Antalya Belek Nereye Bağlı?

Türkiye’nin güneyinde Antalya’nın Serik ilçesine bağlı olan Belek ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biridir. Antalya’nın 43 km doğusunda yer alır.

Antalya Belek nereye yakin?

Belek, Antalya’nın doğusunda yer alan bir tatil beldesidir. Burası ülkemizin en önemli turizm bölgeleri arasında yer almaktadır. Belek, Serik ilçesine bağlı bir mahalledir. Sahil şeridi yaklaşık 15 km’dir.

Belek Antalyanın ilçesi mi?

Belek, Antalya’nın Serik ilçesine, bağlı bir mahalledir.

Antalya Belek nasıl bir yer?

Şehir hakkında: Antalya’nın Serik ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Belek, Antalya şehir merkezinin 43 kilometre doğusunda yer alıyor. Son yıllarda sahip olduğu golf sahalarıyla Türkiye’de popüler bir turizm merkezi haline gelen Belek, yaz aylarında binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor.

Kadriye nerenin ilçesi?

Kadriye, Antalya’nın Serik ilçesine bağlı bir mahalledir.

Belekte nere gezilir?

Belek’de Gezilecek Yerler

 • Düden Şelalesi. Doğa Harikası Düden Şelalesi.
 • Aspendos Tiyatrosu. Aspendos Tiyatrosu Kalıntıları
 • Perge Antik Kenti. Perge Antik Kent Kalıntıları
 • Zeytintaşı Mağarası Zeytintaş Mağarası Sarkıtları
 • Köprülü Kanyon Milli Parkı
 • Dinler Bahçesi.
 • Kurşunlu Şelalesi Tabiat ve Doğa Parkı
 • Golf Sahaları
 • Antalya Havalimanı ve Belek arası kaç km?

  Antalya havalimanı Belek arası mesafe 33,5 km ve Belek transfer süresi sadece 35 dakika sürmektedir. Belek’e en yakın havalimanı Antalya havalimanı olmasına rağmen çok nadir de olsa Gazipaşa havalimanını da kullanılır.

  Antalya’nın en güzel ilçesi hangisi?

  Kumluca, Antalya şehir merkezine 95 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçedir. Akdeniz’e kıyısı olan Kumluca, plajları ve doğal güzellikleriyle ünlüdür.

  Antalyada hangi ilçede yaşanır?

  Antalya’nın Muratpaşa ilçesi A derecesiyle Türkiye’nin en yaşanabilir ilk 25 ilçesi arasına 22’nci sıradan girmeyi başardı. A- derecesi ile Antalya’nın en yaşanabilir ikinci ilçesi olan Kaş ise Türkiye genelinde 64’üncü oldu.

  See also:  Izmir Kadınlar Plajı Nerede?

  Antalya’nın en guzel ilçesi hangisi?

  Dar sokakları ile Bodrum’u andıran Kaş; eşsiz manzarası ile Antalya’nın en popüler turistik ilçelerinden yalnızca bir tanesi. Türkiye’nin en iyi su altı dalış bölgelerinden biri olan Kaş’ta yamaç paraşütü de yapabilir, dilerseniz Kaş’a oldukça yakın bir mesafede bulunan antik kentleri de ziyaret edebilirsiniz.

  Belek denizi güzel mi?

  Deniz turizminin de oldukça gelişmiş olduğu Belek’te, bitki örtüsünün Akdeniz’in maviliği ile birleştiği noktalarda birbirinden güzel plajlar yer almaktadır. Belek’in en ünlü plajları ise Belek Halk Plajı ve Kadriye Halk Plajı olarak sıralanmaktadır.

  Belek’te nerede denize girilir?

  Serik Plajları

 • Belek Halk Plajı Belek Halk Plajı Ziyaretçi AlanıBelek mevkii üzerinde yer alan plajın uzunluğu 275 metre genişliği ise 60 metredir.
 • Kadriye Halk Plajı Kadriye Halk Plajı GirişiKadriye Mahallesi üzerinde yer alır.
 • Boğazkent Halk Plajı
 • Belek Kadriye denizi nasıl?

  Plaj ince kumlu. Deniz sabahları hariç dalgalı ve bulanık. Duru su sevenler hoşlanmayabilir. Kalabalık gibi görünse de aslında sakin bir yer.

  Bogazkent denizi nasil?

  Deniz tam kıyısında kum olmasına rağmen plaj bölgesi çoğunlukla çakıl ile kaplıdır. Bu nedenle bölgeye giderken mutlaka uygun plaj terliği tercih etmelisiniz. 2015 yılından bu yana mavi bayrak ödülüne sahip olan plaj sahil kenarında yazlık evler ve bazı apartlar yer alır.

  Kadriye ismi ne anlama gelir?

  Kadriye ismi, yağız, yiğit, benzeri olmayan el, eli çok güzel olan kimse, özgün, onurlu kimse, şan ve şeref taşıyan anlamına gelir. Bu güzel anlamları taşıyan isim uzun yıllardan beridir kız çocuklarına veriliyor.

  Antalya Kadriye arası kaç kilometredir?

  Belek Kadriye arası kaç km; Kadriye Belek arası 10 km ve yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Antalya Belek Kurşunlu Şelalesi arası kaç km; 35 kilometre ve yaklaşık 45-50 dakika sürmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Adblock
  detector