu Delik Deniz Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yer alıyor. Kral Koyunu google maps’e yazdığınızda sizi direkt doğru yere götürüyor.

Alanya delik deniz arası kaç km?

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Delik Deniz Kral Koyu muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan tabiat harikası bir koy olup, Gazipaşa’ya yaklaşık 23 km, Alanya’ya ise 67 km uzaklıktadır.

Gazipaşa delikli koy nerede?

Alanya merkeze yaklaşık 65 kilometre mesafede, Gazipaşa’ya ise 25 kilometre mesafede bulunan Delik Deniz Kral Koyu muhteşem denizi ve doğası ile büyülüyor adeta. Anamur istikametinden gelirseniz Anamur’dan neredeyse 65 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Antalya Gazipaşa denizi nasıl?

Denizi oldukça dalgalı ve aniden derinleşen bir yapıya sahiptir. Plaj zemini ise kayalık, ince kum ve çakıl taşlardan oluşmaktadır. Etrafı tamamen dik yamaçlarla çevrilidir. Plaja Alanya ve Gazipaşa’dan giden ücretsiz servisler ile ulaşım sağlanabilir. 7 yaş ve üzeri erkek çocuklar kabul edilmemektedir.

Gazipaşa aytap nerede?

İotape (Aytap) Antik Kenti, Antalya ilinde Alanya-Gazipaşa karayolunun 33’ncü kilometresinde yer alan bulunmaktadır. Alanya’dan Gidenler, 25. Km’de Yeşilöz köyü tabelasını görünce eski sahil yolu olarak bilinen yoldan devam ediniz, 7-8 km sonra tepede surlarla çevrili akropolü göreceksiniz.

Delikli yol mevkii nerede?

Datça yolu 22. kilometresinden Bozburun yoluna girdiğinizde sırasıyla Hisarönü, Orhaniye, Turgut köylerini geçiyorsunuz. Selimiye’ye 7 km kala sahilde muhteşem doğasıyla Delikyol Koyu ile karşılaşacaksınız.

Antalya Gazipaşa nasıl bir yerdir?

Özellikle Alanya’ya olan yakınlığından ve ilçede bulunan Gazipaşa-Alanya Havalimanından dolayı da işlek bir belde. Her yıl bir çok farklı ülkeden gelen uçaklar ilçeye hareketlilik katarken, keşfetme meraklısı olan onlarca yerli-yabancı turistin de ilgi odağı olmaktadır muz bahçeleriyle ünlü bu güzel ilçe ‘Gazipaşa’.

See also:  Antalya Polis Evi Nerede?

Gazipaşada deniz var mı?

Buna rağmen ilçede denize girilecek plaj sayısı yeterli sayıdadır. Gazipaşa’da yer alan plajlar ve koyların birçoğunda deniz kaplumbağaları da yaşamaktadır. Bu özelliği ile Türkiye’de ün yapan ilçede aynı zamanda tarihi yapılar ile birçok plaj veya koy birbirlerine oldukça yakın mesafede yer almaktadır.

Gazipaşa’nın Neyi Meşhur?

Gazipaşa’nın meşhur yemekleri arasında göleviz, bişme, yahni ve ülübü piyazı yer alırken, bölgedeki birçok restoran ve lokantada bu çeşitlerin tadına bakabilirsiniz. İlçe sınırları içerisinde her bütçeye uygun olarak yemek yiyebileceğiniz tesis yer almaktadır.

Alanya aytap arası kaç km?

Antalya kamp yerleri arasında bulunan Aytap Antik Kenti’nden bahsedeceğim. Alanya’nın 34 kilometre doğusunda eski Gazipaşa yolu üzerinde Gazipaşa’ya ise 10 kilometre uzaklıkta bir koyda bulunan Antik kenttir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adblock
detector