Antalya Da En Güzel Deniz Nerede?

Antalya’da denize girilecek en güzel plajlar dan bir tanesi de Kloepatra Halk Plajı. İsmini bu sahilde yüzdüğü rivayet edilen Mısır Kraliçesi Kleopatra ’dan alan bu plaj mavi bayrak sahibi. 2 kilometrelik bir kumsalı olan Kleopatra Plajı Alanya ’da yer alıyor.
Antalya’nın en popüler plajları arasında bulunan Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasında yer almaktadır. Plaj, şehir merkezine 200 kilometre uzaklıkta Kaş ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Antalya denizi dalgalı mı?

Bölge genel olarak sürekli rüzgarlı olduğundan dolayı genellikle dalgalı denize sahiptir. Ayrıca su sporlarından hoşlananlar için rüzgar sörfüne elverişli bir noktadır.

En dalgasız deniz nerede?

3- ÖLÜDENİZ

Burası Belcekız Koyu’dur. Koyun içinden uzanan kumsalı yürüdüğünüzde ise eşsiz Ölüdeniz’i görürsünüz. Çarşaf gibi dalgasız denizi, etrafındaki yeşilliği ve incecik kumuyla eşsiz bir plaja sahip.

Antalya hangi deniz var?

Tamamı Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alır ve Antalya Körfezi’yle Batı Torosların arasında kurulmuştur. Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin beşinci büyük ilidir. Güneyinde Akdeniz, batısında Muğla, kuzeyinde Burdur ve Isparta, kuzeydoğusunda Konya, doğusunda ise Karaman ve Mersin illeri vardır.

Konyaaltı Plajı kum mu?

Antalya’ nın batısında Demre plajı, Olimpos plajı, Çıralı plajı, Kemer plajları çoğunlukla çakıllı plajlardır. Antalya merkezde ise Sarısu Plajı ve Konyaaltı plajları irili ufaklı çakıl tanelerinden oluşmaktadır.

Alanya denizi dalgalı mı?

Kestel Plajı

Karayolu kenarında konuşlanmış 2 km uzunluğundaki sahil şeridi, Alanya’nın tüm plajlarında olduğu gibi tertemiz, incecik kumlarla kaplıdır. Çok kalabalık olmayan plajın denizi tertemizdir ama oldukça da dalgalıdır.

Antalya Serik denizi nasıl?

Berraklığı ile dikkat çeken denize sahip ve mavi bayraklı bir plajdır. Zemini kum ile çakıl karışımıdır. Bu kadar kısa bir uzunluğu olmasının sebebi, Boğazkent sahilinin bir kısmının otellere tahsis edilmesinden kaynaklıdır. Boğazkent Halk Plajı’na girişler ücretsizdir.

See also:  Bursa Kart No Nerede Yazar?

Dünyanın en güzel denizi nerede?

1.Maldivler

Bembeyaz kumların turkuaz rengi Hint Okyanusuyla buluştuğu Maldivler dünyanın en temiz yüzülebilir alanı olarak biliniyor.

Kuşadası en güzel deniz nerede?

Kuşadası’nın en güzel manzaraya sahip sahillerinden biri olan Yılancı Burnu, Güvercin Adası’na bakıyor. Halk plajı olan Yılancı Burnu’nda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak iki adet lüks beach club da bulunuyor. Sahil taşlı, deniz berrak, çoğu zaman dalgasız ama derin ve kayalıklı.

En güzel deniz tatili nerede yapılır?

1. Fethiye, Muğla. Muğla’nın dünyaca ünlü tatil merkezi Fethiye, deniz tatili denildiğinde de akla ilk gelen yerlerden. Türkiye’nin iftiharı Ölüdenize başta olmak üzere Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi, Çalış Plajı gibi deniz, kum, güneş sevdalılarının vazgeçilmez adresleri Fethiye’nin ünlü plajları ve koyları arasında.

Antalyada deniz var mı?

Antalya, 640 kilometrelik uzunluğa sahip sahil şeridiyle Türkiye’nin denize en fazla kıyısı olan kenti. Ancak girintili çıkıntılı koylarıyla kıyılar açısında bir çok ülkeden daha zengin olan Antalya’da halkın günübirlik denize girebileceği alanların sayısı neredeyse bir elin parmakları kadar kalmış durumda.

Antalyada hangi plaja gidilir?

Antalya Plajları

 • Mermerli Plajı
 • Örnekköy Sahili.
 • Lara Halk Plajı
 • Muratpaşa Belediyesi Antalya İnciraltı Plajı
 • Konyaaltı Halk Plajı
 • Olimpos Plajı
 • Adrasan Plajı
 • Papaz İskelesi.
 • Antalya’nın denizi tuzlu mu?

  denizi derindir. sen gelme, yüzme ulan ayı. akdeniz tuz oranı bakımından, ülkemizdeki denizler arasında en yoğundur.

  Konyaaltı denizi temiz mi?

  Berrak ve temiz bir denize sahip olan Konyaaltı Plajının ince ve altın rengi kumları vardır. Özellikle başlarda sığ olan deniz ilerledikçe derinleşir. Çocukları ile gelen aileler ve yüzmeyi öğrenen kişiler de rahatlıkla Konyaaltı Plajı’nda denize girebilirler.

  Konyaaltı plajında duş var mı?

  Sahil genişliği 150 metre olan Konyaaltı Plajı içerisinde; soyunma kabini, duş, gözetleme kulesi, tuvalet, otopark, yemek ve engelli erişimi olanakları yer almaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector